Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Wspomagacze » Substancje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Calea Z. wpływa na sny/LD...
Bardzo pozytywnie 57%  57%  [ 4 ]
Pozytywnie 29%  29%  [ 2 ]
Neutralne 0%  0%  [ 0 ]
Negatywnie 0%  0%  [ 0 ]
Bardzo negatywnie 14%  14%  [ 1 ]
Liczba głosów : 7

Autor Wiadomość
 Tytuł: Calea zacatechichi (Calea ternifolia)
 Post Napisane: 30 sie 2010 18:43 
Administrator Snów

Nie ponoszę odpowiedzialności za stosowanie przez ciebie Calei w jakiejkolwiek formie i jakimkolwiek celu. Jeżeli zamierzasz ją spożywać, robisz to na własną odpowiedzialność!

Obrazek

Calea zacatechichi (także Calea ternifolia, zioło snów, gorzka trawa, liść bogów) - gatunek rośliny wieloletniej z rodziny astrowatych. Występuje w niektórych rejonach Meksyku oraz Ameryki Środkowej

Wikipedia napisał(a):
Legalność

Na mocy nowelizacji z dnia 20 marca 2009 r. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w Polsce posiadanie roślin żywych, suszu, nasion, wyciągów oraz ekstraktów z Calea zacatechichi jest od dnia 5 maja nielegalne.

Z racji powyższego dalsza treść zostaje podana wyłącznie w celach infromacyjnych.

Calea była wykorzystywana przez tubylców Chontal (zamieszkujących Oaxaca, stan południowego Meksyku) jako zioło lecznicze, oraz w celach onejromancyjnych*. Według badań naukowych ekstrakt z Calei wydłuża czas snów, oraz zwiększa ich częstotliwość i zapamiętywanie. Dotyczy to także snów świadomych. Spowodowane jest to między innymi wydłużeniem fazy REM.

Dawkowanie:

Znakiem oznajmującym przyjęcie odpowiednio dużej dawki jest przyspieszenie rytmu serca i pulsu, ich usłyszenie oraz odczucie senności. Odczuwalne efekty występują po użyciu 2-3 gram suszonych liści. Określone dawki są indywidualne, zalecane jest zaczynanie od małych ilości i ich stopniowe zwiększanie, aż do osiągnięcia odpowiednich efektów.

Przyjmowanie:

Najczęściej stosowanymi metodami jest picie naparu z ususzonych liści, bądź ich palenie w formie papierosa, dla wzmocnienia efektu zalecane jest połączenie obydwu. Niezależnie od formy przyjmowania, Caleę powinno się spożywać możliwie blisko pory kładzenia się spać. Alternatywnymi formami przyjmowania Calei są: kapsułki z suchymi liśćmi/nalewką alkoholową, żucie zielonych, surowych liści, spożywanie przygotowanej żywicy, lub innych form własnych, bądź gotowych ekstraktów.

Herbata:

Liście parzymy przez ok. 15 minut. Następnie napar przesączami i zostawiamy aż trochę ostygnie. Z powodu ekstremalnie gorzkiego smaku zalecane jest dodanie cukru/miodu/mleka bądź zmieszanie z innym napojem.

Wszelkie źródła odradzają dodawania cytryny (ze względów smakowych).

Palenie:

Możliwe palenie samych wysuszonych liści w formie skręta, bądź mieszanie z tytoniem wedle uznania. Palenie w fajce wodnej pozwoli zmniejszyć gryzienie dymu w gardło i płuca. Jeśli posiadasz, możesz też użyć normalnej fajki.

Efekty - powinny wystąpić po 30-60 min. od spożycia i trwać przez kilka godzin:

- zwiększona długość snów
- zwiększone zapamiętywanie snów
- zwiększona ostrość i klarowność snów
- zwiększona częstotliwość snów świadomych
- nasilenie hipnagogii
- zrelaksowanie i lekka euforia (podczas palenia - porównywalne do małych dawek THC)
- oczyszczenie umysłu
- senność

Efekty niepożądane:

- mdłości (podczas picia)
- reakcje alergiczne
- pogorszenie zapamiętywania snów
- skurcze mięśni nóg
- podrażnienia gardła i płuc (podczas palenia)

Możliwe jest także wystąpienie innych efektów (zarówno pozytywnych jak i negatywnych)

Za właściwości Calei odpowiadają głównie laktony seskwiterpenowe, w tym: (głównie) caleicyna I i II, calaksyna, ciliaryna, 1-beta-acetoksy-zakatechinolid, 1-oksy-zakatechinolid, caleokromeny A i B, calina Ai B, akacetyna, O-metylo-akacetyna i im podobne.

*
Wikipedia napisał(a):
Onejromancja - sztuka przewidywania przyszłości na podstawie intepretacji snów, w tym także wywoływanych przez rytuały i praktyki magiczne specjalnie w celu jasnowidzenia

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 30 sie 2010 19:20 
Senny Podróżnik

Jeżeli mogę, podpinam się.

http://shamanshop.pl/sklep/index.php?cP ... =2a&page=1

Silene Capensis ADR
Obrazek

31,50 zł / 10 g (dawki 4 x 2,5g lub 3 x 3,3g)

Polecam efekty zadowalające, po pierwszym dniu.

Post Napisane: 22 lis 2010 21:35 
Świadomy

Właśnie miałem napisać o tym temat... ;D
Na lekcji wychowawczej (kiedy jeszcze głośna była afera z dopalaczami) pokazywane były różne roślinki itp.
Ta roślinka szczególnie mnie zainteresowała...
Naszczęście mam blisko do Czeskiej Republiki ;-)

Post Napisane: 25 lis 2010 22:58 
Senny Podróżnik

@up
rzeźnik, jest możliwość wysłania paczką ? lol
@topic
Ja po maryśce miałem podobny efekt :D Polecam :D

Tytuł: Re: Calea zacatechichi (Calea ternifolia)
 Post Napisane: 25 lis 2010 23:17 
Administrator Snów

Mr.Poplop napisał(a):
@topic
Ja po maryśce miałem podobny efekt :D Polecam :D

Podobny efekt tzn.?

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 26 lis 2010 16:25 
Kreator Snów

Kurcze, w jakim towarzystwie ja tu piszę? :o

Post Napisane: 26 lis 2010 17:42 
Senny Podróżnik

Cytuj:
Efekty - powinny wystąpić po 30-60 min. od spożycia i trwać przez kilka godzin:

- zwiększona długość snów
- zwiększone zapamiętywanie snów
- zwiększona ostrość i klarowność snów
- zwiększona częstotliwość snów świadomych
- nasilenie hipnagogii
- zrelaksowanie i lekka euforia (podczas palenia - porównywalne do małych dawek THC)
- oczyszczenie umysłu
- senność

Post Napisane: 26 lis 2010 20:18 
Administrator Snów

O ile zrelaksowanie, euforię i senność można spokojnie przypisać marihuanie, o tyle pozostałych efektów bym z tym nie łączył. Chyba, że możesz potwierdzić, że doświadczałeś tego za każdym razem (albo bardzo często) gdy paliłeś zielone (zwłaszcza gryzie mi się tutaj oddziaływanie na ilość LD patrząc na twój licznik, chyba, że wszystkie osiągnąłeś po jaraniu, ale mógł to być też zbieg okoliczności przy takiej statystyce). Szczególnie wykluczyłbym tu zwiększone zapamiętywanie snów, ponieważ THC zabija komórki hipokampa, przez co pogarsza naszą pamięć.

Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 28 lis 2010 12:51 
Mistrz Snów

Garet napisał(a):
Szczególnie wykluczyłbym tu zwiększone zapamiętywanie snów, ponieważ THC zabija komórki hipokampa, przez co pogarsza naszą pamięć.

THC nie zabija komórek himpokampa, tylko zmienia sposób jego działania, uszkodzenie pamięci krótkotrwałej występuje tylko w stanie upalenia. Z tego co wiem doświadcza się wtedy również mniejszej ilości snów, bo marihuana zmienia przebieg fazy REM.

Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że oczywiście pod wpływem marihuany następuje bardzo duże nasilenie hipnagogi, więc możliwe, że może być przydatna, jeśli chodzi o WILD. No, ale to w końcu temat o Calei...

Post Napisane: 28 lis 2010 15:35 
Administrator Snów

Nie wiem jak tam informacje z innych źródeł, ale miałem na chemii wykład z osobą, która prowadzi badania nad marihuaną i przedstawiał nam miedzy innymi niektóre wyniki badań, z których m.in wyszło, że THC uruchamia w ww. komórkach apoptozę (śmierć komórki). Jak dostanę wgląd do materiału wykładowego (pewnie jakoś w poniedziałek) to jeszcze się upewnię + podam jak by były jakieś inne informacje dotyczące tematu.

VM napisał(a):
No, ale to w końcu temat o Calei...

Ktoś mógł by napisać o marihuanie, ja nie mam chwilowo czasu na większe prace :p

Obrazek
LD = 129 \o/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Wspomagacze » Substancje