Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WILD
 Post Napisane: 12 lut 2011 03:02 
Administrator Snów

A łączyłeś WILDa z WBTB?

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 13 lut 2011 14:48 
Świadomy

Jakis czas temu - owszem. Przestalem, bo powoduje skrajne niewyspanie. Ale przeciez hipnagogi(a/e) powinienem widziec i slyszec nawet kladac sie "normalnie" spac, prawda? To normalny i nieodlaczny element zasypiania. A u mnie nic. Tak jak pisalem - albo zasypiam w max 2 min., albo, starajac sie zachowac swiadomosc, nie zasypiam przez 2 godziny ale hipnagog(ów) przez ten czas 0 (slownie: zero) i przez to tyle samo szans na WILD-a. Nie dzialaja tez na mnie żadne specyfiki, substancje (Calea, Silene) ani tez presety I-Dosera/BWGen-a ale to juz inny temat, nie robmy off-a. Cos ze mna nie tak?

Post Napisane: 24 kwi 2011 23:25 
Świadomy

Nie, ja też mam to samo, czasami wchodzę tak w sen, ale gdy sobie to uświadamiam, to od razu się wybudzam i nie ma szans. Do tego ostatnio świadome fazy REM. Może trzeba jeszcze więcej relaksu, albo zmienić podejscie? ;)

Post Napisane: 03 maja 2011 15:57 
Przebudzony

Dzisiaj pierwszy raz udało mi się osiągnąć LD techniką WILD. Był to trochę spontan. Rano się obudziłem wcześnie, i położyłem się spać. Jakoś nie umiałem usnąć i w końcu zobaczyłem hipnagogie. Do tego były też straszne głosy. To było takie przerażające, że o mało tego nie przerwałem. Na szczęście obudziłem się już w świecie snu. Zapraszam do mojego dziennika po więcej szczegółów.

- Liczba Słabych LD: [color=#40FF00]0

Pierwszy LD - 29.04.11
Ostatni LD - 2.11.11

Mój dziennik LD'ków: viewtopic.php?f=56&t=716

Post Napisane: 03 maja 2011 16:30 
Kreator Snów

Na mnie WILD nie działa. Utrzymanie równego oddechu powoduje u mnie, że rozbudzam się jak nigdzie indziej. Rozluźnianie mięśni bardziej mnie męczy niż rozluźnia, a co za tym idzie - rozbudza. Liczenie też jest nie efektywne. Doliczam się do 1124 i nic. Żadnej zmiany, dłuższe liczenie męczy. A zanim pojawią się hipnagogi to usypiam. Nie mogę skupić myśli. Na razie robię przerwę w św. śnieniu, na tydzień, potem spróbuję WBTB. Liczę na spontany.

Post Napisane: 02 lip 2011 17:53 
Świadomy

Aile mniej więcej trzeba leżeć ?

Świadomy Śniący Teoretyk ;)

Post Napisane: 02 lip 2011 20:04 
Administrator Snów

Aż będziesz miał LD, nie da się powiedzieć ile.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 03 lip 2011 13:33 
Prosty schemat: Dwie możliwe drogi próby WILD,

,,,,,,,,,,,,,,,,Usypiasz
Leżysz ---
,,,,,,,,,,,,,,,,,, Masz LD

Jeżeli przez bardzo długi czas nie masz LD to już niestety czeka cię pierwsza opcja.

Post Napisane: 09 gru 2011 18:45 
Śpiący

Otóż dziś mniej więcej o 15:50 postanowiłem wejść w świadomy sen techniką WILD. Więc kładę się, rozluźniam, zamykam oczy i liczę wydechy. Staram się skupiać na nich najmocniej jak się da. Gdy doliczam do mniej więcej siedemdziesięciu mam strasznie dziwne uczucie, jakbym leciał w górę, lub w dół z dużą prędkością. Co ciekawe, cały czas słyszę realne dźwięki otoczenia, a uczucie lotu nie mija. Wyobrażam sobie jakiś kosmiczny tunel na końcu którego ma być mój świadomy sen :p wciąż licząc wydechy. W pewnym momencie mam wrażenie jakby głowa mi spuchła xD i ciągnęło mnie dziwnie w górę, a potem już normalny "lot". Czasem trochę zwalnia, a potem znów przyśpiesza. Nie wiem co to oznacza.

Doliczam do 200 i poddaję się, bo nic z tego nie wychodzi. Gdy podnoszę się z łóżka czuję się tak, jakbym miał zasnąć i mam dziwnie drętwe ręce. Ciekawe zjawisko. Może byłem blisko?

Dodam jeszcze, że nie miałem ŻADNYCH hipnagog, co mnie zdziwiło. Jedyne co miałem przed oczami to ciemność, lub wyobrażony tunel. Mimo tego w momencie "spuchnięcia głowy" czułem się BARDZO blisko celu (a może tylko mi się zdawało). Co o tym sądzicie?

Post Napisane: 09 gru 2011 20:26 
Kreator Snów

Odczucie opadania/zapadania lub wznoszenia się bardzo często towarzyszy próbom WILDu. To normalne zjawisko. Na następny raz proponuje próbowanie WILDu w nocy. W nocy chce nam się bardziej spać, spada metabloizm glukozy, czas płynie szybciej i ogólnie łatwiej wszystko przetrwać.

A propos zdrętwaiłych rąk: po nieudanych próbach mózg rejestruje każdą patologię ( :D ) swoich działań mocniej niż zwykle, a następnie wyciaga z nich wnioski i zaczyna podejrzewać, że doszło do jakichś nieprawidłowości. Normalnie by je zignorował, ale nie w tak ważnym momencie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki