Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Ogólna dyskusja

Autor Wiadomość
 Tytuł: LD, SNY orientacja.
 Post Napisane: 28 lut 2013 15:53 
Śpiący

Witam.
Pozdrawiam z góry wszystkich forumowiczów ;). Moja nieświadoma przygoda z LD rozpoczęła się od stereotypowego, nieświadomego testu rzeczywistości. Zaczęło się od... Uszczypnięcia!
Tak dokładnie. Czy to w filmach czy w książkach ten motyw cały czas się przewija. Chyba czytałem wtedy książkę i motyw ten pojawił się moim śnie. Uszczypnąłem się po to żeby się obudzić :D, a że nie bolało stwierdziłem, że to sen tak samo jak czytałem w ksiązce(czy w gazecie? wiem jedno. Nie byłem bohaterem książki. Byłem sobą i chciałem wypróbować to samo co robił bohater).
Już już, przechodzę do meritum.
Stwierdziłem, że skoro śnię (z natury jak naukowiec lubię dowiadywać się nowych rzeczy) to dowiem się jakie to uczucie.

Zauważyłem przede wszystkim temperaturę. To wybijało się na pierwszy plan. Było mi ciepło. Oprócz tego miałem świadomość istnienia głowy. Czułem ją że tam jestem. Bez podtekstów.To tak samo jak z uczuciami gniew czy smutek czujemy w okolicach klatki piersiowej. Żadnych podróży astralnych czy duchów. Po prostu czułem że sen rozgrywa się w mojej głowie, wyczuwałem ją tak jak wy wyczuwacie swoje nogi czy ręce.
Oprócz tego (jeszcze na jawie) zauważyłem że świat snu czy myśli w rzeczywistości najprościej zmieniać za pomocą pragnień. Zamiast czary mary hokus pokus (tudzież innych inkantacji) po prostu chce żeby coś się pojawiło,a to się pojawia.
Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się fałszywe przebudzenie. Jednym razem zdarzyło mi się LD. Moim testem rzeczywistości nie był zegar cyfrowy. Były nią moje własne odczucia. Po prostu pomyślałem nad tym: czy jest mi ciepło czy zimno. Aha właśnie! To ciepło (temperatura) czuje że jest z mojej głowy czy w głowie. Ciężko mi to przełożyc na język pisany.
Pozatym moje sny nie są realistyczne tak jak w rzeczywistości :(. Owszem, moje doświadczenia z LD sa zerowe [co zamierzam nadrobić]). Emocje sa przytłumione. Dotyku, węchu, (dźwięku nie jestem pewien) nie ma. Za łatwo mi rozpoznać czy coś jest rzeczywistością czy snem.
Aha. Nie kontrolowałem wtedy świadomego snu, nie umiałem. Nawet po odkryciu kontroli przez pragnienie. Brak mi doświadczenia. Chcę zacząć swoją przygodę z LD.

Chciałbym się dowiedzieć czy moje odczucia są zgodne z waszymi.

Pozdrawiam.

Tytuł: Re: LD, SNY orientacja.
 Post Napisane: 01 mar 2013 16:28 
Świadomy

Witam serdecznie;)
Nigdy nie zastanawiałem się nad kwestią odczuwania temperatury podczas snu, dokonałeś ciekawej obserwacji. Postaram się to zbadać w najbliższym LD :ugeek:
Mam inne doświadczenia co do realizmu snów, emocja i odczucia jak najbardziej aktywne. Co do zmysłów: dotyk i dźwięk(węchu i smaku nie sprawdzałem :D ) są obecne, jednak w szczególności gdy zwrócę na to uwagę. Np w jednym LD stanąłem przed ścianą i położyłem na niej ręce czując taki sam opór jakbym czuł w rzeczywistości. W innym LD "puściłem" muzykę i słyszałem ją tak jak w rzeczywistości. Jednak tak jak mówię, chciałem tego dokonać i miałem jasno określone cele swoich działań. I tu jest kwestia pragnienia i siły woli. Dzieje się dokładnie to, co chcesz by się działo. Skacząc z okna możesz unieść się w górę albo opaść na ziemię, zależy na czym skoncentrujesz swoją wolę(polecam zrobić RT przed takimi próbami:D)
Jeśli dopiero zaczynasz polecam prowadzić regularny i systematyczny zapis wszystkich swoich snów:) Pozdrawiam! :D

Post Napisane: 01 mar 2013 23:28 
Śpiący

Zdecydowanie musze zacząć prowadzić zapis.
Nie pamiętam żebym śnił cokolwiek od paru miesięcy.

Pozatym zastanawiałem się nad koncepcją nowej techniki dotyczącej stabilizacji snów. Samego świadomego LD nigdy nie miałem. Przy technikach wizualizacji gdy chcemy się zrelaksować dobrze jest zaangażować jak najwięcej zmysłów.
Podobno LD to bardziej zaawansowana forma wizualizacji. Analogicznie we śnie nad morzem można by poczuć piasek pod stopami, zapach soli, poczuć wiatr.

Ba! idźmy dalej za ciosem. Czemu by nie przeżyc uptime podczas snu?
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 1uYobb-YGs

Pozdrawiam.

ps. Chciałbym się dowiedzieć czy inni mają też podobne odczucia dotyczące snu co ja.

Post Napisane: 02 mar 2013 17:28 
Śpiący

Ta strona lepiej pokazuje czym jest uptime http://blog.odwazsiezyc.eu/2011/11/zyj- ... ie-uptime/

Post Napisane: 02 mar 2013 21:08 
Kreator Snów

Rzeczywiście, zgadzam się z Tobą w większości kwestii. Raz byłem w LD i wziąłęm się za wykonywanie się różnych testów. Okazało się, że byłem w stanie odczuwać tylko wzrok i słuch, pośrednio dotyk, reszty raczej nie. Temperatura wewnątrz świadomego snu ma chyba temperaturę ciała, ale głowy nie dam. Stąd to miłe uczucie ciepła i błogości.

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Ogólna dyskusja