Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Film

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Horrory
 Post Napisane: 27 kwi 2010 21:35 
Pan Snów

Krzys napisał(a):
1. Straż nocna i Straż dzienna- uwielbiam ten rosyjski klimat :). Filmy wcale nie straszą (przynajmniej mnie), więc jeśli tego potrzebujecie to omijajcie ten film. W filmie jest dużo akcji, dobrych efektów specjalnych i elementów fantasy, a fakt, że jest rosyjski, daje taką "swojską" atmosferę

Jakoś się nie jarałem tym filmem. Nawet nie przeczytawszy książki czuję, jak w filmie ją orżnięto.

Krzys napisał(a):
2. Lśnienie- ten też raczej nie straszy, ale powoduje coś podobnego: trzyma w bezustannym napięciu. ma niezwykły klimat, który jest jakby mroczny i duszny, a zawdzięcza to glównie niezwykłej ścieżce dźwiękowej. To ona sprawia, że widz wręcz "wchodzi" w szaleństwo rozrywające głównego bohatera od środka i przeżywa wraz z nim wszystkie sytuacje. Ponadto, tak jak napisałem wcześniej, klimat utrzymuje w nieustannym napięciu, jest to jeden z niewielu filmów, od których nie można oderwać oczu. Jest się zatopiony w tej rzeczywistości na całego :-)

Widziałem wersję Kubricka. Jeśli myślimy o tym samym, popieram.

Krzys napisał(a):
3. Od zmierzchu do świtu- jest to totalne odejście od konwencji horroru, ale co się dziwić, w końcu to Robert Rodriguez. Uwielbiam ten fiilm, a że pomimo nasycenia groteską cały czas pozostaje horrorem, tak więc polecam go tutaj

Za pierwszym razem bawi, później irytuje. Ale ujdzie.

Krzys napisał(a):
4. Van Helsing- zero, powtarzam zero jakielkowiek imitacji przerażenia. To typowy film akcji. Dostaje tak wysokie miejsce wśród horrorów ze względu na genialną muzykę i ogólnie czystą rozrywkę w najlepszym wydaniu

Dno. Ani to straszne, ani to śmieszne, ani ciekawe, ani w jakikolwiek sposób przykuwające. Chała jakich mało.

Urwali mi frędzel od pledu.

Tytuł: Horrory
 Post Napisane: 27 kwi 2010 23:36 
Senny Podróżnik

E, nie ma to jak śmieszne horrory, gdzie krew leje się litrami, tak jak głupota fabuły xD

Moje namber łan to

1. Martwica Mózgu - kultowe dzieło twórcy Władcy Pierścieni z księdzem-zombie posuwającym pielęgniarkę-zombi i kopiącym dupy za pomocą karate :D

2. Black Sheep - australijski czy nowozelandzki potworek

3. Hmm... Straszny Film? xD

Post Napisane: 27 kwi 2010 23:47 
Pan Snów

walek napisał(a):
2. Black Sheep - australijski czy nowozelandzki potworek

Apage. APAGE.
Horrory/czarne komedie klasy B bywają fajne, ale nie ten. Wywołał u mnie ciężką frustrację - nie dotrwałem do końca.

Urwali mi frędzel od pledu.

Post Napisane: 28 kwi 2010 00:16 
Administrator Snów

Ja polecam każdemu A Nymphoid Barbarian in Dinosaur Hell

siewie

Post Napisane: 28 kwi 2010 11:11 
Śpiący

walek napisał(a):

Aaaaa, Straszny Film?! Przecież to nie ma nic wspólnego z horrorem, to komedia sama w sobie :P. Pierwsze dwie części (jako komedia) były całkiem dobre, ale trójka i czwórka to taka chała, że żal patrzeć

Tytuł: Horrory
 Post Napisane: 28 kwi 2010 19:24 
Senny Podróżnik

Wiem, wiem, żartuję sobie xD Z "dobrych" i śmiesznych horrorów oczywiście koniecznie obytrzy części Evil Dead. Przekozacki glówny bohater, a scena przyczepiania sobie piły motorowej zamiast ręki rządzi ^^

Post Napisane: 28 kwi 2010 20:47 
Administrator Snów

Krzys napisał(a):
walek napisał(a):

Aaaaa, Straszny Film?! Przecież to nie ma nic wspólnego z horrorem, to komedia sama w sobie :P. Pierwsze dwie części (jako komedia) były całkiem dobre, ale trójka i czwórka to taka chała, że żal patrzeć

Odwrotnie, 1 i 2 to gnioty w stylu American Pie, gdzie koleś strzela spermą na 9000 metrów do nieba. 3 i 4 są znacznie lepsze, bo wziął się za nie Zucker, mają też więcej wątków rzeczywiście parodiujących inne filmy, niekoniecznie te "scary".

Post Napisane: 28 kwi 2010 20:55 
Śpiący

yeld napisał(a):
Odwrotnie, 1 i 2 to gnioty w stylu American Pie, gdzie koleś strzela spermą na 9000 metrów do nieba. 3 i 4 są znacznie lepsze, bo wziął się za nie Zucker, mają też więcej wątków rzeczywiście parodiujących inne filmy, niekoniecznie te "scary".

Pierszy raz spotykam się z taką opinią :D. Jak dla mnie w pierwszej i drugiej części lepiej widać linię fabularną, a trzecia i czwarta przypominają raczej zlepek różnych głupkowatych skeczów. Poza tym pierwze filmy mają klimat murzyńskich komedii, "Yo, nigga!", itp. A ostatnie nie mają klimatu wogóle i praktycznie niczym nie różnią się od innych "Komedii romantycznych", czy "Diseaster movies". Ale co kto lubi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to » Film