Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Film

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Horrory
 Post Napisane: 14 mar 2010 18:02 
Przebudzony

Zostałem zaciągnięty do kina na Wilkołaka. Dawno takiego ch*** nie widziałem.

Post Napisane: 14 mar 2010 18:24 
Administrator Snów

Wczoraj akurat leciał Jeździec bez głowy :p A ten wilkołak, o ile dobrze kojarzę film to także i moim zdaniem porażka, kolejny horror-bardziej-komedia.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Tytuł: Horrory
 Post Napisane: 14 mar 2010 19:25 
Kreator Snów

Odnośnie horrorów.
http://www.joemonster.org/filmy/23393/_Straszny_wkret
miła dziewczynka :P

Post Napisane: 14 mar 2010 21:58 
Świadomy

Bartk napisał(a):
Zostałem zaciągnięty do kina na Wilkołaka. Dawno takiego ch*** nie widziałem.

Ta... właśnie wróciłem z kina. Byłem na tym przed chwilą.
Nie powiem, że totalne dno. Ale nudziłem się i raczej jestem zawiedziony. Można oglądnąć, ale zero rewelacji. W dodatku przesadnie przewidywalny.

Post Napisane: 26 mar 2010 17:23 
Pan Snów

Paranormal Activity. Prawdopodobnie najgorszy film na świecie :D

Urwali mi frędzel od pledu.

Post Napisane: 27 mar 2010 16:04 
Administrator Snów

ramiel napisał(a):

Mój znajomy opowiadał, że do końca filmu czekał na jakąś akcję. A ten nagle się skończył. ;D

Post Napisane: 27 mar 2010 17:21 
Pan Snów

Dokładnie.
Na szczęście w kinie trafiłem na fajnych ludzi i seans filmowy mniej więcej w połowie przerodził się w ogólnosalowe show złożone z mniej lub bardziej subtelnych docinków, wymierzonych w film i jego autorów, przez co nie było tak do końca nudno ;p

Urwali mi frędzel od pledu.

Post Napisane: 27 mar 2010 21:27 
Administrator Snów

Hah, uwielbiam jak są jacyś rozgarnięci ludzie w kinie i można z kompletnie nieznajomymi robić sobie jaja z filmu. Zdarzyło mi się to chyba na jakimś płaczliwym filmie, gdzie z 7 osób łącznie ze mną zaczęło wyć na całe kino "NIEEEEEEEE" gdy ktoś umarł. :p

Post Napisane: 28 mar 2010 23:21 
Senny Podróżnik

ramiel napisał(a):

moim osobistym faworytem w tej kategorii jest Gamer
chociaż Paranormal Activity nie oglądałam jeszcze

Post Napisane: 27 kwi 2010 20:28 
Śpiący

Szczerze mówiąc strach to nie to, co szukam w horrorach. Bardziej nastawiam się na oryginalną fabułę i mocno zarysowane postacie, czyli to, co jest najlepszym atutem w tym gatunku. Tak więc:

1. Straż nocna i Straż dzienna- uwielbiam ten rosyjski klimat :). Filmy wcale nie straszą (przynajmniej mnie), więc jeśli tego potrzebujecie to omijajcie ten film. W filmie jest dużo akcji, dobrych efektów specjalnych i elementów fantasy, a fakt, że jest rosyjski, daje taką "swojską" atmosferę

2. Lśnienie- ten też raczej nie straszy, ale powoduje coś podobnego: trzyma w bezustannym napięciu. ma niezwykły klimat, który jest jakby mroczny i duszny, a zawdzięcza to glównie niezwykłej ścieżce dźwiękowej. To ona sprawia, że widz wręcz "wchodzi" w szaleństwo rozrywające głównego bohatera od środka i przeżywa wraz z nim wszystkie sytuacje. Ponadto, tak jak napisałem wcześniej, klimat utrzymuje w nieustannym napięciu, jest to jeden z niewielu filmów, od których nie można oderwać oczu. Jest się zatopiony w tej rzeczywistości na całego :-)

3. Od zmierzchu do świtu- jest to totalne odejście od konwencji horroru, ale co się dziwić, w końcu to Robert Rodriguez. Uwielbiam ten fiilm, a że pomimo nasycenia groteską cały czas pozostaje horrorem, tak więc polecam go tutaj

4. Van Helsing- zero, powtarzam zero jakielkowiek imitacji przerażenia. To typowy film akcji. Dostaje tak wysokie miejsce wśród horrorów ze względu na genialną muzykę i ogólnie czystą rozrywkę w najlepszym wydaniu

Na zakończenie wspomnę, że mam też słabość do jednogwiazdkowych horroów/horrorów komediowych puszczanych nocą np. na Polsacie. Nie napiszę, że są dobre, bo ocena mówi sama za siebie, ale jest tam dużo zabawnych scen, bardzo silnie zarysowanych postaci i CO NAAJWAŻNIEJSZE naprawdę oryginlną fabułę. Pamiętam, jak bardzo pocieszne były Ghoulies :P. Jeśli miałbym polecać tego typu filmy, to raczej po to, żeby się posmiać. Jedyny film, z którego oceną się nie zgadzam, to Obiekt pożądania. Dostał jedną gwiazdkę, według mnie całkowicie niesłusznie. FIlm był świetny, miał szokujące zakończenie muzykę tworzącą podobny klimat co w Lśnieniu i całkiem dobre aktorstwo.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Film