Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki

Autor Wiadomość
 Tytuł: Mrowienie w głowie - to normalne?
 Post Napisane: 12 sie 2012 00:02 
Śpiący

Witajcie.

Mam na koncie już niezliczone LD, głównie dzięki dziennikowi snów, RT i FILDowi, ale ostatnimi czasy zaczęło mnie spotykać coś wcześniej mi nieznanego. Opiszę to dokładnie:

1. Leżę, zasypiam.
2. Tracę świadomość na nie wiem ile, być może są to sekundy.
3. Nagle odzyskuje świadomość, czuje silne mrowienie w głowie - wraz z tym takim charakterystycznym dźwiękiem (coś w rodzaju smażących się kotletów na oleju czy pękającej folii bombelkowej o dużej częstotliwości).
4. Widzę przy tym niewyraźnie losowe różne kształty, czasem jakiegoś człowieka czy jakąś rzecz i nasilającą się "biel" przed oczami, mówiąc krótko - jest jasno.
4b. (Podczas tego wszystkiego mogę normalnie otworzyć oczy i wstać z łóżka)
5. Kiedy skupiam uwagę na tym kształcie, ta białość i uczucie mrowienia w głowie się nasila.
6. Przechodzę bezpośrednio do snu, mam świadomość.
7. Czasem mam zwykły LD przez to, ale np dziś w nocy gdy poczułem, że jestem już we śnie to po kilku sekundach się obudziłem.

Myślę, że przypadkowo doznaje WILDów, ale interesuje mnie to mrowienie. Co sądzicie?

Tytuł: Re: Mrowienie w głowie - to normalne?
 Post Napisane: 12 sie 2012 01:29 
Przebudzony

Według mnie to są hipnagogi. Co do mrowienia to myślę, że to też hipnagogi, ale nie jestem pewien w stu procentach. Każdy może mieć inne odczucia podczas tego stanu. Widocznie w Twoim przypadku czuć także mrowienie w głowie. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale ja bym się tym nie przejmował ;) . Po prostu przeczekaj to mrowienie, powinno minąć po czasie :D

Post Napisane: 12 sie 2012 01:41 
Śpiący

Nie tyle się tym przejmuje, co mnie to ciekawi. Zawsze ustępuje po przejściu do snu :mrgreen:

Post Napisane: 12 sie 2012 11:14 
Kreator Snów

Jeżeli nie powoduje to jakiegoś nadmiernego dyskomfortu albo dolegliwości przy zasypianiu, to jest to bezpieczne. I zapewne są to hipnagogi.

Post Napisane: 12 sie 2012 23:43 
Świadomy

Też sądzę, że to hipnagogi. Zwłaszcza jeśli ustępuje po przejściu do snu :D

Post Napisane: 25 sie 2012 00:29 
Przebudzony

Wiesz, też kiedyś czułem coś takiego, w kilku przypadkach było to silne do takiego stopnia, że musiałem przestać bo odczuwałem dyskomfort/lekki ból. Właściwie to ja czułem samo mrowienie, i słyszałem hm... pisk? lub szum, dźwięk podobny do tego który słyszysz włączając stary telewizor ( i nie ma kanału, latają takie "mrówki" i słychać szum ).

Post Napisane: 25 sie 2012 10:50 
Przebudzony

Też tak miałem, ale zawsze jakoś wyobrażałem sobie coś co pozwalało mi wejść do snu i zwykle się udawało (np drzwi, albo starałem się poczuć wyobrażone ciało).

Post Napisane: 22 paź 2012 14:00 
Senny Podróżnik

Też myśle że to forma hipnagoga (coś między wibracją i dźwiękiem, chociaż oczywiście móxg potrafi wykombinować kombinacje których po prostu trudno sformuować). Myśle że tak jak każdym wizualnym hipnagogiem można manipulować (zmuszać do zmiany kształtu etc) tak samo z dźwiękowymi i innymi.
Miałam kiedyś coś podobnego w fazie zasypiania (WILD) co odczuwalne było jakby moja głowa leżała na włączonej pralce. Wizualizowałam sobie unoszenie się w powietrzu (bez tła, jakby w mgle) i to uczucie (buczenie z trzęsieniem) nasilało się podczas wznoszenia. W sumie zgłaśniał się i drgał coraz wyraźniej do granicy obłędu. Ale tylko dlatego, że tego właśnie się spodziewałam i prowokowałam do tego, równie dobrze można by go zmusić do tego żeby się wyciszył. Można by spróbować wykorzystać go wyobrażając sobie co taki efekt wydaje -np że znajduje się w samolocie, co może sprowokowało by wyobraźnie do jego zmaterializowania i przearanżowania projekcji na jakąś bardziej użyteczną do dalszego LD.

Strona główna forum » Sny, LD, OoBE » Techniki