Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Książka

Autor Wiadomość
 Tytuł: Polecanki
 Post Napisane: 01 sie 2010 22:21 
Pan Snów

Podforum jakby nieżywe, więc trzeba trochę ożywić.

Temat do polecania ciekawych książek. Biorąc pod uwagę fakt, że przeczytanie jednej powieści zajmuje z reguły nieco więcej czasu niż - dajmy na to - przesłuchanie albumu muzycznego czy obejrzenie filmu, nie rzucajmy tytułami w jakichś straszliwych ilościach, a raczej ograniczajmy się do tych naprawdę wybitnych.

Żeby od czegoś zacząć, od siebie bardzo gorąco polecam Cień Endera. Cosik jakby na kształt space opery, bo większość akcji dzieje się na pokładzie orbitalnej szkoły bojowej, która ma za zadanie szkolić najzdolniejszych ludzi na dowódców wojskowych od najmłodszych lat. W jakim celu? To wyjaśnia się w samej powieści, dosyć szybko zresztą. Ten krótki opis brzmi może nieco płytko, ale sama książka bynajmniej nie jest. Pomimo że napisana naprawdę lekko i przejrzyście, porusza sporo bardzo ciekawych kwestii psychologicznych i społecznych, a nawet zahacza nieco o fantazję polityczną.
Jest tylko jeden problem - Cień Endera jest czymś w rodzaju eksperymentu literackiego. Przedstawia ten sam wątek co Gra Endera, tyle że z punktu widzenia innej postaci. Narracja poprowadzona jest nieco inaczej i główny "bajer" z Gry Endera szybko się wyjaśnia, co w efekcie bardzo spoileruje ową książkę. Dlatego Grę Endera IMO wypadałoby przeczytać najpierw. Ale obowiązku nie ma, bo autor nigdzie nie zmusza czytelnika do znajomości pierwotnej historii.

Urwali mi frędzel od pledu.

Tytuł: Re: Polecanki
 Post Napisane: 02 sie 2010 01:07 
Pan Snów

No to ja też coś polece :P Z opisami się nie będę bawił, bo mi się zwyczajnie nie chce :D Kto zainteresowany sam poszuka :P

Na pierwszy ogień "Teoria ostateczna". Takie połączenie Kodu Leonarda da Vinci z fizyką w tle (napis z książki :D).
Seria książek o Artemisie Fowlu. Fantasy i technologia komputerowa w jednym. Oraz jeszcze Fletchera Moona, tego samego pisarza.
Książki Jonathana Kellermana, kryminały psychologiczne. Z tego co pamiętam jest 25 tomów, które łączy głowny bohater, ja czytałem 2 :D Jednak można czytać w różnej kolejności, gdyż wcale to nie przeszkadza, jedynie jakieś poboczne wątki są ze sobą powiązane.
I na koniec "Psychopata" Keith Ablowa :D

Post Napisane: 14 sie 2010 22:46 
Mistrz Snów

Ja polecam moją ulubioną jak dotąd chyba książkę, słynną powieść Aldousa Huxleya z 1932 roku pod tytułem "Nowy Wspaniały Świat". Akcja rozgrywa się w XXVI wieku w antyutopijnej Republice Świata, w którym ludzie, podzieleni na kasty są sztucznie hodowani i od "poczęcia" genetycznie i psychologicznie warunkowani, aby wpoić im akceptację swojej roli w społeczeństwie i trzy główne zasady Republiki, jakimi są Wspólność, Identyczność i Stabilność, które przekłada się nad osobistą wolność i indywidualizm.

Czytając tą powieść sprzed 78 lat, można dostrzec, że autor trafnie przewidział zagrożenia jakie niesie za sobą cywilizacja przemysłowa i że świat rzeczywiście podąża w kierunku opisanym w książce, a niektóre rzeczy przedstawione w książce, po uważnym przyjrzeniu można uświadczyć już dzisiaj.

Tytuł: Polecanki
 Post Napisane: 15 sie 2010 00:36 
Senny Podróżnik

Gene Brewer "K-Pax"
Najlepsza książka jaką czytałem, najlepszy film jaki widziałem. Mocno Polecam, warto.

Post Napisane: 15 sie 2010 01:20 
Mistrz Snów

O tak, również polecam całą trylogię K-pax.

Post Napisane: 15 sie 2010 01:27 
Administrator Snów

REN napisał(a):
Gene Brewer "K-Pax"
Najlepsza książka jaką czytałem, najlepszy film jaki widziałem. Mocno Polecam, warto.

IMO musisz jeszcze sporo przeczytać i sporo obejrzeć. :p

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Książka