Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Muzyka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Derekomendy
 Post Napisane: 15 kwi 2010 12:47 
Pan Snów

Franz Ferdinand jest taki ło, mniętki trochę.
A poza tym mówię, że 90%

Urwali mi frędzel od pledu.

Post Napisane: 15 kwi 2010 16:38 
Przebudzony

Moje krytyczne oko zastanawia się dlaczego umieściliście w tandecie zespoły takie jak coma, dżem. To że coś stało się popularne, nie oznacza, że jest złe. Pamiętam come za czasów, gdy nie była jeszcze sławna tak jak kiedyś i chylę czoła do tego zespołu bo robi dobrą muzykę. Za dżem to chyba powieszę. Wstawiliście moje ulubione kawałki leszek comy i list do m dżemu, wstawcie raczej derekomendy tak jak w temacie, bo to się kupy za przeproszeniem nie trzyma, że wstawiacie coś bez głębszego zastanowienia(bo wam to się nie podoba) <no advice>

Post Napisane: 15 kwi 2010 17:20 
Przebudzony

Właściwie to kasztan ma trochę racji. Zakładając temat miałem na myśli bardziej pompujące kawałki, a nie takie których się nie lubi. Ramiel lubi publicznie oczerniać co mu nie leży :d Co do Comy to nie rozumiem czego bronisz. Chociaż właściwie to nie słuchałem tego bo nie lubię, więc nawet ciężko mi coś na ten temat powiedzieć, ale jako że nie lubię to popieram Ramiela. :P Ale Dżem? Dobry zespół był za czasów Ryśka.

To teraz ja coś dam, może nie do końca zespół czy coś, ale ktoś próbuje tworzyć "muzykę", właściwie to nie wiem jak to nazwać, ale pasuje tu.

BTW kiedy szukałem tego czegoś i włączyłem na chwilę żeby wziąć linkę, okazało się że mam głośniki na full i jak pie.... Jej, to było straszne, wpadłem w taką panikę że jakoś nie mogłem ogarnąć jak wyłączyć/ściszyć.

Tytuł: Re: Derekomendy
 Post Napisane: 15 kwi 2010 18:24 
Pan Snów

Kasztan napisał(a):
Moje krytyczne oko zastanawia się dlaczego umieściliście w tandecie zespoły takie jak coma, dżem.

Może dlatego, że są skrajną kupą?
Kasztan napisał(a):
To że coś stało się popularne, nie oznacza, że jest złe.

Owszem, ale to, że coś jest złe, oznacza, że jest złe.
Kasztan napisał(a):
Pamiętam come za czasów, gdy nie była jeszcze sławna tak jak kiedyś i chylę czoła do tego zespołu bo robi dobrą muzykę.

Też pamiętam. Ale dziwne, bo nie pamiętam dobrej muzyki w ich wykonaniu. Może mówimy o innej Comie? Wszak zespołów o tej nazwie jest co najmniej kilkanaście.
Kasztan napisał(a):
Za dżem to chyba powieszę.

Też mam ochotę wieszać za Dżem :)
Kasztan napisał(a):
Wstawiliście moje ulubione kawałki leszek comy i list do m dżemu

Oż, współczuję ulubionych kawałków. Serio. ._.
Kasztan napisał(a):
wstawcie raczej derekomendy tak jak w temacie, bo to się kupy za przeproszeniem nie trzyma, że wstawiacie coś bez głębszego zastanowienia(bo wam to się nie podoba) <no advice>

Są to w pełni świadome derekomendacje, wierz mi.

Post Napisane: 15 kwi 2010 19:11 
Przebudzony

Mówiąc Dżem(zespół) mam na myśli ten Dżem za czasów Ryśka, bez Ryśka nie ma Dżemu, proste. Dlaczego z góry zakładacie coma=zło, "nie słucham jej bo jest zła" - bezsensu, żeby się wypowiadać na temat jakiejś muzyki najpierw trzeba ją poznać, tak się wyrabia gust. Drogi Ramielu pisząc coś i nazywając to dobrą muzyką, masz na myśli dobry tekst, czy dobre brzmienie?

Candy Girl zobaczyłem w Sopocie i zwątpiłem w ludzkość.

Norb co do tego co umieściłeś, gram na basie ;D i gratuluję prześmiechawskiego slapu na strunie d i g. Ogólnie piosenkę znam xD przez znajomą zakochaną w Japoni.

Ostatnio edytowano 15 kwi 2010 19:17 przez Kasztan, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 15 kwi 2010 19:13 
Senny Podróżnik

De gustibus et coloribus non disputandum est. Ale każdy ma tutaj szansę przedstawić swoją opinię nt. konkretnych zespołów. Dżem np. uwielbiam, szczególnie ten stary, wczesnoryśkowy Dżem - jedyna polska southernrockowa kapela, która zrobiła karierę (choć ciekawsi od Dżemu byli chłopacy z Ligi Dusz, szkoda, że słuch o nich zaginął i zostały tylko dwie kasety nagrane na początku lat '80).

Comy i Happysadu nie trawię, bo raz - nie ma w tej muzyce nic, co zachwycałoby moje uszy: teksty są wg mnie niesamowicie depresyjne i silą się na ambicję (rock i ambitne teksty? Tits or gtfo!), a dwa - że niestety - kojarzą mi się z całym współczesnym pokoleniem wannabe rockers, na których playliście Coma przeplata się z Jonas Brothers czy Justinem Bieberem. Może jestem w błędzie, ale po prostu nie trawię ich.

Post Napisane: 15 kwi 2010 19:56 
Pan Snów

Kasztan napisał(a):
Mówiąc Dżem(zespół) mam na myśli ten Dżem za czasów Ryśka, bez Ryśka nie ma Dżemu, proste.

Rysiek miał polipa, samo brzmienie jego głosu wywołuje u mnie torsje, a jego image menela spod sklepu Społem jeszcze bardziej mnie odstręcza. Muzyka Dżemu jest nudna, wtórna i totalnie bez polotu. Ten zespół jest po prostu synonimem krowiego placka.
Kasztan napisał(a):
Dlaczego z góry zakładacie coma=zło, "nie słucham jej bo jest zła" - bezsensu

Bardziej bez sensu jest słuchanie czegoś, pomimo, że jest złe. A może się mylę?
Kasztan napisał(a):
żeby się wypowiadać na temat jakiejś muzyki najpierw trzeba ją poznać

Zakładasz, że nie poznałem?
Kasztan napisał(a):
Drogi Ramielu pisząc coś i nazywając to dobrą muzyką, masz na myśli dobry tekst, czy dobre brzmienie?

Tekst nie jest częścią muzyki, może być dodatkiem do niej, ale nigdy nie jest jej składową. Liczy się pomysł, kompozycja, brzmienie, wnoszenie czegoś nowego, nawet czasami wokal.

Post Napisane: 15 kwi 2010 20:17 
Mistrz Snów

ramiel napisał(a):
Tekst nie jest częścią muzyki, może być dodatkiem do niej, ale nigdy nie jest jej składową.

No niekoniecznie, czym byłoby PFK/K44 gdyby nie ich teksty? Nie pozostały by te składy HH w pamięci tych, którzy się z nimi zapoznali gdyby nie to co nieśli ze sobą, zresztą to współczesna poezja z dodatkiem muzyki :)

Post Napisane: 15 kwi 2010 20:22 
Pan Snów

Cytuj:
No niekoniecznie, czym byłoby PFK/K44 gdyby nie ich teksty? Nie pozostały by te składy HH w pamięci tych, którzy się z nimi zapoznali gdyby nie to co nieśli ze sobą, zresztą to współczesna poezja z dodatkiem muzyki :)

PFK mieli fajną muzykę przede wszystkim. Poza tym, obojętne, co by rapowali, ważne jak. Słowotok Focusa z Powierzchni Tnących nie ma sobie równych, a mało mnie obchodzi, co tam w tekście siedzi. A co do K44 to znam tylko Tajemniczą Księgę i tam teksty mnie bardziej odrzucają niż przyciągają. Nawijanie o gandzi to straszny infantylizm.

Post Napisane: 15 kwi 2010 20:35 
Przebudzony

Ramielu
Sprawa Ryśka... każdy ma swój gust.
Może lepiej poznać dlaczego to jest złe, a nie sugerować się opinią innych?
Nie zakładam, że nie poznałeś, woli ścisłości to było skierowane do Norba, który pisze, że nie słuchał tylko sugerował się Tobą.
Zadając wtedy ostatnie pytanie, chciałem Cie wybadać. Wracając do comy, zagraj tak jak oni na gitarach i wydzieraj sie przez 5 godzin tak jak wokalista to może docenisz ich muzykę. Jest ona skomponowana w sposób złożony nic nie ma przypadkowego, wszystko trzyma się kupy (ale nie śmierdzi jak kupa ;P).
Do HH mam uraz, ale doceniam niektóre teksty.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Muzyka