Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Ogólna dyskusja

Autor Wiadomość
 Tytuł: Pamięć
 Post Napisane: 28 gru 2012 20:15 
Świadomy

Parę razy na forum pojawiały się pytania czy dziennik snów jest niezbędny dla oneironauty. Mój wczorajszy LD dowodzi, że tak. Po raz pierwszy miałem świadomy sen z którego bardzo niewiele pamiętam. Zapewne dlatego, że od miesiąca mój sennik został użyty raz czy dwa. Pamiętam rozpoczęcie, kawałek akcji następnie rozmycie, jedynie pojedyncze sceny i myśli w których wiedziałem że śnię, wykonanie RT i kilka czynności, które wynikały z tego, że wiem że śnię :D w pewnym momencie utraciłem świadomość i sen przekształcił się w nieświadomy z zupełnie inna akcją. Natomiast gdzieś między kilkoma wspomnieniami doświadczyłem czegoś bardzo ciekawego. Mianowicie poczułem jak zapominam akcje snu(raz już czegoś takiego doświadczyłem), jak wspomnienia z tego co działo się przed chwilą są usuwane. Było to bardzo dziwne uczucie, które trudno jest oddać mi słowami :p Po obudzeniu nie pamiętałem znacznej części LD, wiedziałem że miała ona miejsce i wiedziałem że jej nie zapamiętałem. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenie proszę o komentarz. Co myślicie na ten temat?

Tytuł: Re: Pamięć
 Post Napisane: 15 mar 2013 23:40 
Kreator Snów

Łabądź napisał(a):
Mianowicie poczułem jak zapominam akcje snu(raz już czegoś takiego doświadczyłem), jak wspomnienia z tego co działo się przed chwilą są usuwane.

Nie wiem czy chodzi o to samo, ale:
Jestem już w jakimś miejscu w śnie i czuje, że jestem tu z jakiegoś konkretnego powodu z poprzednich wydarzeń, ale są to już wydarzenia bardzo odległe lub nawet z innego snu. Właśnie odczuwam to jak takie wymazywanie poprzednich wydarzeń.

Tytuł: Re: Pamięć
 Post Napisane: 02 wrz 2013 19:51 
Śpiący

Kwestia utracenia świadomości we śnie. Powoduje to, że nasza pamięć robocza zostaje wyczyszczona i przez to możemy niezbyt dokładnie pamiętać LD.

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Ogólna dyskusja