Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Autor Wiadomość
 Tytuł: CAT
 Post Napisane: 23 sty 2010 14:49 
Mistrz Snów

CAT (Cycle Adjustment Technique, ang. technika dostosowywania cyklu) to technika, która, podobnie jak WBTB, zmienia Twój cykl snu tak, abyś miał większe szanse na świadomy sen. Nie zaburza ona Twojego cyklu snu w dużym stopniu, dlatego może być ona stosowana przez cały czas. Jest też bardzo efektywna. Niestety wymaga kładzenia się spać codziennie o tej samej godzinie. Świadome sny możesz mieć tylko w niektóre dni.

Faza 1:

Zdefiniuj ściśle porę, o której będziesz kładł się spać i porę, o której zwykle wstajesz. Potem przez 7 dni kładź się spać ciągle o tej samej porze, ale wstawaj 90 minut wcześniej. Tak więc, jeśli np. wstajesz do szkoły o 7, to nastaw sobie budzik na 5.30. Kiedy budzik Cię obudzi, rób co tylko chcesz i co 2-3 minuty wykonuj testy rzeczywistości. Za każdym razem chodź spać z intencją obudzenia się i robienia RT. Po tych 7 dniach przejdź do fazy 2.

Faza 2

Tak jak wcześniej, idź spać z intencją obudzenia się wcześnie i robienia testów rzeczywistości. Teraz jednak wstawaj o normalnej porze, nie nastawiaj budzika 90 minut wcześniej. Pójdziesz spać z intencją obudzenia się, tak jak przez tamte 7 dni i wykonywania RT, jednak Twój budzik Cię wtedy nie obudzi, a że Twój mózg przyzwyczai się już do robinia RT rano, to jest bardzo możliwe, że to zrobi, tyle, że we śnie.
Dalej wykonuj na zmianę fazy 1 i 2, z tą różnicą, żeby obie trwały 1 dzień.

Zalety techniki:
-Wymaga stosunkowo mało wysiłku innego niż zmiana cyklu snu
-Jest bardzo efektywna

Wady:
-Wymaga wczesnego budzenia się w niektóre dni
-Możesz uzyskać tylko jeden świadomy sen w ciągu nocy (chociaż łatwo możesz zwiększyć częstotliwość za pomocą innych technik)

Post Napisane: 24 sty 2010 20:06 
Śpiący

Brawo to bardzo mi pomoże. ;)

A może to Ci bardzo Mazowsze? ;)

Tytuł: Re: CAT
 Post Napisane: 31 sty 2010 21:18 
Śpiący

Ciekawa technika, trzeba będzie wypróbować ;)

Post Napisane: 31 sty 2010 21:58 
Pan Snów

Znając mnie, nastawiłbym budzik na 5:30, który by mnie obudził, wyłączyłbym go i nic nie robiąc dalej poszedł spać :P Rano moja motywacja w porównaniu z wieczorem jeśli chodzi o myśleniu o świadomym śnie, to po prostu, że tak powiem, kpina XD

Ale technika brzmi nieźle, może jednak kiedyś się skuszę na to :P Narazie mam ferie, więc może coś wykombinuję :D

Post Napisane: 12 lut 2010 14:06 
Przebudzony

Tego szukałem. Dzięki !!! Prowadzę dziennik snów od 4 mies. i nic, pora na sukces.

Post Napisane: 25 lut 2010 16:34 
A ja sny zawsze zapominam ;D. Technika trudna, ale może na wakacjach wypróbuje.

Post Napisane: 25 lut 2010 16:56 
Administrator Snów

Dlaczego trudna? Wg. mnie jedna z prostszych, bo nie wymaga katowania się przed snem, tudzież budzenia się w środku nocy co często skutkuje u niektórych niewyspaniem i ogólnie jest średnio przyjemne. Dodatkowo czas z 1 fazy można jakoś 'twórczo' wykorzystać np. odrabiając lekcje, jedząc śniadanie w spokoju a nie w pośpiechu, grając w coś itp. itd. Trudną techniką na pewno jest WILD. A czas wakacji, czy też innego wolnego to chyba zły okres na tą technikę. Wiem po sobie, że jak nie muszę, to nie wstaję o określonej godzinie, bo albo mam jakiś ciekawy sen, albo po prostu mi się nie chcę.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 25 lut 2010 20:06 
Przebudzony

Wabza napisał(a):
Brawo to bardzo mi pomoże. ;)

A może to Ci bardzo Mazowsze? ;)

xDDD

Technika faktycznie niby łatwa jeśli ktoś umie wstawać rano. Właściwie to chętnie bym ją wypróbował, ale raczej wątpię czy to się uda. Od kilku dni próbuję wstać z 2 godziny wcześniej żeby zrobić coś konstruktywnego przed robotą. Ostatecznie w najlepszym wypadku wstaję pół godziny wcześniej. Normalnie to około 5-10 minut wcześniej :P Mam pracę na miejscu więc potrzebuję tylko chwilę żeby się ogarnąć :P Raczej będzie ciężko, ale może z większą motywacją się uda.

Tytuł: delete
 Post Napisane: 25 lip 2011 10:39 
Przebudzony

delete

Ostatnio edytowano 26 sie 2016 22:06 przez Vandalier, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 25 lip 2011 16:57 
Administrator Snów

Niestety nie każda technika działa na wszystkich, między innymi dlatego jest ich dość sporo.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki