Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: SSILD
 Post Napisane: 28 paź 2012 13:28 
Offline
Śpiący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012 13:19
Posty: 4
Karma: 1

Lokalizacja: Piotrowice
Małe sprostowanie: Istnieje wiele podobieństw między SSILD i innych metod świadomych snów, takich jak WILD, MILD itp. W rzeczywistości, jeśli chcesz, to możesz oznaczyć SSILD jako pochodną tych metod, czyli jest to jak stara metoda z nową nazwą, ponieważ różnice mogą być dość subtelne. Również nie jestem pewien, czy ta nazwa nie została już podjęta, więc jeśli była to proszę dać mi znać, żebym mógł ją zmienić na jakąś inną.

Skuteczność: Świetna.

Teoria

Nie wiemy, dlaczego SSILD działa. Jeden z użytkowników zwrócił uwagę, że metoda akcji jest w pewnym stopniu podobna do metody autohipnozy, wprowadzonej przez martwą już żonę dr Miltona H. Ericksona, Betty Erickson. Inna teoria mówi, że powtarzające się bodźce różnych zmysłów w stanie podobnym do transu, inkubują nasz umysł i ciało w odpowiednim stanie, który nadaje się do wprowadzania DILD, WILD, lub OBE. Niezależnie od teorii, to jest absolutnie kluczowe, aby pamiętać, że SSILD to nie WILD. Chociaż wielu użytkowników zgłosiło udaną indukcję LD/OBE, to ta metoda jest równie skuteczna na DILD. W rzeczywistości, zdecydowanie polecam użytkownikom wykorzystanie tej techniki jako DILD w celu wykorzystania jej w jak najbardziej efektywny sposób.

Krok-Po-Kroku

1. Najlepszy czas, aby ćwiczyć jest po 4-5 godzinach snu. Można również łączyć praktykę WBTB dla maksymalnego efektu, ale nie jest to konieczne. Nie rób tego na początku snu - nie będzie działać !
Jedynym wyjątkiem są popołudniowe drzemki, ponieważ wtedy wchodzisz bezpośrednio do fazy REM.

2.Powtórz następujące procedury 4-5 razy. Nie próbuj zbyt wielu powtórzeń, nawet jeśli nic nie czujesz.
Pamiętaj, że nie robisz WILD'a. Ty po prostu ustawiasz rzeczy dla OBE i LD mające nastąpić w późniejszym czasie. Jeśli powtórzysz to zbyt wiele razy istnieje ryzyko utraty snu, czyli po prostu zniszczenia twojego celu.

2a)Z zamkniętymi oczyma wpatruj się w ciemność za powiekami na jakieś 15-20 sekund. Spróbuj wyłapać jakieś kolory, światła lub obrazy, ale nie wysilaj mięśni oczu. Jeśli nie widzisz nic oprócz ciemności to jest w porządku. Ponownie, nie staraj się wywoływać snu z obudzonego stanu, więc nie na siłę. Jeśli nie będziesz nic czuł, to będzie w porządku.

2b)Posłuchaj odgłosów w uszach przez 15-20 sekund. Są szanse, że będziesz słyszeć trochę buczenia. Sprawdź, czy możesz usłyszeć go wyraźniej. Jeśli nic nie słyszysz, jest ok.

2c)Zauważ jakieś dziwne odczucia ciała, takie jak: ciężkość, mrowienie, i ruchy. Szczególnie zwróć uwagę na głowę, ręce, palce, brzuch, nogi i stopy. Ponownie, jest ok, jeśli nie czujesz nic dziwnego.

Powyższe czynności powinny być wykonywane w zrelaksowany sposób, powoli, leniwie i bez jakichkolwiek racjonalnych myśli. Czas trwania: 15-20 sekund jest podany tylko w celach informacyjnych, nie licz go w myślach! Są szanse, że po kilku powtórzeniach zaczniesz odczuwać senność do tego punktu, że twój umysł może odpłynąć i zapomnieć, aby kontynuować ćwiczenia. Gratulacje, dokładnie takiego efektu chcemy! Kiedy to się stanie, po prostu wyciągnij swój umysł trochę z powrotem i wznów od chwili, w której się oddaliłeś. Jeśli straciłeś rachubę powtórzeń, po prostu zrób nowe. To nie będzie bolało.

3. Znajdź najbardziej wygodną pozycję i zaśnij tak szybko, jak to dla ciebie możliwe. Jeśli szybciej zaśniesz, tym prawdopodbniejszy będzie sukces w twoich snach!

Co się wydarzy

Kilka rzeczy może się zdarzyć za pośrednictwem tego ćwiczenia:

1. Po zaśnięciu możesz nagle obudzić się z dziwną sensacją. Poczujesz się jak na jawie, a twoje ciało będzie jak w stanie nieważkości. W tym momencie po prostu zrób test rzeczywistości i "rozwałkuj" się z łóżka, aby rozpocząć OBE.

2. Budzisz się z wibracji i innych dziwnych doznań. Zawieszenie się na tych doznaniach doprowadzi cię do OBE.

3. Nagle uświadamiasz się w snach bez widocznych powodów, albo zaczynasz podejrzewać, że śnisz.

4. Masz fałszywe przebudzenia. W przeciwieństwie do pierwszego doświadczenia, możesz czuć się obudzony, ale będziesz wciąż senny. Fałszywe przebudzenia będą występować często z SSILD, dlatego należy się do nich przyzwyczaić i stać się dobrym w ich identyfikacji

5. WILD lub bezpośrednie OBE. Wejście w fazę REM może wystąpić podczas powtórzenia, kiedy umysł jeszcze nie śpi. Gdy się tak dzieje, wiele wrażeń zostają wzmocnione. Wtedy zaprzestań robienia dodatkowych ćwiczeń i zacznij się skupiać na odczuciach, aż do momentu skutecznego wejścia w fazę.

6. Jeśli nie możesz spróbować niczego innego możesz wykorzystać tę technikę w ostateczności. Po przebudzeniu się ponownie, co jest podane w kroku 3 spróbuj zrelaksować głowę i pozwolić jej pogrążyć się w poduszce. Jeśli wykonasz to prawidłowo, wygenerujesz wibracje i wejdziesz w OBE z w pełni obudzonego stanu. To działa, ponieważ SSILD przygotował twoje ciało i umysł, aby łątwo wejść w fazę. W rzeczywistości, jeśli zwiększysz liczbę powtórzeń, możesz być w stanie zrobić to jeszcze przed zaśnięciem z kroku 3!

Najczęstsze przyczyny utraty snu

Nie móc łatwo zasnąć po cyklu jest częstym problemem spotykanym przez niedoświadczonych użytkowników techniki SSILD, istnieje kilka możliwych przyczyn:

1.Masz FA. Nie żartuję. To co doświadczasz może byc FA, jest to bardzo częsty "problem" po zrobieniu SSILD. Po prostu leżysz w łóżku próbując zasnąć mimo tego że już śpisz. Jeżeli nie możesz zasnąć zrób jeszcze kilka powtórzeń. Jeżeli naprawdę bedziesz miał FA to wywołasz wibracje, HI lub inne efekty.

2. Często za bardzo koncentrujemy się na produkcję efektów, doznań podczas wykonywania powtórzeń. Pamiętaj, WILD i OBE, są to produkty SSILD. Nie powinny być poszukiwane. Kiedy robisz cykle, nie oczekuj niczego, co się stanie. Skup się na utracie ostrości. To dobry sposób, żeby zrobić SSILD.

3. Wprowadzamy racjonalne myśli do umysłu podczas wykonywania cykli. Jest w porządku, abyś pozwolił myśleć o różnych rzeczach, ale nigdy nie powinieneś analizować tego, co robisz! Nie licz czasu! Nie chcesz precyzji !

4. Celowo starasz się zrelaksować. Pamiętaj, SSILD jest samo w sobie narzędziem hipnozy, więc należy polegać na nim, aby skierowało cię do snu. Nie mieszaj w żadnej technice relaksacyjnej przed lub po!
I na pewno nie próbuj pozostać zrelaksowany podczas powtórzeń. Po prostu poczuj się wygodnie i pozostaw część relaksacyjną technice.

5. Przerywanie. To jest największy morderca. Jeżeli ciągle coś ci przeszkadza, nagłe dźwięki, dyskomfort lub coś innego, olej ćwiczenie i idź spać. Zawsze możesz zrobić to następnej nocy lub po kolejnym przebudzeniu.

Teraz coś co napisał CosmicIron w dalszej części tematu:

1. Nie zasypiaj póki nie czujesz że wszedłeś w tans - twój umysł zaczyna odpływać, zapomniałeś co przed chwilą robiłeś itp.
2. Im więcej razy powtarzasz tym głębiej powinieneś wchodzić w trans. Nie próbuj wywoływać żadnych odczuć. Możliwość pójścia zpać jest twoim największym priorytetem.

Kod:
http://www.psajko.fora.pl/techniki,2/ssild,6642.html

_________________
Ilość LD: 14
Technika: SSILD.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SSILD
 Post Napisane: 28 paź 2012 21:18 
Offline
Przebudzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2012 17:54
Posty: 30
Karma: 0
A czy da się zrobić coś, żeby nie uzyskać OBE? Chciałabym jedynie mieć LD, a ten temat jest głównie o OBE, w które nie chcę się zagłębiać.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SSILD
 Post Napisane: 28 paź 2012 21:32 
Offline
Kreator Snów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2011 18:09
Posty: 214
Karma: 2

Lokalizacja: Dobra (pow. bolesławiecki)
Pierwsze słyszę o takiej technice. W między skupianiu się na zmysłach, a osiągnięciu LD nie widzę związku przyczynowo-skutkowego.

Powiedziałbym, że to faktycznie pochodna którejś z istniejących już technik.

_________________
Zrób RT


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SSILD
 Post Napisane: 29 paź 2012 19:44 
Offline
Senny Podróżnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2009 21:52
Posty: 130
Karma: 4
sprawdzim - zobaczym

mlial - dla techniki to chyba nieistotne, z OBE łatwo przejść do LD. Dla ułatwienia ustalmy roboczo, że (co zresztą najpawdopodobniejsze) że OBE to typ FA lub LD który cechuje zespół charakterystycznych właściwości (bardzo jasna świadomość, sceneria naśladuje twoje otoczenie w którym śpisz i świat realny, eksterioryzacja twojego położenia lub duplikowanie ciała, siły fizyczne działające na ciebie i otoczenie może sprawiać wrażenie że znajdujesz się pod wodą, może występować wyimaginowany paraliż przysenny w śnie itp cyrki). A jeżeli rzeczywiście przekształcenie OBE w typowe LD okaże się problemem to będziemy szukać rozwiązania (oby tylko takich problemów życzę :)

_________________
(\_/) Fallow the white rabbit!
(O.o) copy the bunny into your sig...................................................................... "Żyj w strachu i bądź grzeczny"
( ><) help him achieve world domination


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SSILD
 Post Napisane: 31 paź 2012 16:12 
Offline
Śpiący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012 13:19
Posty: 4
Karma: 1

Lokalizacja: Piotrowice
Milial, jak wyżej ;).
bartek5, autorzy twierdzą, że wszystko się opiera na autohipnozie zaś inni świadome śniący (w tym ja) uważają, że technika wyostrza nasze zmysły, jesteśmy bardziej rozbudzeni.
Uwaga
Technikę można stosować przed SNEM! Ale jest jedno ale ;). Musimy wejść w TRANS, tj. w stan alfa. Możemy wejść w ów stan za pomocą Trzech Palców Silvy, bądź Techniki Windy*.
Zaleca się również picie mleka przed snem (im szybciej zaśniesz tym lepszy efekt).

* Opisuję :).
Napinasz wszystkie mięśnie od palców aż po uszy :P. Następnie wyobrażasz sobie korytarz i windę. Idąc do windy robisz od 10 kroków do 1, a następnie przywołujesz windę przyciskiem.
Obserwujesz jak winda jedzie z 10 piętra na 1. Następnie wchodzicie do windy i żeby jeszcze pogłębić trans liczycie jak winda zamyka się w ciągu od 10s do 1. Obserwujecie jak winda jedzie z 10 piętra na 1. Następnie schodzicie schodami licząc piętra, lub jak wolicie stopnie (również 10 sekund) wchodzicie na piętro z tabliczką: ALFA, bądź TRANS.

_________________
Ilość LD: 14
Technika: SSILD.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SSILD
 Post Napisane: 01 lis 2012 15:04 
Offline
Świadomy

Dołączył(a): 19 maja 2012 19:05
Posty: 53
Karma: 0
Różdżkarz napisał(a):
To działa, ponieważ SSILD przygotował twoje ciało i umysł, aby łątwo wejść w fazę.

ale faza :p


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SSILD
 Post Napisane: 05 lis 2012 20:17 
Offline
Przebudzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012 17:57
Posty: 39
Karma: 0
Ja tam też nie lubię OOBE :P Paskudne uczucie jak się widzi swoje ciało na poduszce. Kiedyś się tego bałem, ale dzięki temu tematowi (mojego autorstwa zresztą) przestałem, ponadto - po pierwszym uświadomiłem sobie, że właściwie to to samo co LD, a przynajmniej łatwo pomiędzy tymi stanami przeskakiwać. Nie pękaj, to wszystko dzieje się w Twojej głowie, nigdzie z ciała nie wychodzisz ;]

A technika o tyle ciekawa, że dzisiaj się pobawię :D Im bardziej będę jutro zmęczony u dentysty tym lepiej, także xD


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SSILD
 Post Napisane: 08 lis 2012 14:49 
Offline
Przebudzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012 17:57
Posty: 39
Karma: 0
Odświeżę troche temat :P Sorry za double posta, ale inaczej nikt nie przeczta xDD

Technika super, próbowałem dzisiaj (co prawda nie doprowadziłem do końca, bo mi mama przerwała i już mi się nie chciało xD). Najpierw niby nic się nie działo, potem zaobserwowałem mimochodem, że jakby powiększył mi się zakres widzenia tej czerni. Po kilkudziesięciu sekundach całe moje łóżko zaczęło wirować, zacząłem słyszeć dziwne świsty, i wtedy mnie mamuśka wybudziła... Dodam, że nie budziłem się w nocy, robiłem od razu z marszu przed zaśnięciem ;]

BTW To był początek LD czy OOBE? jak sądzicie? :P


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SSILD
 Post Napisane: 08 lis 2012 16:48 
Offline
Świadomy

Dołączył(a): 19 maja 2012 19:05
Posty: 53
Karma: 0
Sądzę, że to jakaś astralna istota chciała cię wessać razem z łóżkiem :lol: .
A tak serio to jakiej odpowiedzi się spodziewasz zadając takie pytanie?

//edit
przy okazji wszystkiego najlepszego ;)


Ostatnio edytowano 08 lis 2012 17:50 przez olek.zn, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SSILD
 Post Napisane: 08 lis 2012 17:34 
Offline
Senny Podróżnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2009 21:52
Posty: 130
Karma: 4
Po tym co opisałeś, wnioskuję że był to typowy i bardzo charakterystyczny (dzięki opisanym przez ciebie szczegółom)- początek wybudzenia przez mame.

_________________
(\_/) Fallow the white rabbit!
(O.o) copy the bunny into your sig...................................................................... "Żyj w strachu i bądź grzeczny"
( ><) help him achieve world domination


Góra 
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron