Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki

Autor Wiadomość
 Tytuł: LD => OOBE
 Post Napisane: 04 lut 2010 14:09 
Administrator Snów

Najczęściej udaje mi się osiągnąć OOBE przechodząc bezpośrednio z LD w ten stan. Wystarczy, że po odzyskaniu świadomości we śnie, zacznę afirmować sobie, że chcę wyjść i wtedy automatycznie niejako pojawiają się wszystkie "objawy" towarzyszące wyjściu (wibracje, szumy, efekt odrywania się od ciała, etc.). Myślę, że jest to najłatwiejsza metoda na osiągnięcie OOBE, pod warunkiem, że opanowało się wcześniej LD.

Post Napisane: 11 mar 2010 22:10 
Przebudzony

To chyba najlepsza metoda na wyjście.
Od siebie mogę dodać, że najlepiej jest "wrócić" do ciała, a nie w LD próbować wyjść, bo czasami może dość do fake OOBE.

Post Napisane: 29 mar 2010 14:05 
Taa...

Gdy tak próbowałem wczoraj to czułem już te efekty, lecz i tak się wyjść nie udało ;/
Może następnym razem... ;)

Post Napisane: 20 lis 2010 10:50 
Senny Podróżnik

Podam parę technik przejścia w stan oobe z ld:
Technika nr.1
Teraz po uzyskaniu świadomego snu, będzie trzeba wykonać pewne rzeczy które pomogą Ci opuścić ciało. Będziesz wiedział, że opuszczasz ciało, ponieważ przestaniesz śnić i wrócisz najprawdopodobniej na chwilę do ciała fizycznego i rozpocznie się proces podróży astralnej.
Teraz połóż się wygodnie – tak jak chodzisz normalnie spać z założeniem, że tej nocy będziesz miał świadomy sen. Podczas LD, gdy zdasz sobie sprawę, że śnisz, staraj się przez chwilę kontynuować swój sen. Mam na myśli to, żebyś nie reagował gwałtownie,następnie wyobraź sobie, że znajdujesz się w jasnym pokoju. Są w nim okna, lecz nie widać co jest za nimi. Na przeciwko Ciebie jest duże, wysokie na trzy i szerokie na jeden metr lustro. Postaraj się to sobie wyobrazić, aby było pełne i doskonałe. Gdy już osiągniesz opisywany stan, postaraj się podejść po woli do zwierciadła. W tym momencie powinieneś ujrzeć siebie, normalnie tak jak wyglądasz w rzeczywistości. To lustro jednak jest specyficznym lustrem i gdy wkładasz do niego rękę, wtedy Twoje ciało ze snu zamienia się w ciało astralne. Powoli wejdź w to lustro, a gdy już będziesz prawie cały zanurzony, w tym momencie może urwać Ci się sen. Pewnie na sekundę wrócić do ciała i w ten sposób zostaniesz automatycznie wybity do góry, przeżywając swoje OOBE (być może pierwsze) :-).

Technika nr. 2.
Metoda ta polega na dosłownym wyrywaniu Twojego ciała astralnego(duszy) z ciała fizycznego , jednak spokojnie, to nie będzie takie straszne jak na pierwszy rzut oka może wygląda. Połóż się wygodnie na łóżku i zacznij wykonywać technikę na LD, lecz dodaj do tego jedną myśl (intencje) „ mam zamiar doświadczyć OOBE dzisiejszej nocy”. W czasie świadomego snu, kontynuuj to tak, jak opisałem to w poprzedniej technice. Gdy już wiesz, że nie jest to krótkie LD, wyobraź sobie, że stoi na początku długiej ulicy w Twoim mieście. Gdy odwracasz się w swoją prawą stronę, widzisz piękne, szybkie, srebrne Mitsubishi. Wsiadasz do niego i widzisz, patrząc na licznik, że auto może jechać aż 600 km na godzinę. Zacznij jechać, zwróć uwagę jak prędko przesuwają się budynki po twojej lewej i prawej stronie, po czym przyśpiesz samochód do 550 km na godzinę. Jedź z taką prędkością przez jakiś czas, ponieważ za kilka sekund Twoja droga skończy się. Bowiem przed Tobą stoi gruba, 4 metrowa na szerokość, grubość i wysokość, ściana z czerwonej cegły. Gdy już zaczniesz zauważać ogromną ścianę, przyśpiesz jeszcze bardziej, abyś z impetem w nią uderzył i wyleciał przez dach kabrioletu. W tym momencie, zwykle sen się urywa. W 100 sytuacjach na 1, w chwili zderzenia, po paru sekundach byłem już poza swoim ciałem.

Mogę podać jeszcze wiele !
PS:
Pozwolenie od Autora mam ! Mogę wysłać sreenshota !

Post Napisane: 20 lis 2010 11:39 
Świadomy

Cytuj:
W 100 sytuacjach na 1, w chwili zderzenia, po paru sekundach byłem już poza swoim ciałem.

Ale z Ciebie Chuck Norris, on miał tylko 87 goli na 12 strzałów :lol:

Dzisiaj miałem FA po LD, w którym leżałem na łóżku i doznawałem wibracji i obrazów, niestety po tym mnie wywaliło. To może dlatego, że próbowałem zasnąć we śnie, a tak naprawdę powoli się obudzałem, nie wiem :P
Spróbujemy dzisiaj, z tym pierwszym, o ile jak zwykle LD nie będzie płatać figli.

Tytuł: Re: LD => OOBE
 Post Napisane: 12 lut 2011 13:05 
Świadomy

U mnie najlepiej sie sprawdza wizualizacja pociagu. Metoda podobna do tej opisanej przez Polopa w pkt. 2 - w LD wyobrazam sobie, ze jestem na poczatku ostatniego wagonu pedzacego (czyli nie PKP) pociagu. Rozbieg i wyskakuje przez tylne (otwarte) drzwi. W ten sposob mialem pierwsze i jedyne jak na razie (niestety :cry: ) OoBE. Probowalem roznych, np. zeskakiwania ze skalnej półki, hustawki, skakania z samolotu - bez efektu. Na tej podstawie wnioskuje, ze zeby wysokoczyc z LD "szok" musi spelniac 2 warunki:
A) byc intensywny
B) i krotki
Im wieksze A i im mniejsze B tym prawdopodobienstwo P wyjscia z ciala C wieksze :mrgreen:

Post Napisane: 29 kwi 2011 08:49 
Świadomy

Tiaa... Często podczas obracania się wokół własnej osi we śnie lub drastycznym upadku wywala mnie i mam wibracje jak w OOBE, po czym albo mam fake'a, albo leżę w łóżku obudzony.

Post Napisane: 27 maja 2011 23:53 
Przebudzony

Do tej metody jestem nastawiony dość sceptycznie.
W LD można samemu wejść w stan OOBE, tak jak można latać, czy też doznać fałszywego przebudzenia.
OBEE nie polega na tym samym co Lucid Dream, OOBE nie jest też zbadane fizycznie, być może jest to nawet nie osiągalne.
Do czego dążę? Wiemy wiele o falach mózgowych, a OOBE nie opiera się na nich, tak jak one same są częścią komunikacji między mózgiem a umysłem (jeśli przyjmujemy za fakt istnienie odrębnego stanu jakim jest dusza czy choćby mało związana z tematem aura) Tak w OOBE nie działają żadne znane nam stany czy prawa fizyki. Przechodzenie z LD do OOBE jest według mnie symulacją naszego umysłu, który usilnie chce wydostać się z ciała będąc jednak połączonym z mózgiem.
Owszem w LD wyjdziemy z Ciała, lecz w naszym teoretycznie normalnym świecie nadal jesteśmy we śnie.
Proszę o konkretne argumenty obalające moją tezę.

(w teorii rozbudowałem nieco wypowiedź Mirant'a pokierowałem się jednak w kierunku Fake OOBE)

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki