Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Autor Wiadomość
 Tytuł: FILD
 Post Napisane: 27 gru 2010 18:53 
Przebudzony

Cytuj:
Masz na myśli jakąś dodatkową? Spróbuj, zakazu nie ma ;)
no kotwica z tego co gdzieś przeczytałem wywołuje jakiś lekki ból lub dyskomfort który ma za zadanie skupić się na zaśnięciu a nie na jakiś innych myślach.

Sokrates

Tytuł: Re: FILD
 Post Napisane: 27 gru 2010 21:17 
Senny Podróżnik

Do filda możesz dodawać każde "Dodatki" jakie Ci się podobają.Najlepiej nie paszerować filda jakimiś tam innymi dodatkami typu moneta,kotwica, na raz bo może nie pomóc zbytnio, ale najlepiej zachować umiar.Więc kotwica powinna pasować, może jakiś rezultat da ale to zależy od twojej świadomości i skupieniu :^.Ja osobiście do wszystkich metod dodaje 4+1, czyli mieszam filda z wbtb.No ale jak mówiłem, każdemu co innego pasuje, bo jeden może się poświęcić dla LD, a drugi np: woli się wyspać ;^.
Pragnący jeżeli myślisz, że Ci się uda, to spróbuj.
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany.Dopasuj wszystko do swojej odmiany. (wiem nie ma to sensu, ale musiałem to napisać :^)

Post Napisane: 07 sty 2011 12:05 
Zbanowany

do tej techniki trzeba być pro w transach,inaczej ni hu.a nam nie wyjdzie,technika jest genialna,najlepsza ze wszystkich,nawet lepsza od WILDA bo kopiuję świat fizyczny(z własnych LD mogę stwierdzić że świat snu u mnie jest wręcz idealną kopią świata fizycznego)niektórzy twierdzą że w LD nie można się dostroić do reala,ja sądzę wprost przeciwnie,to dostrojenie jest wręcz warunkiem koniecznym do "prawdziwego LD"
oczywiście nie kumacie może tego,ale mieliśmy LD mnóstwo,ale nikt z nas nie mia "prawdziwego" nie jesteśmy w tym temacie zaspokojeni,więc najpierw dostrojenie się do reala na jawie,a potem we śnie,ale FILD to tylko tacy jak jezus potrafili,inaczej to tylko filozofia

Post Napisane: 07 sty 2011 16:12 
Senny Podróżnik

Jest taki sposób aby dostroić bardziej świat senny, do świata realnego.Jak jesteśmy np: w naszym pokoju to przyglądajmy się mu i pomyślmy, że to jest sen.Zróbmy RT i wyobraźmy sobie, że wynikiem jest to, że jesteśmy we śnie.Wyobraź sobie, że lecisz po swoim pokoju.Przyglądaj się każdej rzeczy jaka jest w twoim pokoju.Poprzesuwaj jakieś rzeczy które zakrywają biurko i przyglądnij się wyglądowi biurka bez rzeczy.Jeśli jakichś rzeczy np: Szafy, nie da się przesunąć to wyobraź sobie jak tam może być, jak to wygląda.Po chwili połóż się do łóżka i zamknij oczy, a po 15 sekundach otwórz je, i udawaj, że cieszysz się, że miałeś ld.U mnie to działa.Cały mój pokój (nie tylko mój) wygląda jak w świecie Fizycznym.Nie ma szans abym w śnie się połapał jak bym był w swoim pokoju, że to sen, bo w nim już nie ma nic innego ;p

Post Napisane: 26 wrz 2011 09:18 
Śpiący

technika dobra tak samo jak ta z otwieraniem oczu jednak w moim przypadku wymaga niespania przez 2 doby(wasz problem jak wytrzymacie)

Post Napisane: 03 paź 2011 16:37 
Kreator Snów

Fizyk napisał(a):
3. Zrelaksuj się. Kiedy poczujesz, że zaraz znowu zaśniesz (powinieneś tak się czuć już gdy się zbudziłeś), zacznij ruszać jakąś częścią ciała. Powinien to być bardzo mały, powtarzający się ruch. Polecam używanie palców.

Kiedy ruszam palcami czuję, że w środku nogi/ręki przesuwa mi się ścięgno (czy co tam), a to powoduje skupienie całej uwagi na tym wydarzeniu. Pierwszy minus.

Ponadto, czytałem też, że trzeba robić RT. Przecież jeśli ruszę czymkolwiek w takim stopniu, ażeby np. zatkać nos, to od razu się zdekoncentruję.

Po dłuższej refleksji doszłem do wniosku, że FILD to prostsza wersja WILD.

Ostatnio edytowano 23 lut 2013 21:19 przez bartek5, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 03 paź 2011 20:09 
Senny Podróżnik

bartek5 napisał(a):
Po dłuższej refleksji doszłem do wniosku, że FILD to prostsza wersja WILD.

Na pewno jest to wejście w sen typu WILD, ale sama technika jest zupełnie inna.

Nie musisz ruszać palcami tak, aby poruszyło się ścięgno. Wystarczy wysyłać krótkie impulsy nerwowe (nie wiem, jak to inaczej wytłumaczyć). :)

Post Napisane: 17 kwi 2012 00:10 
Świadomy

A trzeba budzić się w nocy czy wystarczy się położyć będąc wyczerpanym i już?

Post Napisane: 18 kwi 2012 15:31 
Przebudzony

Raczej musisz się obudzić w nocy, bo to musi być takie zmęczenie, że oczy ci się już same zamykają.

http://sennepodroze.boo.pl

https://www.facebook.com/sennepodroze

Post Napisane: 19 maja 2013 16:23 
Śpiący

Traveler napisał(a):
Raczej musisz się obudzić w nocy, bo to musi być takie zmęczenie, że oczy ci się już same zamykają.

albo ewentualnie nie spać prze np.3 dni,wogóle nigdy nie byłem na tyle sennym by zająć się FILDEM,osiągnięcie przezemnie skrajnej senności graniczy z cudem,popróvuje jeszzcze trochę a jak sie nie uda to trudno.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki