Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Podstawy

Autor Wiadomość
 Tytuł: Teleportacja/Zmiana otoczenia
 Post Napisane: 31 sty 2011 00:16 
Administrator Snów

Niezależnie jak bym to ujął w tekście, gdy piszę, że myślimy o czymś, mam na myśli, że wiemy, że to coś w naszym śnie jest, nie tylko chcemy aby coś się pojawiło, ale wiemy, że to już koło nas jest. Tekst pisany głównie w oparciu o własne doświadczenia.

Świadomość w śnie odzyskujemy w różnych miejscach i różnych sytuacjach, które czasami chcielibyśmy częściowo lub całkowicie zmienić, bądź w trakcie eksploracji świata snu, po prostu z nudów chcielibyśmy przenieść się do innej lokacji. So how do I?

1. Obracanie się wokół własnej osi.

Zastosowanie:
- tworzenie nowego otoczenia
- teleportacja
- przywołanie nowych elementów z możliwą jednoczesną nieprzewidywaną zmianą lokacji

Z tym pomysłem spotykałem się najczęściej, nie wiem kto go wymyślił, od zawsze wydawał mi się trochę dziwny, ale ludzie twierdzą, że działa. Jak sama nazwa wskazuje, należy kręcić się szybko wokół własnej osi - podaje się, że poziomej, ja jednak początkującym polecałbym pionową, bo jest to na pewno o wiele prostsze, a efekt powinien być ten sam. W trakcie wirowania, myślimy intensywnie o miejscu/sytuacji, w której chcemy się znaleźć, kreujemy ją, przestajemy wirować, i teoretycznie powinniśmy się w niej znaleźć. Przywoływanie elementów tą techniką, najprawdopodobniej skończy się także zmianą lokacji, spowodowaną wirującymi nam przed oczyma obrazami.

Skuteczność:
Nie testowałem, nie mogę zweryfikować skuteczności.

2. Zamykanie oczu

Zastosowanie:
- przywoływanie/zmiana pojedynczych elementów
- teleportacja

Nie polecam początkującym w LD. Istnieje wysokie ryzyko wykopania z LD podczas zamykania oczu, zwłaszcza gdy słabo się w nim zakotwiczymy. Lepsze zastosowanie przy zmianie pojedynczego elementu otoczenia i teleportacji, niż pełnej kreacji nowego miejsca, gdyż oczy powinno się zamykać relatywnie krótko, by nie dostać kicka, a wtedy czasu starcza głównie na skupienie się na jednej rzeczy (lub znanym nam miejscu), niż wszystkim co ma nas otaczać po otwarciu oczu. Ogólnie technika wymaga silnego skupienia - na jej celu, i na pozostaniu w śnie.

Alternatywnie można mocno przymrużyć/przymknąć oczy.

Skuteczność:
Dość dobra, choć spawnowanie wychodziło mi przy dopiero którymś z kolei zamknięciu oczu.

3. "Tam za rogiem"

Zastosowanie:
- przywoływanie nowych elementów
- 'teleportacja'

Technika dla każdego. Zastosować można tutaj wiele elementów, zależnie od tego, co mamy w swoim otoczeniu: róg budynku, drzwi, zasłony, whatever. Zasadniczo to gdy pragniemy bo coś (a znając życie, w większości przypadków będzie to pewnie 'ktoś' ;)) znalazło się w naszym LD, upatrujemy sobie jakiś budynek, i wmawiamy sobie, że to coś będzie za drzwiami, które są przed nami, za rogiem budynku, za ścianą lub za naszymi plecami. Otwieramy drzwi, idziemy za płot, obracamy się i gotowe. Zamknięte drzwi można wykorzystać też do zmiany otoczenia np. 'za drzwiami jest moja szkoła'. Ciężko by było przywołać cały budynek, a samo jego wnętrze jest o wiele prościej. Przeciwnie, wychodząc z budynku możemy zażyczyć sobie jakąś otwartą przestrzeń. Ofc, nie trzeba się stosować reguły wchodzenia i wychodzenia, nie wiem czy to kwestia tego, że w moich LD niektóre rzeczy działają nieco lepiej, gdy są trochę odzwierciedleniem rzeczywistości, ale wtedy jest jakoś łatwiej.

Skuteczność:
Z doświadczenia powiem, że wyobrażanie sobie czegoś, za swoimi plecami, wychodzi najsłabiej, z kolei metoda z drzwiami, może nam przysporzyć trochę problemów, bo drzwi nie zawsze chcą się otworzyć... Pomijając to, technika dość skuteczna.

4. "Sam(a) przyjdzie"

Zastosowanie:
- przywoływanie osób

1)
Podobnie wykorzystujemy jakiś element otoczenia np. budynek, myślimy o tym, że jakaś osoba zaraz do nas z niego wyjdzie (lub zza niego). Cóż, nie jest to zbyt proste, wymaga raczej ogromnej kontroli nad światem snu. Sam próbowałem tego w sytuacjach gdy z budynku wychodziło wiele osób, i jedna z nich miała być tą oczekiwaną.

Skuteczność:
Znikoma, przynajmniej taka do tej pory była dla mnie.

2)
Nieco efektywniejsze w moim przypadku jest trochę inne podejście do tego mechanizmu. Zamiast oczekiwać na cud zza drzwi, stoimy, lub lepiej powoli idziemy, patrząc się bardziej w podłoże niż przed siebie, i myślimy by dana osoba do nas podbiegła. Gdy w zasięgu wzroku pojawiają się podbiegające buty tej osoby, patrzymy przed siebie i ją widzimy.

Skuteczność:
Testowane raz, i zadziałało, więc nie wiele wiem o skuteczności, nie czytałem też nigdzie by ktoś tak robił.

5. "Po drugiej stronie lustra"

Zastosowanie:
- przywoływanie nowych elementów
- 'teleportacja'

Metoda, na którą wpadłem po LD, który opisałem w dzienniku. Przypadkowo jej spróbowałem, gdy znalazłem się w podobnej sytuacji. Po pierwsze należy znaleźć lustro (najlepiej, bo pewnie mógłby temu posłużyć jakiś obraz, czy telewizor). Patrząc w lustro, o ile zastaniemy w nim własne odbicie, możemy je na bieżąco modyfikować, choć nie jest to zbyt proste, bo nieco wymyka się spod kontroli. Chciałem przerobić siebie w coś innego i sprawdzić, czy zmiany zajdą też na samym mnie, jednak nie szło mi to najlepiej, odszedłem od lustra i gdy podszedłem do niego ponownie, ujrzałem równie nieprzyjemną swoją podobiznę, jak ww. wymienionym LD. Dałem na chwilę spokój, gdy wróciłem przed lustro ponownie, nie widziałem swojego odbicia, ale jakieś dziwne mieszkanie, bynajmniej nie to, które powinno się w nim odbijać. Chciałem do niego wejść, ale nie mogłem przeniknąć przez lustro. Mimowolnie jakoś pomyślałem, o pewnej osobie, i gdy przykładałem dłoń do lustra przenikając powoli na drugą stronę palcami, ta osoba wybiegła zza krawędzi lustra, i wciągnęła mnie w całości do środka. Upadłem na podłogę, a gdy się rozejrzałem, tej osoby już nie było. (dalsze elementu snu tu nie istotne, próbowałem się wydostać z mieszkania przez szybę w oknie)

Wychodzi na to, że przynajmniej to co widzimy w lustrze, czy innym podobnym elemencie, jest nieco łatwiej na bieżąco kształtować, niż gotowe elementy obok. No i jak by mogło w śnie być inaczej, do lustra da się wejść (pewnie ci, którym przechodzenie przez ściany nie sprawia problemu - nie ja - nieźle mogą z tego korzystać). Zastanawiam się, na ile łatwe mogło by być wyjmowanie elementów, które wyobrazimy sobie np. w telewizorze. Jednak z elektroniką w LD bywa różnie, i możemy go nigdy nie 'uruchomić', lub zacznie nam wariować, więc możemy szukać lustra, kreować coś w nim, i do tego czegoś przechodzić, czy też wyciągnąć to z niego na swoją stronę. Może trochę przekombinowane, ale czego by się trochę nie pobawić w LD.

Skuteczność:
Inf. tylko takie jak zawarte w opisie.

Mile widziane komentarze, z własnymi doświadczeniami związanymi z tematem, oraz własne pomysły.

PS. 800tny post : )

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Tytuł: Re: Teleportacja/Zmiana otoczenia
 Post Napisane: 31 sty 2011 15:54 
Kreator Snów

Mi zamykanie oczu, ani obracanie nic nie pomaga. Ale chciałbym dodać tutaj pewien sposób posłyszany chyba od larthasa, jeżeli mogę zacytować. Chodzi tutaj o teleportacje. A konkretnie: Trzeba "zespawnować" sobie drzwi. Trzeba do nich podejść, otworzyć je, zamknąć oczy i przejść wyobrażając sobie, gdzie chce się znaleźć. Po przejściu otworzyć oczy i powinno być się w wyobrażonym uprzednio miejscu.

PS: Jeżeli to nie twoje, larthas, to się nie jakby co.

Post Napisane: 31 sty 2011 20:46 
Pan Snów

Ja tego nie wymyśliłem jak co :P Pamiętam jak u siebie w dzienniku to pisałem, może tam to przeczytałeś :D

Aczkolwiek ja nie pochwalam w ogóle zamykania oczu we śnie, mnie zazwyczaj wtedy wykopuje, więc raczej nie ode mnie :P

Post Napisane: 24 maja 2011 16:31 
Senny Podróżnik

larthas napisał(a):
Aczkolwiek ja nie pochwalam w ogóle zamykania oczu we śnie, mnie zazwyczaj wtedy wykopuje, więc raczej nie ode mnie :P

Potwierdzam :) U mnie to samo.

Polecam kręcenie się w kółko. Chociaż raz miałem taką sytuację, że chciałem się dostać do
do mojego pokoju, a wyrzuciło mnie do mojej babci :/

Post Napisane: 24 maja 2011 21:25 
Świadomy

Niektórzy twierdzą, iż nie powinno się zamykać oczu we śnie. Cóż, każdy jest inny i uważam, iż warto spróbować to zrobić (na przykład pod koniec snu).

Przykładowo w moim przypadku zamykanie oczu nie jest problemem i pomaga zmieniać otoczeniu snu. Jest to dość skuteczna technika, ale wolę inne, bardziej naturalne, które opisałem w odpowiednim dziale. Dotyczą one tworzenia i usuwania różnorodnych obiektów (nie teleportacji) we śnie.

viewtopic.php?f=53&t=691

Z tym, że każdy jest inny i ma inne preferencje. U mnie doskonale działają te, a nie inne metody. U kogoś innego może być wręcz odwrotnie.

//proszę nie usuwać moich postów, gdyż każdy jest coś wart, nie robię offtopu...

Post Napisane: 25 maja 2011 16:39 
U mnie czasami działa technika "Skok przez okno" czyli szukacie pomieszczenia z oknem i intensywnie myślicie "jak wyskoczę przez okno to znajdę się w ..." lub coś w ten gust.

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Podstawy