Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Ogólna dyskusja

Autor Wiadomość
 Tytuł: Fotografowanie we śnie
 Post Napisane: 05 wrz 2013 20:40 
Administrator Snów

Ostatnio śniła mi się nieco dziwaczna sytuacja, pomijając zbędne szczegóły, jedna z moich znajomych gotując coś na kuchence obudowała to styropianem, żeby ciepło nie uciekało i poszła sobie, ja nie mogąc się nadziwić całej sytuacji i budowli, chciałem ją sfotografować, ale zdjęcia, powiedzmy... "nie chciały się udać".

Wydarzyło się kilka rzeczy:
-migawka nie chciała zaskoczyć
-zdjęcie było całe białe/prześwietlone, że aż nierozpoznawalne/czarne
-przedstawiało to co chciałem uwiecznić, ale w nieco innej formie, a dokładniej po prostu garnki na kuchence
-przedstawiało zupełnie coś innego, inny element pokoju lub chyba nawet losowy obraz

W życiu codziennym nie mam za wiele wspólnego z robieniem zdjęć, więc pewnie dlatego wcześniej nie robiłem ich we śnie, i może miało to swój udział w tym, jak mi to wyszło. Jestem ciekaw jak u was z takimi doświadczeniami, czy udało wam się uwiecznić to, co chcieliście, czy było podobnie jak u mnie/jeszcze inaczej? A może ktoś kto w jakiś sposób związany jest z fotografią akurat otrzymywał na wyświetlaczu aparatu to, co obejmował obiektywem? Wszelkie wypowiedzi związane z tematem mile widziane.

To co spotkało mnie, sugerowałoby jasno, że aparat może być kolejnym podręcznym weryfikatorem rzeczywistości, robienie zdjęć materiałem na RT, a wyindukowanie sobie posiadania aparatu we śnie, zwiększeniem szansy na spontaniczne LD.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Tytuł: Re: Fotografowanie we śnie
 Post Napisane: 05 wrz 2013 22:41 
Świadomy

Wow :D Bardzo ciekawy motyw, niestety nie robiłem zdjęć w świadomych snach i w nieświadomych raczej też nie;( a czy sytuacja z aparatem sprawiła że zacząłeś się zastanawiać czy śnisz, czy też wygrała racjonalizacja?

Post Napisane: 06 wrz 2013 00:16 
Administrator Snów

Zachodziłem strasznie w głowę, wtf, czemu nie mogę zrobić tego zdjęcia, a chwile później mnie obudził drugi budzik (to było podczas drzemki, obudziłem się, zobaczyłem jak ta osoba coś robi w kuchni i zasnąłem i to mi się przyśniło). Nie pokapowałem się, że to sen, pewnie dlatego, że dawno nie robiłem RT ani nic, ale czułem się, tak jak zwykle się czuje w momentach, w których gdy coś dziwacznego się wydarzy to mówię sobie 'zaraz zaraz, czy to... tak, to sen!'. Nie do końca potrafię chyba opisać to poczucie samego siebie, ale sam wiem, że takowe towarzyszy mi przy odzyskiwaniu świadomości we śnie, może gdybym się nie obudził to mózg by się w końcu pokapował :P

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 07 wrz 2013 21:23 
Kreator Snów

Kiedyś podczas snu chciałem zrobić zdjęcie lustrzanką ale nie mogłem znaleźć miejsca żeby przyłożyć oko do aparatu. Tak jakbym trzymał aparat przy ścianie i nie miałem gdzie wsadzić głowy :)

Normalne utrudnienie podczas snów jak przy prawie wszystkim (w moim przypadku bieganie jest niemożliwe podczas spania)

Post Napisane: 15 wrz 2013 13:38 
Śpiący

CosmicKid napisał(a):
Wykonałem RT z nosem i wynik był oczywisty. Odbiłem w prawo, wszedłem po schodach. Starałem się wymacać w kieszeni aparat. Poczułem coś o nieregularnym kształcie, ale kiedy wyciągnąłem, nie miałem już żadnych wątpliwości. Wycelowałem aparat w parking i pstryknąłem. Przyjrzałem się zdjęciu, a potem samemu parkingowi oraz temu, co wokół niego. Wszystko było dokładnie odwzorowane. Obraz był nieco rozmazany, ale pomijając to, nie miałbym do czego się przyczepić.

Zatrzymałem jakiegoś mężczyznę. Zapytałem się, czy mogę mu zrobić zdjęcie, a on zgodził się. Tutaj miałem mały problem, bo nie zgadzało się tło. W sumie nie wiem, czy to takie ważne, gdyż chwilę później wywaliło mnie.

Spróbowałbym jeszcze raz, ale w śnie głębszym, bo tutaj z racji spłycenia, obraz był nieco rozmazany.

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Ogólna dyskusja