Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WILD
 Post Napisane: 09 gru 2011 21:27 
Śpiący

bartek5 napisał(a):
Odczucie opadania/zapadania lub wznoszenia się bardzo często towarzyszy próbom WILDu. To normalne zjawisko.

Czyli jestem na dobrej drodze :) Może obudzę się o 4:00 i spróbuję ponownie. Muszę tylko uważać, aby nie usnąć.

Post Napisane: 17 lut 2012 10:56 
Przebudzony

Odświeżę temat. Dzisiaj w nocy, po lekturze TEGO tematu, zainspirowany podchodzę do zmodyfikowanego WILDa. Kładę się normalnie jak do snu, więc sam z siebie się rozluźniam. Nie liczę, skupiam moją świadomość i nie myśląc o niczym obserwuję swój umysł, trochę jak podczas medytacji. Mam jednak jedną przewijającą się myśl od czasu do czasu: "zaraz zapadnę w sen i zachowam świadomość". Powolutku pojawiają się chaotyczne myśli. Łapię jedną z tych wyobrażeń i rozwijam ją, wizualizując jak uzyskuję świadomość. Widząc, że to niezbyt daje rezultaty, bo coś tak ciężko mi się zasypia (może dlatego, że uczyłem się do późna, wspomagany dużą czarną), zacząłem w końcu wyobrażać sobie świat snu, w którym realizuję cel, który sobie ustanowiłem: lot wysoko w górę, poza atmosferę, poza Układ Słoneczny aż do granic Wszechświata. Wyobrażenia nabierają tempa i wyrazistości, skupiam na nich swoje myśli.. aż tu nie wiem kiedy jakaś myśl mnie rozproszyła i to wystarczyło, by na chwilę przysnąć. Obudziłem się jednak z takim impetem, zdając sobie sprawę, że mam ten stan hypnagogów (tutaj pytanie do Was, czy o to Wam chodzi). Mocny paraliż ciała, narastający szum w uszach, a przed oczami coś jakbym leciał pomiędzy gwiazdami.
Znałem dobrze ten stan z czasów kiedy próbowałem OOBE, ten stan to był apogeum mojego wyjścia, ale w pozostawaniu rozluźnionym przeszkadzało mi jedno: nawalające mocno serce. To samo zaczęło mi przeszkadzać podczas WILDa, serce tłukło niemiłosiernie a ja nie byłem w stanie go uspokoić (tutaj kolejne pytanie do Was: co może być powodem: może to po prostu pobudzenie przez niespodziewany stan?). Starałem się jednak zapomnieć o Ciebie, a czułem że powoli odpływam - w tym stanie jednak nie miałem żadnych obrazów.
Kiedy ten stan minął, przekręciłem się na drugi bok i próbowałem dalej, ale czułem już zmęczenie, wysilając się na pozostawanie świadomym. Wiedziałem, że już nic z tego nie będzie. Dałem sobie w końcu spokój i poszedłem normalnie spać.

Zauważyłem, że naprawdę zapadałem w początek snu, kiedy przestawałem skupiać się na zachowaniu świadomości, a moje myśli odbiegały na inne sprawy. To oznacza, że źle stosuję tą technikę? Czy to normalne?

Ogólnie to prosiłbym o ocenę i komentarz mojej próby, dziękuję z góry za pomoc.

Post Napisane: 17 lut 2012 13:02 
Świadomy

Slava napisał(a):
serce tłukło niemiłosiernie a ja nie byłem w stanie go uspokoić (tutaj kolejne pytanie do Was: co może być powodem: może to po prostu pobudzenie przez niespodziewany stan?)

Sam sobie odpowiedziales - dokladnie tak.

Post Napisane: 27 mar 2012 20:23 
Śpiący

Ja miałem ostatnio dokladnie to samo , w okolicy 300 oddehu (nie pamietam dokladnie).
Serce biło mi tak , ze mialem wrazenie ze przebije sie przez klatke piersiowa i wyskoczy.
Wczoraj probowalem wizualizacji , wyobrailem sobie bogato zdobiony korytarz z winda na koncu , serce przyspieszylo juz po jakiś max 5 min.
Wizualizacja jest dla mnie duzo lepsza , co prawda LDka jeszcze ta metoda nie mialem , ae samym tematem LD interesuje sie dopiero tydzien. Dzis zrobie najpierw WBTB i kto wie...

Post Napisane: 03 maja 2012 21:18 
Kreator Snów

Robiłbym WILDa, ale na przeszkodzie stoi mi trzeszczenie w szyi, bardzo nieprzyjemne. Podejrzewam zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, ale jednak objawy nie pokrywają się. Co robić.

Post Napisane: 03 maja 2012 22:03 
Świadomy

Zlotej metody nie ma. Tylko cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc... Z czasem przestaniesz zwracac uwage na takie rzeczy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki