Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Gry

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Xbox 360 czy... Playstation Portable
 Post Napisane: 07 mar 2010 19:57 
Śpiący

Witam wszystkich :)
Mam dylemat :oops:

Chciałabym za kilka miesięcy kupić sobie jakąś konsolę ale nie wiem co wybrać.
Na każdą w końcu uzbieram ale którą?

Pytanie wydaje się względnie proste ale mój komputer jest całkiem Ok:
Procek: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz (podkręcony do 3,5 GHz)
Karta: GeForce 8800 GTS 512MB
Jakieś 3,5 GB RAMu

Obrazek

Mam też sporo gier w które jeszcze nie grałem więc nie czuję aż takiej potrzeby na Xbox'a. Pozwala on jednak również na gry ze starego Xboxa, które były super...

Obrazek

PSP z kolei można dość łatwo przerobić tak aby szły na nim gry z PSX, NES, SNES, Genesis'a i GBA...
Do tego łatwo go wszędzie zabrać i jest dość poręczny...

Będę bardzo wdzięczny za radę ;)

Tytuł: Re: Xbox 360 czy... Playstation Portable
 Post Napisane: 07 mar 2010 21:12 
Mistrz Snów

Jeśli chodzi o psp, to 1k da się przerobić każde, 2k wszystkie oprócz tych z płytą TA-088v3 a 3k tylko jeśli soft jest wgrany nie wyższy jak 5.03. PSP Go nie da się żadnego. Konsole do telewizora miałem tylko kiedyś pożyczone ps1 i ps2. Nawet się przyjemnie grało ale to już stara platforma. Więc jeśli chcesz xboxa, licz się z tym że telewizor trzeba mieć odpowiedni, co podnosi koszta w wypadku jeśli nie posiadasz, oraz o ile się nie mylę, to jak przerobisz konsole to łatwo bana złapać.
Ja jestem w posiadaniu psp 3k od świąt, oczywiście wychaczyłem sztukę z softem 5.03 :twisted: , dołożyłem trochę pieniążków na kaburę, folie na ekran, kartę 8gb + 32mb (szybko łapie przeróbkę nietrwałą, jak będziesz w temacie to będziesz wiedział) i parę dupereli i ani złotówki na gry. To co mam zassane i zgrane na płytki to niezłego kompa miałbym za kasę jakbym wydał na oryginały :D
Może ci posłużyć za mp3/4, dobry do oglądania filmów (umd video iso niezłą jakość mają:) ), pełno aplikacji i gier homebrew, emuluje wiele starszych platform (gba, gbc, psx, amiga i inne gierki telewizyjne/kieszonkowe). Dla mnie sprawuje się też wyśmienicie w czytaniu ebooków, aplikacja homebrew i czytasz książki wygodnie z plików pdf, na najmniejszym podświetleniu i małym taktowaniu procesora czas baterii jest spory.
Niestety, bateria mimo że nie jest zła, nie powala także na kolana. W God of War na maksymalnym taktowaniu, podświetleniu i wysokiej głośności nie wiem czy wytrzymuje 3h. Wszystko zależy jak intensywnie używasz.
Nie wiem co jeszcze napisać. Jak chcesz coś pytać to pisz śmiało, postaram się w miarę wiedzy odpowiedzieć. Możesz też zerknąć na pspoland.pl

Edit: z konsolami xbox360/ps3 licz się z tym że pochodzą ze 3 lata i po okresie gwarancyjnym padną. Nie wiem czy są specjalnie przez producentów tak robione, abyś kupił następną, ale to dość częste zjawisko (przegrzanie układu graficznego u ps3, RRoD u xboxa i takie tam duperele).

Post Napisane: 07 mar 2010 21:24 
Śpiący

Ekran wystarczający mam, ujdzie. Chodzi właśnie o awaryjność Xboxa.
Z tym jest wciąż kiepsko...

Co do PSP to jestem ciekaw czy wydają już tylko z softem ponad 5.03
czy też można zakupić takie ze straszym oprogramowaniem bez problemu tak by można było się załapać chociażby na przeróbkę nietrwałą.

Czy bateria to konieczność czy jest też coś takiego jak zasilacz na którym możnaby grać?

Post Napisane: 07 mar 2010 22:47 
Mistrz Snów

Na allegro zdarzają się sztuki 3k z 5.03, nowe koło 6 stów, używane ~4-5. Na tym forum co ci podałem można o wiele taniej niż na allegro kupić od innych konsole. Warto szukać też w ogłoszeniach lokalnych itp, bo czasami warto nieco się pomęczyć a można znaleźć okazje.

Post Napisane: 08 mar 2010 00:05 
Administrator Snów

PC Gamer here, konsole to zło, przez nich dostajemy okrojony shit, żeby konsolowcom łatwiej się grało.

Oczywiście nie dotyczy to kieszonsolek.

Post Napisane: 12 mar 2010 15:35 
Przebudzony

Według mnie daruj sobie obydwie konsole. Xbox jest bardzo awaryjny, lepiej dopłacić niedużo i mieć ps3.
PSP to też syf, wszystko w jednym. Gier po za tekkenem nie ma. Od dawna nic się nie pojawia. Jeśli chcesz przenośną konsolę to kup ds lite. Ilość j-rpg i nie tylko mówi samo za siebie. Jak się przechodzi taką grę jak suikoden tierkreis to aż się chce więcej. Ciężko wybrać jedną grę do grania.

Po za tym, ja uważam, że kupowanie przenośnych konsol to idiotyzm(szkoda że nie byłem mądrzejszy wcześniej), bo niby gdzie na nich grać? W szkole? Pograsz 10-15 minut na przerwie, do tego każdy zaraz będzie gadał: ooo daj pograć, daj pograć. Na uczelni? Skoro mnie nudzi wykład, to nie gram na konsoli, tylko idę do domu, po co marnować czas. W domu? Po co skoro mogę to zrobić na emulatorze. Na wakacje? Okej, ale wydawać pieniądze tylko po to, by móc zabrać konsolę raz czy dwa razy w roku? Można się bez tego obyć.

Moje zdanie jest takie: Kupuj ps3 albo coś innego( w sensie, że nie inną konsolę tylko coś zupełnie innego) Mam ps3 od prawie 2 lat i nie miałem żadnych problemów. Jak masz jakieś pytania co do ds lub ps3 to pytaj. :)

Post Napisane: 12 mar 2010 18:28 
Mistrz Snów

Mirant napisał(a):
PSP to też syf, wszystko w jednym. Gier po za tekkenem nie ma. Od dawna nic się nie pojawia.

Łohoho, widać że na psp nie grałeś. Gier jest multum, tych dobrych sporo :), do tego na przerabialnej konsoli dochodzą gry z psx,homebrew,gba,gbc,nes i reszta tych pierdółek.
Mirant napisał(a):
Po za tym, ja uważam, że kupowanie przenośnych konsol to idiotyzm(szkoda że nie byłem mądrzejszy wcześniej), bo niby gdzie na nich grać? W szkole? Pograsz 10-15 minut na przerwie, do tego każdy zaraz będzie gadał: ooo daj pograć, daj pograć. Na uczelni? Skoro mnie nudzi wykład, to nie gram na konsoli, tylko idę do domu, po co marnować czas. W domu? Po co skoro mogę to zrobić na emulatorze. Na wakacje? Okej, ale wydawać pieniądze tylko po to, by móc zabrać konsolę raz czy dwa razy w roku? Można się bez tego obyć.

Cóż, tu różnica między konsolą stacjonarną a kieszonkową wynika z tego jak będziesz korzystać. PS3 będzie lepszy jak często będziesz grać z kumplami, przez neta i takie tam, jednak jak już wcześniej tu wspomniano lepiej te pieniądze zainwestować w komputer, gdzie w tym przedziale cenowym można mieć dobrą maszynką, a jak się coś spierdoli to wymieniasz jeden podzespół a nie całość :P Dochodzi do tego to że do strzelanek to konsola lipna jest (tak wiem, psp też no bo jak :))
Dla mnie psp jest mobilne, codziennie dojazd do szkoły tam i z powrotem zajmuje 2,5 godziny więc konsolka jest super sprawą. W domu też nie lubię siedzieć ciągle przed pc czy cUś, więc sobie pykam w łóżku lub kibelku. Wszystko wedle uznania.

Mirant napisał(a):
Moje zdanie jest takie: Kupuj ps3 albo coś innego( w sensie, że nie inną konsolę tylko coś zupełnie innego) Mam ps3 od prawie 2 lat i nie miałem żadnych problemów. Jak masz jakieś pytania co do ds lub ps3 to pytaj. :)

Moim zdaniem jeśli miałbyś kupować ps3 to za te pieniądze bierz komputer. A takie psp masz w dobrym stanie za 400zł. Nie będę tu dyskutować o 'PSP vs. NDS', tu już pole wyboru tobie zostawiam, choć mnie osobiście nie bawi dmuchanie do mikrofonu w niektórych gierkach :twisted:

Post Napisane: 12 mar 2010 19:46 
Przebudzony

Na PSP grałem. Owszem w tekkena czy GT fajnie się grało, ale na ds jest więcej dobrych gier. Na wielu forach gdzie toczą się tego typu dyskusje, ds wygrywa. Na psp przestały się ukazywać fajnie gry(info z grudnia 2009)

Co do kupienia komputera za cenę konsoli.. mając do dyspozycji 1500zł(cena ps3 z dwoma padami), wolałbym konsolę, komputer kupiłbym średni za te pieniądze. A na konsoli nic się nie tnie, a grafika porządna.
Co do strzelanek na ps3 to jest coś takiego jak frag fx, żadna myszka nie równa się temu.

Post Napisane: 13 mar 2010 01:48 
Administrator Snów

Mirant napisał(a):
Na uczelni? Skoro mnie nudzi wykład, to nie gram na konsoli, tylko idę do domu, po co marnować czas.

So wrong. :D

Mirant napisał(a):
Co do strzelanek na ps3 to jest coś takiego jak frag fx, żadna myszka nie równa się temu.

Używałeś tego? Jest to najbardziej tandetny kawałek plastiku jaki w życiu widziałem. Ponadto podobno jest strasznie nieprecyzyjna, ma optyczny czujnik o niskiej rozdzielczości. Ale kto by się tym przejmował, skoro na konsoli i tak jest autoaim. Może żadna Manta się nie równa, ale nawet A4tech przewyższa to cudo w każdym względzie, nie mówiąc o Logitechach, Razorach czy Mad Catz.

Post Napisane: 23 mar 2010 17:22 
Śpiący

Już zdecydowałem się na Konsolkę PSP :)

Na PC mam furę gier a i tak we wszystkie nie gram. Jak kupię jeszcze PS3 czy Xbox360 to będzie jeszcze większy problem.
Na DS czasem psuje się jeden z ekranów. Tu się mogę skusić na emulator jeśli zechcę :)
Na PSP jest jeden ekran ale duży i, jak wspomniał kolega, jest dużo emulatorów na przeróżne platformy.
Sztuką jest wybrać tylko taką z odpowiednim softem.
Chyba wszystkie Vibrant Blue mają soft 5.03 więc zadanie mam ułatwione :D

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Gry