Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Wspomagacze » Programy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: I-Doser
 Post Napisane: 07 maja 2012 22:10 
Świadomy

Tak samo jak judaizm, masonizm i kiszenie ogórków.

Post Napisane: 08 maja 2012 20:58 
Administrator Snów

Zwłaszcza picie alkoholu.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 08 maja 2012 20:58 
Administrator Snów

beny ma rację, kiszenie ogórków jest kvlt.

Post Napisane: 05 mar 2013 00:25 
Śpiący

Kiedyś, z czystej ciekawości, bawiłem się trochę I-doserem. Osobiście uważam, że o ile sama zasada działania dose'ów ich nie przekreśla, to już ich opisy są - moim zdaniem - w większości przypadków całkowicie wyssane z marketingowego palca ;)
Cała zabawa jest nakręcana przez najwyżej kilka osób, natomiast stworzenie opisu, który oddawał by jakoś faktyczne efekty danej "mieszanki", wymagałoby kontrolowanego badania każdego dose'a na dużych grupach osób (badanej i dodatkowo kontrolnej, która dostawała by dźwiękowe "placebo".. :p ).. chyba rozumiecie do czego zmierzam.

Może to nie dotyczyć dose'ów "pure" typu Alpha, Beta, Gamma itp., gdyż wiadomo w tym przypadku jakich częstotliwości użyć, by spróbować wprowadzić mózg w dany stan.

Pozostałe dose'y zaś.. cóż, jeśli działają, można to chyba uznać za jakiś rodzaj efektu placebo. Mamy opis jak coś powinno działać, i bardzo chcemy, by tak było..

Cóż, moje osobiste doświadczenia? O dziwno "French Roast" faktycznie wywołuje u mnie krótkotrwałe pobudzenie.
Odniosę się również do wspomnianego wcześniej w temacie Gate of Hades. Przyznam, że jakiś efekt występuje, jednak uważam go za wynik nagłego wejścia dźwięków "jak z horroru" po względnie uspokajającym szumie i jedynie irytującej "windzie".

Zabawę z tym programem zostawiłem za sobą dobrych kilka lat temu, więc nie pamiętam już testów innych "mieszanek", jednak raczej zapamiętałbym, gdyby były jakieś efekty.

Post Napisane: 08 maja 2014 16:21 
Śpiący

Niestety moja przygoda z I-Doserem skończyła się tak, że słuchając GateOfHades w pewnym momencie po prostu rzuciłem słuchawkami o ścianę powodując ich nieodwracalne uszkodzenie.
A tak poza tym to jedyne efekty jakich doświadczałem słuchając tych presetów to zimno i niekontrolowany uśmiech

Post Napisane: 10 maja 2014 13:06 
Senny Podróżnik

W wielu przypadkach nasze nastawienie ma znaczący wpływ. Może to porostu efekt placebo. Jedni są bardziej podatni na sugerowane efekty a inni miej. Ja osobiście mogę powiedzieć ze na mnie to w jakimś stopniu działa. Na przykład dos orgazm u mnie powodował uczucie ruchu calego ciała ,góra ,dół. Moim zdaniem dosy pomagają nam w tyn co chcemy zobaczyć lub poczuć ale nie są główną przyczyną.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Wspomagacze » Programy