Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Podstawy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Do czego może służyć LD
 Post Napisane: 22 sty 2010 00:35 
Senny Podróżnik

Tutaj właśnie rozstrzyga się kwestia z którą każdy musi sobie sam poradzić: czy warto się angażować i czy ma na tyle determinacji. A obie te kwestie zależą przede wszystkim od odpowiedzi na: „Dlaczego”.
LD jest środkiem/szansą na osiągnięcie celu, bardziej niż celem samym w sobie. Trzeba wiedzieć czego się chce, bo pewnego razu jak osiągniesz LD nie wiesz co z nim zrobić. Albo możesz zorientować się że przesypiasz życie i zamykasz się w swoim własnym wyimaginowanym świecie. Jak się wie czego się chce to trudniej się w tym wszystkim zgubić. Kiedy znajdziesz swój cel, to co chcesz robić gdy osiągniesz LD, koniecznie napisz to na kartce i przypominaj sobie o tym przed każdą próbą.

Poprawa samopoczucia.
LD jest rozrywką sam w sobie. Możesz robić co tylko ze chcesz: latać, oddychać pod wodą, jeździć szybkimi samochodami, walczyć, kochać się czy eksperymentować z doświadczaniem dziwnych sytuacji jak połknięcie odbezpieczonego granatu albo sprawdzenie co naprawdę znajduje się po drugiej stronie lustra. Lub po prostu zrelaksować się pływając na chmurach i zajadając jakimiś pysznościami.

Poprawa jakości wypoczynku
Kluczowe jest pozytywne nastawienie. Dzięki uregulowaniu czasu snu, poznaniu technik ułatwiających zasypianie oraz zdobyciu umiejętności radzenia sobie z koszmarami – możesz poradzić sobie z bezsennością. Sen stanie się bardziej efektywny i przyjemny. Stwarza wtedy warunki konieczne do regeneracji organizmu i walki z chorobami.

Trening osobowości
Między innymi przez rozmowy z podświadomością, w której ukrywają się tłumione potrzeby i frustracje. Możesz ujawnić i zrozumieć siebie, ale także wpłynąć na swoje głębsze Ja. Pokonać własne słabości, przyzwyczajenia, nałogi, lęki. Sen jest udokumentowaną drogą uduchowiania się i rozwijania. Naucza jak się relaksować. Pomaga radzić sobie ze stresem i panować nad nerwami. Poza tym możesz starać się wpoić sobie afirmacje i dogmaty na jakich ci zależy (np asertywność, pewność siebie, zdolność koncentracji).

Rozwiązywanie problemów
Możesz nie tylko zaradzać swoim problemom osobistym, ale także zawodowym i artystycznym. Odnaleźć zupełnie nowe koncepcje rozwiązań i inspiracje do pracy. Podświadomość w gruncie rzeczy, co prawda nie mówi niczego czego byś sam nie wiedział, ale czasem potrafi wydobyć z myśli rzeczy na które byś nie wpadł „na trzeźwo”. Możesz odkryć w pełni kreatywne zdolności połączenia wiedzy i wyobraźni. Wielu wynalazców właśnie we śnie doszło do nowych przełomowych wniosków i odkryć (Elias Howe i igła maszyny do szycia; Friedrich Kekule i struktura cząsteczki benzenu). W literaturze i malarstwie również nie brak wiekopomnych pozostałości po natchnieniach snu (Charles Dickens, Salvador Dali).

by Chmurka

Jeżeli masz mniej lub bardziej konkretne pomysły co zrobił byś we własnym śnie. Podziel się nimi.

Post Napisane: 26 sty 2010 18:44 
Kreator Snów

- Latać.
- Spróbować zatrzymać czas.
- Spróbować wejść do czyjegoś snu. (kto wie, może to jest możliwe :))
- Zapoznać się jakąś ładną dziewczyną. (oczywiście wiadomo o co chodzi :))

To moje takie główne cele.

Ostatnio edytowano 28 mar 2011 14:48 przez Masuoye, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Do czego może służyć LD
 Post Napisane: 26 sty 2010 21:07 
Administrator Snów

Możesz pogadać z koleżanką, ale nie wiem czy wiesz, że nie da to efektów, które jak podejrzewam chcesz uzyskać, czyli dowiedzieć się co o tobie myśli. (mniemam, że olałeś post chmurki :P) Chyba, że ma to być jakaś forma testu, przełamania nieśmiałości, to dość niezły plan ;)

A propos wchodzenia w czyjś sen - sry, niemożliwe. Podczas snu nie wchodzimy w jakiś świat duchów, czy tym podobne.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 26 sty 2010 22:29 
Kreator Snów

A co z wspólnym świadomym śnieniem? Na starym forum coś tam wspominali, i kolega mi opowiadał, że 2 kolesi razem mieli to samo LD. Zbieg okoliczności?

Ostatnio edytowano 28 mar 2011 14:48 przez Masuoye, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 26 sty 2010 23:52 
Senny Podróżnik

Mój brat z kuzynem mieli prawie-wspólny sen. Rano stwierdzili że śniło im się to samo. Ale tak naprawdę, obaj śpiąc w tym samym pokoju gadali przez sen.
Wspólne śnienie na razie wrzucamy do tej samej kategorii co Oobe i Różowego Niewidzialnego Jednorożca - dyskusje czystko hipotetyczne, bo zjawisko nie udowodnione w sposób obiektywny.

Post Napisane: 12 lut 2010 14:10 
Przebudzony

Oderwanie od rzeczywistości, jakaś odmiana.

Post Napisane: 25 lut 2010 16:27 
Ja w śnie włączyłbym jakieś radio lub coś, zeby leciała taka nuta której nieznam a potem to przerzucic na papier i HIT z tego zrobić (tzn. napisać piosenkę przez ld) :D

Ostatnio edytowano 29 mar 2010 14:02 przez Stacha990, łącznie edytowano 2 razy

Post Napisane: 25 lut 2010 16:51 
Senny Podróżnik

Cytuj:
Ja w śnie włączył
Kolega z Podlasia, znaczy sie, a?

Post Napisane: 25 lut 2010 20:00 
Przebudzony

Co do poprawy samopoczucia i wspomnianym przez Chmurkę kochaniu się to chciałbym wspomnieć że podobno jest coś takiego jak kosmiczny orgazm opisuje to Adam Bytof. Jest to podobnież o wiele ciekawsze i silniejsze doświadczenie niż to samo w realiach świata jawy. Mnie się jeszcze nie udało ;((
xD

Samo poznanie, jest również ciekawe. Euforia którą się przeżywa podczas zorientowania się że to sen, szczególnie przy pierwszych LD jest niesamowita i niezbyt da się ją porównać do uczuć dnia codziennego.

chmurka napisał(a):
zrelaksować się pływając na chmurach

albo z chmurką :D

Swoją drogą, dobra robota, całkiem nieźle to opracowałaś : )

Post Napisane: 14 mar 2010 03:13 
Senny Podróżnik

-Poznać prawdę o sobie i ludziach z mojego otoczenia,
-Znaleźć ścieżkę do głębszego wykorzystywania moich ukrytych talentów,
-Znaleźć szczęście, harmonię w życiu codziennym moim i moich bliskich,
-I oczywiście do relaksu

Co do komunikowania się z innymi w LD. Wierzę że jest to osiągalne. Gdzieś w jakiejś książce przeczytałem, że samo myślenie w danym kierunku o danej osobie zmienia jej nastawienie do nas lub otoczenia. Np. myśląc o jakiejś dziewczynie, wyobrażając sobie np. spokój, bezpieczeństwo, przyjaźń, można zrobić dobrą podstawę do pierwszego kontaktu. Ktoś może powiedzieć ze takie myślenie wpływa na nas i zamiast jakiegoś bełkotu w stylu eee emmmm fajną masz bluzkę, zagadamy efektownie i skutecznie. Pewnie ma rację ale ja uważam ze w dużym stopniu to tez oddziałuje na tą drugą osobę. Idąc dalej na podstawie powyższego przykładu myślę że przez LD można się dowiedzieć o danej osobie np. co lubi, hobby i.t.d a może i więcej.
Sory za off-topa ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » Oneironautyka ogólnie » Podstawy