Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Jak oceniasz technikę?
rewelacyjna 29%  29%  [ 2 ]
bardzo dobra 0%  0%  [ 0 ]
dobra 29%  29%  [ 2 ]
przeciętna 14%  14%  [ 1 ]
słaba 14%  14%  [ 1 ]
okropna 14%  14%  [ 1 ]
Liczba głosów : 7

Autor Wiadomość
 Tytuł: SImpleLD (dawniej SILD) - technika dla początkujących
 Post Napisane: 29 mar 2011 21:57 
Świadomy

Technika: SImpleLD (Simple Induction of Lucid Dreams)
Trudność: niezwykle prosta
Efektywność: duża (początkujący)/bardzo duża (zaawansowany)

SImpleLD to technika mojego autorstwa, która powstała w wyniku przypadkowego wejścia w świadomy sen. Jej realizacja jest niezwykle prosta przede wszystkim dlatego, iż nie wymaga dużej aktywności i poświęcenia. Stanowi połączenie dwóch znanych technik: WILD i WBTB.

Opis techniki:
  1. Nastaw budzik godzinę przed planowaną pobudką (jesli chcesz wstać o 6.00 to nastaw go na 5.00). Budzik (telefon) połóż blisko łózka, aby nie musieć wstawać, aby go przestawić.
  2. Połóż się i przyjmij wygodną pozycję.
  3. Powiedz z dużym przekonaniem w wyobraźni bądź na głos:
    "Po wysłuchaniu nagrania będę miał/a świadomy sen, który z łatwością zapamiętam, a moja podświadomość z chęcią przypomni mi go rano."
  4. Wysłuchaj nagrania (jest dołączone w załączniku) w pełnym rozluźnieniu i w spokoju. Uważaj, aby nie zasnąć.
  5. Ponownie z dużym przekonaniem wypowiedz na głos lub w wyobraźni następujące słowa:
    "Pewne jest, że moje postanowienie ziści się tej nocy. Właśnie dlatego idę teraz spać szczęśliwy, gdyż będę miał świadomy sen, którego jasne wspomnienia będę miał jutrzejszego dnia. A wszystko to zawdzięczam wysłuchaniu tego nagrania."
  6. Idź spać bez jakichkolwiek afirmacji. Zaśnij tak, jak zwykle.
  7. W momencie pobudki, nastaw szybko budzik na planowaną godzinę (czyli w tym przypadku na 6.00).
  8. Ponownie połóż się w wygodnej pozycji i mów powoli, lecz z dużym przekonaniem:
    "Teraz idę spać, lecz będę śnił świadomy sen, który z łatwością zapamiętam."
  9. Nie staraj się zachować świadomości. Możesz zwyczajnie zasnąć. Ważne jest to, aby nastąpiło to jak najszybciej. Aby zwiekszyć moc techniki możesz powoli powtarzać co jakiś czas:
    "Zachowuję świadomość... zachowuję świadomość... jestem świadomy!"
  10. Śpiesz się, od tej chwili masz tylko godzinę na przeżycie swojego świadomego snu. Będzie on jednak wyjątkowo klarowny i przejrzysty. Gdy tylko odzyskasz w nim świadomość, wykonaj jedno z ćwiczeń polepszających koncentrację.
  11. Po pobudce ciesz się świadomym snem, lecz nie bądź przejęty udaną próbą.

Uwagi:
  • Okazuje się, że w świadomym śnie wywołanym tą techniką mogą nie sprawdzić się niektóre z testów rzeczywistości. U mnie technika z nosem (dla początkujących: próbujemy oddychać przez zatkany nos) ukazała, że nie śnię, lecz jestem w realnym świecie. Dopiero próba lekkiej zmiany otoczenia dała wynik pozytywny i odzyskałem świadomość.
  • Nie nastrajaj się na udaną próbę. Musisz pozostać lekko sceptyczny.
  • W pewnym momencie sen będzie się kończył. Możesz wykonać technikę polepszająca koncentrację.
  • Stosuj wszelkie inne zalecenia dotyczące świadomego śnienia. Próba szybkiej zmiany otaczającego Cię świata może spowodować "wyrzucenie" ze snu.
  • Zaplanuj, co chcesz robić w Twoim świadomym śnie, gdyż inaczej możesz szybko stracić świadomość.
  • Poczytaj o rożnych metodach uświadamiania się we śnie.
  • Pamiętaj, świadomy sen wywołany ta metodą nie jest inny od pozostałych i rządzi się tymi samymi prawami, co zwykle.
  • Nie denerwuj się, że budzik przerwał Ci "najwspanialszy" świadomy sen w życiu, taki jest urok tej techniki :D

Propozycje:
  • Próbuj i zmieniaj czas Twojej "drzemki". Dostosuj go do samego siebie. (Świadomy sen udało mi się uzyskać już przy 30 minutach trwania).
  • Dobrym pomysłem jest nastawienie czasu drzemki na 60 minut (lub tyle, ile sobie wcześniej wybierzesz). Dzięki temu nie będziesz musiał poruszać się, aby przestawić budzik. W tym przypadku możesz, jeśli chcesz, zmienić pozycję na najwygodniejszą.
  • Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić tekst wypowiadany na głos lub w wyobraźni tak, aby był dla Ciebie bardziej przekonywujący. Podane teksty są tylko propozycjami.
  • Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty możesz wysłuchać innego nagrania. Być może te zaproponowane przeze mnie Ci nie odpowiadają. Ważne jest jednak, abyś ich dobrze nie znał (wtedy nie będą powodowały znudzenia), a także aby nie trwały dłużej niż 20 minut (maksymalnie 30).
  • Dobrym pomysłem byłoby powtarzanie raz na jakiś czas w trakcie słuchania nagrania:
    "Swoje sny pamiętam doskonale, a świadomość w trakcie ich trwania odzyskuję z wielką łatwością... Przecież to takie proste!"
    W zupełności wystarczy, gdy powiesz to w myślach lub na głoś kilka razu w ciągu całęgo nagrania.
  • Doświadczalnie dostosuj czas pobudki, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Pamiętaj, różnica 5 minut może wiele zmienić.
  • Proponuję również zmieniać nagrania. W jednym tygodniu jedno, a w kolejnym inne. Możesz też przyjąć, że w poniedziałek słuchasz pierwszego, we wtorek drugiego... etc. Łącz kombinacje, słuchając nagrań na przemian. Dostosuj to do siebie.

Zalety:
  • Technika jest niezwykle szybka i prosta.
  • Nie wymaga dużej ilości koncentracji, ani doświadczenia.
  • Nie wymaga zachowania świadomość tak, jak technika WILD.
  • Nie wymaga godzinnego czuwania tak, jak technika WBTB. Dzięki temu będziesz wyspany pomimo pobudki w nocy.
  • Dzięki temu, iż masz krótką pobudkę w nocy możesz zapamiętywać więcej snów.
  • Masz możliwość zmiany nagrania (nawet nie musi być relaksacyjne). Ważne jest, aby stanowiło jawne ("namacalne") potwierdzenie, że to, co powiedziałeś zostanie "udokumentowane" w podświadomości i wejdzie w życie od momentu zakończenia nagrania. W załącznikach dałem cztery przykładowe utwory, od których możesz zacząć.
  • Technika jest elastyczna i możesz (a nawet powinieneś) dostosować ją do własnych potrzeb.
  • Technika jest szczególnie dobra dla początkujących, gdyż nie wymaga doskonałej pamięci snu.

Proszę o komentarze i wyrozumiałą krytykę (to, że niewiele piszę na forum nie oznacza, że nie mam już pewnego doświadczenia. Interesuję się świadomymi snami już ponad cztery lata). Tekst opisujący technikę prawdopodobnie będę jeszcze zmieniał. Mile widziane są również wszelkie propozycje i zmiany (np. poprawa literówek i błędów ;) ?) // pozwoliłem sobie poprawić te literówki, aby lepiej się czytało, dziękuję za korektę :D

Link do całego tekstu i nagrania:
http://www.deshan.pl/sild.zip

Proponowane nagrania do zastosowania w ćwiczeniu:
http://www.deshan.pl/nagrania/sild1.mp3 - nagranie wybitnie spokoje; idealne jeśli chcesz wyciszyć się przed zaśnięciem
http://www.deshan.pl/nagrania/sild2.mp3 - nagranie trochę bardziej żywe i nastrajające pozytywną energią; przy nim występuje najmniejsze prawdopodobieństwo, że zaśniesz
http://www.deshan.pl/nagrania/sild3.mp3 - podobnie jak pierwsze, nagranie nad wyraz spokojne
http://www.deshan.pl/nagrania/sild4.mp3 - nagranie łączące cechy pierwszego i trzeciego; spokojne, ale zróżnicowane

Oczywiście wszelkie prawa są zabronione. :D Nie pozwalam na kopiowanie tego tekstu ani w całości, ani w częściach bez mojej zgody.

//proszę nie usuwać moich postów, gdyż każdy jest coś wart, nie robię offtopu...

Ostatnio edytowano 22 maja 2011 12:57 przez strateg, łącznie edytowano 11 razy

Tytuł: Re: SILD - technika dla początkujących
 Post Napisane: 29 mar 2011 23:59 
Senny Podróżnik

strateg napisał(a):
Oczywiście wszelkie prawa są zabronione. :D Nie pozwalam na kopiowanie tego tekstu ani w całości, ani w częściach bez mojej zgody.

A cytować wolno? :P

Klawy post, wszystko ładnie zebrane, całkiem przejrzyście i zrozumiale, choć nic nowego, poza linkiem i nagraniem, nie ma.

Post Napisane: 30 mar 2011 19:34 
Świadomy

Oczywiście, że można cytować. Chodzi mi jednak o to, aby nie zobaczyć później mojego tekstu, który zredagował ktoś "inny".

Z tym cytowaniem jeszcze chwilę poczekaj (chyba, że to było jedynie pytania), gdyż będę jeszcze edytował opis całej techniki. Dzisiaj wprowadzę kolejne zmiany.

//proszę nie usuwać moich postów, gdyż każdy jest coś wart, nie robię offtopu...

Post Napisane: 06 maja 2011 20:23 
Senny Podróżnik

Bardzo dobra technika... Polecam :).

Mam tylko taki jeden problem z nią. Gdy już wysłucham tego nagrania i powiem sobie te "zaklęcia" :) nie mogę zasnąć...
Wstaję 2:00, 4:00 żeby wykonać technikę :D

Ostatnio edytowano 12 maja 2011 17:26 przez PiNGWiN_312, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 06 maja 2011 21:26 
Kreator Snów

strateg napisał(a):
niewiele piszę na forum

???

Wracając do tematu. Technika pewnie jest świetna, ale jeżeli piszesz, że pięciominutowa różnica w czasie pobudki to ważny aspekt, to SILD jest dla mnie niemożliwy... No ale spróbuję. Obawiam się też, że będę miał podobny problem co PiNGWiN_312.

Post Napisane: 08 maja 2011 19:56 
Świadomy

bartek5 napisał(a):
strateg napisał(a):
niewiele piszę na forum

???

Wtenczas, był to mój pierwszy post :D

bartek5 napisał(a):
Wracając do tematu. Technika pewnie jest świetna, ale jeżeli piszesz, że pięciominutowa różnica w czasie pobudki to ważny aspekt, to SILD jest dla mnie niemożliwy... No ale spróbuję.

W zasadzie 5 minutowa przerwa w czasie pobudki nie stanowi ważnego aspektu. Warto jednak sprawdzić, kiedy najbardziej warto się obudzić, aby ułatwić sobie życie. Wiadomo, wszystko zależy od fazy, w której się obudzisz. Jeśli będzie to nREM, będziesz zmęczony i od razu zaśniesz (a oto własnie chodzi). Jeśli zaś natrafisz na fazę REM, będzie rześki i wypoczęty. Wtedy trudno będzie Ci ponownie zasnąć. W technice chodzi o to, aby być zmęczonym, ułatwia to jej wykonanie.

Podobnie z czasem trwania drzemki. Jeśli tylko masz taką możliwość, możesz ją ustawić nawet na 24 godziny :D NIe każdy jednak wstając powiedzmy o 5.00 może wylegiwać się w łózku Bóg wie ile :lol: Z drugiej strony: dźwięk budzika ma Cię niejako wyrwać ze snu, co pomoże Ci zachować wspomnienie snu.

bartek5 napisał(a):
Obawiam się też, że będę miał podobny problem co PiNGWiN_312.

Cóż, każdy jest inny. Postaraj się zaplanować swój sen. Napisz sobie na kartce, co chcesz przeżyć i czego osiągnąć. Pod tym możesz dodatkowo napisać, że będziesz spokojny i opanowany. Nie ważna, jak dojdziesz do sukcesu, ważne, że dojdziesz. Uwierz w siebie i w swoje możliwości. Pamiętaj, że wszystko wymaga treningu. Tak, jak technika WILD jest niewskazana dla początkujących, tak każda inna ma swoje wady i zalety. Trzeba ją dostosować do siebie, ograniczyć monotonność, być twórczym.

Nie śpij także zbyt długo. Wiadomo, jak będziesz spał 10 godzin i po przebudzeniu skorzystasz z techniki, możesz po prostu szybko się obudzić w wyniku wyspania się.

Z chęcią odpowiem na inne pytania, jeśli takie się pojawią :)

Post Napisane: 08 maja 2011 20:21 
Świadomy

Lekko podpierniczyłeś mój pomysł z projektem Audiosomnia (przy czym to moje też nie jest zbyt oryginalne) 8-)
Skąd nagrania? Bardzo mnie to ciekawi, wygląda na rip jakiejś płyty relaksacyjnej xD
Osobiście wyjątkowo nie trawię tych flecików i pozwolę sobie wstawić swoje nagranie:
http://www.sendspace.com/file/vnsfnz ("Download Link: AM_When The Day Starts+.mp3")
Jest mocno "zmulające", dobrze działa słuchając je głośno.
Cytuj:
Okazuje się, że w świadomym śnie wywołanym tą techniką mogą nie sprawdzić się niektóre z testów rzeczywistości. U mnie technika z nosem (dla początkujących: próbujemy oddychać przez zatkany nos) ukazała, że nie śnię, lecz jestem w realnym świecie. Dopiero próba lekkiej zmiany otoczenia dała wynik pozytywny i odzyskałem świadomość.

Nieraz rozsadziłem sobie nos RT i połamałem paluchy... Chyba najciekawszym motywem była próba zaśnięcia w nieświadomym śnie, tak się zaafirmowałem :D

Cytuj:
Dobrym pomysłem jest nastawienie czasu drzemki na 60 minut (lub tyle, ile sobie wcześniej wybierzesz). Dzięki temu nie będziesz musiał poruszać się, aby przestawić budzik. W tym przypadku możesz, jeśli chcesz, zmienić pozycję na najwygodniejszą.

Myślę, że lepiej byłoby uwzględnić długość snu. Przy długim śnie faza REM może zajmować większość poranka i wystarczy nam kilka minut "trwania", w wypadku mocnego zmęczenia po 7 godzinach tylko się nie wyśpimy.

PS: SILD to skrót również od Sexual Induced Lucid Dream.

Pozdrawiam,

Post Napisane: 08 maja 2011 20:41 
Świadomy

Sinsky napisał(a):
Lekko podpierniczyłeś mój pomysł z projektem Audiosomnia (przy czym to moje też nie jest zbyt oryginalne) 8-)

Cóż, zrobiłem to nieświadomie. Po prostu pewnego dnia wykonałem czynności opisane w mojej technice i byłęm tak zdziwiony efektami, że postanowiłem je opisać. Będę szczery, sprawdziłem, czy nie ma podobnego wątku, ale nie natrafiłem na Twój projekt.

Nie jest to więc stricte kopia, co bardzo podobny wynik przemyśleń do Twojej pracy stworzony powiedzmy "równolegle". Jeszcze raz podkreślam, nie wiedziałem o Twoim opisie. Nie ważne jest jednak, kto opracował daną technikę, ważne, że działa. Tak było w przypadku praktycznie wszystkich technik. Przecież już Aborygeni wiedzieli o świadomych snach i umieli je wywoływać zarówno ziołami, muzyką, afirmacjami, etc.

Sinsky napisał(a):
Skąd nagrania? Bardzo mnie to ciekawi, wygląda na rip jakiejś płyty relaksacyjnej xD

Nagrania pochodzą z mojej skromnej biblioteki nagrań relaksacyjnych, którą rozwijałem przez ponad dwa lata, a którą ostatnio utraciłem w wyniku przymusowej reinstalacji systemu (dokładniej zepsuła się macierz RAID, więc nie było mowy o odzyskiwaniu 75 GB muzyki).

Dałem linki do tych utworów, który słuchałem przed nieświadomym zastosowaniem SILDa.

Sinsky napisał(a):
Osobiście wyjątkowo nie trawię tych flecików i pozwolę sobie wstawić swoje nagranie:
http://www.sendspace.com/file/vnsfnz ("Download Link: AM_When The Day Starts+.mp3")
Jest mocno "zmulające", dobrze działa słuchając je głośno.

Za co dziękuję, z chęcią przesłucham. Dałem nagrania przykładowe. Zresztą napisałem, że można je dowolnie zmieniać wedle upodobań. Nie każdy ma jednak gotowy zbiór nagrań relaksacyjnych.

Niektórzy "nie trawią" fletu pana, a nie którzy "trawią". Wszystko zależy od gustu... :D

Sinsky napisał(a):
Cytuj:
Okazuje się, że w świadomym śnie wywołanym tą techniką mogą nie sprawdzić się niektóre z testów rzeczywistości. U mnie technika z nosem (dla początkujących: próbujemy oddychać przez zatkany nos) ukazała, że nie śnię, lecz jestem w realnym świecie. Dopiero próba lekkiej zmiany otoczenia dała wynik pozytywny i odzyskałem świadomość.

Nieraz rozsadziłem sobie nos RT i połamałem paluchy... Chyba najciekawszym motywem była próba zaśnięcia w nieświadomym śnie, tak się zaafirmowałem :D

Wiadomo, każdy musi wypracować swój zestaw RT, które najczęściej ujawniają mu fakt śnienia. U mnie ciekawe było to, że RT z nosem zawsze odpowiednio mówił mi, czy śnię, czy nie, a podczas snu wywołanego techniką SILD nie zadziałał.

Sinsky napisał(a):
Cytuj:
Dobrym pomysłem jest nastawienie czasu drzemki na 60 minut (lub tyle, ile sobie wcześniej wybierzesz). Dzięki temu nie będziesz musiał poruszać się, aby przestawić budzik. W tym przypadku możesz, jeśli chcesz, zmienić pozycję na najwygodniejszą.

Myślę, że lepiej byłoby uwzględnić długość snu. Przy długim śnie faza REM może zajmować większość poranka i wystarczy nam kilka minut "trwania", w wypadku mocnego zmęczenia po 7 godzinach tylko się nie wyśpimy.

każdy jest inny. Ocenione długości trwania fazy REM i nREM sa jedynie przybliżeniami. Polecam dostosować długość snów do samego siebie. U mnie przykładowo najlepiej obudzić się o 5.45 bez względu na fakt, kiedy pójdę spać (próby od 21.00 - 3.00).

Sinsky napisał(a):
PS: SILD to skrót również od Sexual Induced Lucid Dream.

Wiem, dowiedziałem się o tym po fakcie, kiedy technika była już kilka dni na łamach forum...

Tytuł: Koniec z SILD'em?
 Post Napisane: 16 maja 2011 14:08 
Senny Podróżnik

Ostatnio zainteresowałem się techniką SILD.
Mam taki oto problem z tą techniką:

Przez parę dni działała. Miałem świadome sny. Jednak ostatnio coś SILD przestał działać. Nie mam świadomych snów, co gorsza nawet ich nie pamiętam (znaczy gdy pamiętam sen nie jest on świadomy).

Dorzucę jeszcze, że ostatnio zapominam trochę o RT i to może być tego przyczyna (przynajmniej tak sądzę)...

Możecie pomóc? :D

Tytuł: Re: Koniec z SILD'em?
 Post Napisane: 16 maja 2011 19:56 
Świadomy

PiNGWiN_312 napisał(a):
Ostatnio zainteresowałem się techniką SILD.

Z czego się bardzo cieszę :D

PiNGWiN_312 napisał(a):
Przez parę dni działała. Miałem świadome sny. Jednak ostatnio coś SILD przestał działać. Nie mam świadomych snów, co gorsza nawet ich nie pamiętam (znaczy gdy pamiętam sen nie jest on świadomy).

Powiedz, w jakim stopniu znasz te nagrania? Jesteś w stanie wyobrazić sobie, co będzie za chwilę? Nudzisz się przy nich? jeśli tak, byc może mamy rozwiązanie. Trzeba zmienić muzykę. Mogę jakieś zaproponować, gdy moje przypuszczenia się potwierdzą.

Z Sinsky mieliśmy rozbudować jego projekt dodając nagrania (ja miałem hostowac pliki), ale coś projekt stanął... Być może jak się uda, nie będzie problemu z nagraniami.

PiNGWiN_312 napisał(a):
Dorzucę jeszcze, że ostatnio zapominam trochę o RT i to może być tego przyczyna (przynajmniej tak sądzę)...

To bardzo możliwe, gdyż technika niejako wspomaga działanie innych technik, choć rzecz jasna, może być też stosowana osobno. Każdy jest inny. Być może zaprzestania robienia LD podziałało negatywnie, a być może jest to wywołane innym czynnikiem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki