Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Technika Adama Bytofa
 Post Napisane: 10 paź 2010 21:08 
Offline
Świadomy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2010 23:43
Posty: 76
Karma: 0
Oryginalny i łączacy kilka technik sposób na wywołanie świadomych snów opracowany przez autora. (Wg. mnie idealny dla początkujących)
 • A. W czasie dnia:
  1.Przyjrzyj się dokładnie temu, co widzisz i odpowiedz sobie na pytanie: "Czy to sen, czy nie?". Na chwilę zatrzymaj oddech, zwróć uwagę na swoją percepcję i charakter rzeczywistości, której doświadczasz. Przyjrzyj się czy wszystko jest OK, czy nie ma w pobliżu jakiegoś znaku snu (najlepiej z Twojej głównej kategorii znaków snu) albo czy możesz zmienić jakiś szczegół samą siłą woli.
  2.Gdy stwierdzisz jasno, że nie śnisz, wyobraź sobie, że to jednak sen i powiedz do siebie: "Wszystko jest snem, ja jestem snem.". Pomyśl, że świat dookoła, Twoje ciało i Ty sam(a), Twoja świadomość również jest snem. Twoja myśl, że "wszystko jest snem" jest snem! Zrób z tego zabawę, wprowadź swój umysł w zabawne pomieszanie. Wyobraź sobie, że przekształcasz rzeczywistość, na przykład zmieniasz kolor jakiegoś przedmiotu lub sprawiasz, że zaczyna on lewitować. Wyobraź sobie, że dokonujesz tego samą siłą woli. Oddychaj głęboko i pobudź swoje emocje. Poczuj niezwykłą, niesamowitą atmosferę stanu podwyższonej świadomości.
  3.Gdy to robisz, powiedz do siebie: "Następnym razem, gdy będę śnił(a), będę pamiętać, by rozpoznać sen." W czasie gdy to mówisz, na chwilę wstrzymaj oddech. Powtórz to kilkakrotnie, póki nie poczujesz, że to zapamiętałeś(aś)
  4.Zaplanuj chwilę powtórzenia ćwiczenia przy jakiejś okazji, która zdarzy się za kilkadziesiąt minut. Użyj do tego wyobraźni.
 • B. Przed Snem:
  1.Przeczytaj kilka snów z dziennika snów.
  2.Przypomnij sobie wydarzenia dnia od chwili przebudzenia do teraz, ale udawaj, że wszystko było snem, tzn. wyobraź sobie, że przypominasz sobie sen.
  3.Zasypiaj z postanowieniem zapamiętania snów, powiedz do siebie: "Mogę zapamiętać swoje sny, mogę również ich nie zapamiętać, ale jutro, gdy się obudzę, BĘDĘ je pamiętać.".
 • C. Obudź się ze snu po 4,5 lub 6 godzinach i:
  1.Nie poruszaj się, przypomnij sobie sen.
  2.Otwórz oczy i zapisz sen.
  3.Wstań. Zrób test rzeczywistości.
  4.Rób cokolwiek przez 10 – 20 minut, np. czytaj opisy świadomych snów innych oneironautów lub swoje. Pomoże Ci to rozbudzić w sobie emocje, pragnienia (tęsknoty) osiągnięcia świadomego snu. Możesz zaplanować najbliższy świadomy sen. Uwzględnij przy tym emocje pozytywne: radość, fascynację, dumę, satysfakcję, przyjemność, rozkosz, poczucie wolności i mocy itp. Zrób test rzeczywistości kilka razy (pkt. A 1,2,3).
  5. *W ciągu 3 – 4 minut wykonaj własnoręcznie "mandalę snu". Uwzględnij w niej temat snu, zwróć uwagę na rodzaj emocji.
 • D. Połóż się do snu i:
  1.Głęboko oddychaj i przypomnij sobie sen.
  2.Wyobraź sobie, że w pewnym momencie snu, na skutek zauważenia znaku snu lub pojawienia się określonej emocji we śnie, zatrzymujesz oddech, zwracasz swoją uwagę na percepcję i świat dookoła, i rozpoznajesz, że śnisz. Czujesz w tym momencie ogromną satysfakcję i podekscytowanie. (Ci, którzy zauważą, że często w tym momencie towarzyszy im "senny lot" powinni wyobrazić sobie, że i tym razem zaczynają lecieć we śnie.) Następnie przystępujesz do działania, które jest celem Twojego snu.
  3.Powtarzaj: "W moich snach mogę pamiętać, by rozpoznać, że śnię i mogę tego nie pamiętać, ale w najbliższym moim śnie BĘDĘ PAMIĘTAĆ, by rozpoznać, że śnię." (przypomnij sobie od czasu do czasu o spoczywającej pod poduszką "mandali").
  4.Powtarzaj pkt. 2 i 3 przez co najmniej 15 minut, aż do zaśnięcia.
 • E. Jeżeli jeszcze nie śpisz lub przebudziłeś(aś) się ze snu:
  1.Nie poruszaj się i nie otwieraj oczu.
  2.Patrz przed siebie i obserwuj ciemność oraz wszystko, co widzisz za zamkniętymi powiekami, wyobraź sobie, że patrzysz w głąb, ok. dwa metry przed siebie.
  3.Poczuj swoje ciało, jego rozluźnienie (może paraliż) i wrażenia kinestetyczne.
  4.Oczekuj pojawienia się dziwnych zjawisk, czyli hipnagogii wzrokowych i kinestetycznych, ale pozostań bierny(a). Powtarzaj: "WSZYSTKO JEST SNEM w sposób mechaniczny", bez specjalnej koncentracji na znaczeniu słów, słuchaj ich jak gdyby brzmiały w tle Twojego umysłu, gdzieś z oddali, bardzo delikatnie.

Część A służy doskonaleniu pamięci i przeprowadzaniu testów rzeczywistości. "Jasność" świadomości, krytyczne przyglądanie się rzeczywistości jest takie samo na jawie i we śnie. Jego następstwem jest "rozpoznanie" stanu jawy, bądź snu. Pojawienie się "jasności" świadomości na jawie, na skutek zaistnienia "przyczyny", którą wcześniej ustaliliśmy i zgodnie z naszym postanowieniem, jest jedyną możliwością "treningu" tej zdolności. Jeżeli działa to na jawie, zadziała również we śnie.

Punkt C5. Jest to punkt dodatkowy, który nie musi być uwzględniany w codziennej praktyce. "Mandala snu" to schematyczny rysunek ujmujący w prosty sposób wolę osiągnięcia świadomości we śnie. Może zawierać również temat snu (główne emocje) lub nawet krótkie pytanie, na które chcielibyśmy otrzymać odpowiedź. Podświadomość lubi odwoływać się do materialnych, zmysłowych konkretów, szczególnie odpowiada jej "rytuał" sporządzania "mandali" i umieszczania jej pod poduszką lub w pobliżu śniącego.

Punkt D3. Sformułowanie swojego postanowienia rozpoznania snu w ten sposób pozwala ominąć problem zbyt silnego pragnienia, które bywa przeszkodą. Ponadto wprowadza ono element wiary – pewności, że świadomy sen zdarzy się, choć nie musi.

Kopyrajt: http://umysl.przebudzenie.net
(wszelakie błędy postaram się w najbliższym czasie poprawić)

_________________
Kiedy poproszono Buddę, by podsumował swoje nauczanie jednym słowem, rzekł: "Świadomość".
Sympatyczny, Kochający, Umiłowany, Rodak, Wielki, Inteligentny, Empatyczny, Ludzki


Góra 
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron