Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Dział porządkowy » Wymiar 48

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziennik - podświadome nie zapamiętywanie snów
 Post Napisane: 18 lut 2012 13:11 
Przebudzony

Niedawno się obudziłem i nie pamiętam żadnego snu. Wczoraj podobnie. Wiecie, o czym pomyślałem? Że chociaż planuję zapisywać te sny, układam sobie dziennik przy głowie, to podświadomie tak naprawdę nie chcę ich zapisywać. No wiecie, że szkoda czasu, bo im więcej snów zapamiętam tym więcej pisania. Co o tym sądzicie? Miewaliście podobne problemy?

Tytuł: Re: Dziennik - podświadome nie zapamiętywanie snów
 Post Napisane: 18 lut 2012 14:54 
Kreator Snów

Od jakoś pół roku nie pamiętam żadnego snu. Wczoraj powiedziałem o tym koledze i dziś już zapamiętałem jeden sen. (nie ma to nic do tematu ale chciałem się pochwalić :( )

Co do pamiętania snów, myślę że samo budzenie jest ważne, trzeba trafić w odpowiednią fazę snu.
Może masz ten problem ze budzisz się akurat gdy nie masz snu, więc go nie pamiętasz.

Post Napisane: 18 lut 2012 15:03 
Przebudzony

Masuoye napisał(a):
(nie ma to nic do tematu ale chciałem się pochwalić :( )

Umarłem xDD

Masuoye napisał(a):
Co do pamiętania snów, myślę że samo budzenie jest ważne, trzeba trafić w odpowiednią fazę snu.
Może masz ten problem ze budzisz się akurat gdy nie masz snu, więc go nie pamiętasz.

O, nad tym nie pomyślałem. Pewnie to też jest jakiś czynnik. No ale kiedyś ten dziennik jednego dnia zapełniałem trzema snami bez problemu.. Poza tym muszę się zastanowić, czy naprawdę podświadomie nie blokuję zapamiętywania snów, bo mi się nie chce ich zapisywać. Bez prowadzenia dziennika czas snu traci dla mnie ważność i sny zapominam, pamiętam tylko takie, które zrobiły na mnie jakieś wrażenie. Ja potrzebuję do tego dziennika. Poza tym dziennik to źródło informacji o mnie samym, dzięki snom wiele rzeczy można zrozumieć o swoich blokadach, obciążeniach, wzorcach. Zrozumieć swój schemat myślenia. To bardzo pomocne narzędzie.
To powyższe to bardziej do siebie pisałem, przekonując się, niż do Was :)

Post Napisane: 05 mar 2012 17:24 
Administrator Snów

Rozumiem chyba po co stworzyłeś ten temat, nie wiem czy studiujesz psychologię, czy tylko własne domysły, ale dodam od siebie, że wysnułeś sobie dość śmiałą teorię, i możesz napsuć nią sobie, i innym osobom, które to czytają. Z własnych przekonań przenoszę go do wymiaru odcinając gangrenę. W razie sprzeciwów czekam odpowiedź tu lub pm.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 13 mar 2012 20:14 
Przebudzony

Mam to samo co autor tematu, jednakże wiem, że to zależy tylko ode mnie i jeśli bym chciał zapamiętywać sny to mógłbym zapamiętywać nawet po 4-5 co każdą noc.Uważam, że to zależy od naszego nastawienia do świadomych snów, ale też i tych normalnych.

Głupie u mnie jest to, że nie zapamiętuję (a raczej nie chcę) snów, a chciałbym mieć świadome, których do tej pory naliczyłem 12, jednakże doświadczyłem ich wtedy gdy siedziałem po pół godz przy dzienniku snów i wszystko zapisywałem.

Dobrze, że przeczytałem ten temat, dziś biorę się do roboty i chcę zapamiętać jak najwięcej snów :)

Masz świadomość, że odpisujesz w śmietniku? : P

Strona główna forum » Dział porządkowy » Wymiar 48