Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Film

Autor Wiadomość
 Tytuł: Incepcja
 Post Napisane: 25 maja 2011 07:33 
Senny Podróżnik

No właśnie... Co sądzicie o "Incepcji" ?'

Mam zamiar właśnie obejrzeć (kiedyś :P)

Ostatnio edytowano 26 maja 2011 07:12 przez PiNGWiN_312, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Incepcja
 Post Napisane: 25 maja 2011 17:15 
Administrator Snów

Sądzę, ze kiedyś powinienem ją w końcu obejrzeć : P

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 25 maja 2011 19:46 
Świadomy

hmmm sądze tak samo jak Garet ;)

Post Napisane: 25 maja 2011 21:17 
Świadomy

Uważam, iż film jest ciekawy i da się go oglądać, szczególnie wtedy, gdy wie się, że został oparty na faktach, które były dodatkowo zmieszane z dużą dozą fantazji.

Ogólnie film odbieram pozytywnie choćby z tego względu, iż wiedziałem, jak mogli czuć się bohaterowie filmu we śnie. Samo śnienie w kilka osób, czy używanie specjalnej aparatury wydaje mi się czystą bujdą, ale projektowanie snów już nie. Kiedyś udawało mi się stworzyć stabilny świat snu w ciągu kilkunastu LD, niestety później bylem chory, LD pojawiały się rzadko i były niewyraźne i straciłem swoje "dzieło", które i tak było bardzo proste (ale było). Zdaje sie, że ktoś to nazywał techniką z save'ami.

Sny w śnie? Dlaczego nie? Jest to możliwe i kilka razy tak miałem, choć znacznie częściej występowało jedynie uczucie śnienia o tym, że śnię... Jeśli zaś chodzi gwałtowne spowolnienie czasu - bujda. Choć z drugiej strony mózg może przyspieszyć czas we śnie obcinając niektóre jego fragmenty, a wmawiając nam, że się zdarzyły. Właśnie dlatego nasze sny są długie i szczegółowe, choć w rzeczywistości nie trwały tak długo.

Takie jest moje zdanie. Ja, jako oneironauta, polubiłem film, gdyż pokazuje więcej niż pozwalają zwykłe świadome sny. Inni, którzy nawet nie wiedzą, co to są LD, zazwyczaj go ostro skrytykowali uznając, iż jest głupi i tylko debil mu wymyślić coś takiego (tak było w moim otoczeniu). Cóż, drodzy "nieświadomi" koledzy, już Aborygeni dużo wiedzieli o świadomych snach, a może już wcześniej była o nich wiedza...

//proszę nie usuwać moich postów, gdyż każdy jest coś wart, nie robię offtopu...

Post Napisane: 06 lip 2013 19:12 
Śpiący

Bardzo dobrze że pokazana została "rzeczywistość" LD (chociaż poruszona czy jak można to nazwać). Muszę przyznać, że sceptycznie podchodziłem do tego "dzieła" a nawet mogę się pokusić o stwierdzenie że mi się nie podobał. Na moje oko trochę przekokszony obraz LD i ludzie oglądający Incepcję zamiast myśleć sobie "o kurcze też tak chcę" w połowie filmu mówią sobie "tiaa jasne...".

Przeczytawszy post przedmówcy stwierdzam że jednak dobrze że ktoś ruszył tą tematykę szczególnie że poszło to z takim rozmachem.

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Film