Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Życie Forum » Sprawy techniczne

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Czy jesteś za proponowanymi przeze mnie zmianami na forum?
Popieram Cię w obu kwestiach: działów i wyglądu forum. 0%  0%  [ 0 ]
Działy jak najbardziej, jednak wyglądu nie trzeba zmieniać. 27%  27%  [ 3 ]
Wygląd jest do zmiany. 18%  18%  [ 2 ]
Nie ma potrzeby, wszystko jest jak należy. 55%  55%  [ 6 ]
Liczba głosów : 11

Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Remont LucidForum?
 Post Napisane: 04 mar 2012 19:09 
Administrator Snów

Post może być chaotyczny bo piszę odpowiedzi w trakcie nadrabiania tematu.

Slava napisał(a):
gdzie mogą zadawać pytania i nikt nie będzie im mówił, że na to pytanie jest odpowiedź, gdzie od doświadczonych zawsze mogą mieć pomoc.

Jest dział pytania, ale >czyt. dalsza wypowiedź

Slava napisał(a):
To jest forum, nie portal, więc artykuły są tu zbędne. Nie mówcie więc, że na to pytanie jest już odpowiedź, bo forum jest miejscem na dyskusje, pytania, problemy i ich rozwiązania. Nie zamykajcie wiedzy w artykuły, bo to oczywiste, że wtedy nie ma o czym pisać, skoro wszystko jest napisane. Może do kogoś ten tekst nie dotarł i trzeba innymi słowami?

A może nie? Artykuły są potrzebne do przekazywania wiedzy w sposób jasny i spójny, jak ktoś czegoś nie rozumie, to zadaje pytanie pod danym artem i tyle, po to są odpowiednie tematy, które >nie są zamknięte. A to, że jakiś newbie jest za leniwy aby użyć opcji szukaj, nie znaczy, że ja mam to za niego robić. Gdyby ktoś mi zadał pytanie do konkretnego fragmentu arta, chętnie odpowiem, ale gdy pojawia się po raz 100 nowy temat typu 'problem z wildem: co mam zrobić bo mi nie wychodzi' i żadnej informacji więcej, a potem osoba jeszcze się przyznaje, że nic nie przeczytała to mówi się trudno -> wymiar. Najpierw się czyta potem zadaje pytania, nic tu więcej do powiedzenia, a to nie jest jakieś forum nastawione na mega obroty w celach zarobkowych, czy kij wie jakich jeszcze innych, żebym płakał, że jest mały ruch. Wole 1 cenny post na miesiąc, niż kilogram siana co tydzień.

Slava napisał(a):
Kolejna sprawa to wygląd.. Ludzie, to forum o spełnianiu marzeń sennych! Tutaj muszą być kolory, abstrakcje na tle, niesamowite, marzycielskie grafiki. Tak samo z logiem forum, potrzeba świetnej grafiki z dobrym cytatem albo myślą, które stanie się mottem forum.

Chyba właśnie powstał jakiś nowy skin, to tam w sprawy adminów nie wnikam, ja tam i tak używam innego niż standardowy i nic mi nie przeszkadza, ale to co opisałeś mam nadzieję, że to lekkie przekoloryzowanie, bo nie wyobrażam sobie domyślnego skina, który wyglądałby jak tęczowy zagajnik.

Slava napisał(a):
Masz rację. Tutaj proponuję kompromis w postaci projektu: stworzyć "Podręcznik Oneironauty" w pdfie

Dziękuję, właśnie zabił pan forum z odcięciem głowy, a ktoś tu pisał, że chce ruchu na forum. Przemyśl dokładnie jakie by to miało konsekwencje i jakiego typu wkładu by wymagało.

Slava napisał(a):
Jeśli chodzi o Lucid Dream Team to pomysł fajny, tylko, jak widzę, trochę nie wypalił. Proponuję na razie z niego zrezygnować i poczekać na jego reaktywację, jak forum rozbuja się na nowo.

Nie ma z czego rezygnować, po prostu wśród obecnych członków niema nikogo komu chciało by się podjąć inicjatywę zaprojektowania jakiegoś testu, ale zawsze może pojawić się ktoś nowy co coś ruszy, lub coś nowego, co nas zainteresuje.

bartek5 napisał(a):
Czytając propozycję Slava odnoszę wrażenie, że za bardzo ingeruje w forum, nie mając w nim jeszcze zbytniego doświadczenia.

Dobrze, że rzuca pomysły, nie jest powiedziane, że wszystko zostanie zastosowane, ale niektóre pomysły mogą być ciekawe.

Slava napisał(a):
Wiecie, na czym jeszcze polega problem? Na tym, że tworzycie już zamkniętą społeczność dobrze się znającą i tak naprawdę podświadomie nie chcącą nikogo do niej wpuszczać. Takie mam wrażenie. Forum to miejsce, gdzie każdy może się wypowiadać, a więc ta grupa powinna być otwarta, a nie spoglądać na każdego kto się wypowiada przez pryzmat grupy - tutaj każdy powinien być indywidualnością.

Tak, każdy może się wypowiadać wiadomo. Na poziomie świadomości tak to wygląda, jednak podświadomie wygląda to zupełnie inaczej: siedzicie na czacie i tam rozprawiacie o wszystkim i o niczym, co wyraźnie zaznacza, że super się znacie i jest już zawiązana grupa, do której trzeba by się nowemu użytkownikowi dostawać. Nie ma tu otwartości, co widać po moim pierwszym poście. Oczywiście to nie dotyczy wszystkich, ale na pewno większości. Wejście w "życie forum" wiąże się z walką o akceptację w Waszej grupie, tak to wygląda.

Skąd taki wniosek, że tworzymy zamkniętą społeczność? A, to zapewne dlatego, że zapraszamy na irca, witamy nowych userów w tematach powitalnych, mamy cały tabun tematów do wspólnej wymiany zdań o muzyce itp... Nie wiem co na forum ma wydźwięk tego, że jesteśmy hermetycznym środowiskiem... a, już wiem, przecież interesujesz się LD, chodź na piwo, tu jest mój adres, numer gg i telefonu, przecież zapytałeś się dlaczego słabo zapamiętujesz sny, to znaczy, ze jesteśmy przyjaciółmi. Jak pójdziesz do lekarza z kaszlem, to od tej pory możesz mu mówić na 'ty' i wpadać na chatę! Do normalnych userów odnoszę się w sposób jednolity, umiarkowanie grzeczny, ale jak ktoś mi jedzie ezoteryką, nie umie używać opcji 'szukaj' i uważa swój czas za cenniejszy od mojego i innych userów, czy wali sianem z recydywą, to niestety robię się wredny.

Co z tego że siedzimy na IRCu? To mamy w ogóle ze sobą nie rozmawiać, bo userom jest przykro, że sami nie raczą wejść na IRCa nawet przez bramkę wyeksponowaną na forum? Srsly, I dont even~ Forum z przeznaczenia służy do rozmowy na tematy związane z LD, a dla podstawowego stopnia integracji z userami jest tawerna. Chcesz się bliżej zapoznać z starą ekipą, wchodzisz na IRC. Jak nas polubisz, i będziesz pamiętać, że to internet to z pewnością zostaniesz. Jak nie przypasuje Ci nasz humor, sposób wypowiedzi itp, trudno, olewasz IRCa i ograniczasz się do forum. W końcu przyszedłeś tutaj szukać pomocy w tematach o świadomym śnieniu a nie nowych przyjaciół, to nie jest jakieś forum matrymonialno-kijwiejakie.

bartek5 napisał(a):
Slava, osoby, o których mówisz są osobami dorosłymi, podejrzewam, że znają się ze studiów itd. Nowe osoby, które tu trafiają po prostu nie pasują do nich. Są to w większości ludzie młodsi, czasami nawet dosyć skrajnie młodzi, tacy, których nie powinno tu być i oni nie są w stanie dołączyć do wspominanej grupy. To naturalne, nie stanowi jednak żadnej przeszkody w komunikacji na szczeblu forum. Oczywiście są tu nowi ludzie, którzy mają mentalność podobną do Twojej tzw. "zawiązanej grupy" i w teorii im powinno się udać dostać do niej. Ale to teoria, w praktyce widać, że to trudne, na co wskazuje m.in. lista moderatorów. Sądzę, że ufają oni sobie nawzajem i dlatego chronią tą pozycję przed nowymi osobami, jednocześnie tworząc wrażenie braku otwartości, o której wspominałeś. Ja takiego wrażenia nie odnoszę i uważam stan rzeczy za naturalny.

Każdy z nas praktycznie mieszka w innym mieście (od pewnego czasu kilka osób studiuje w tym samym, ale na kompletnie innych uczelniach), a jak napisali inni, poznaliśmy się na forum, a zintegrowaliśmy na IRCu. Also, ktoś tu chyba jest nowy w internecie i nie grał w żadne mmorpg, żeby zrozumieć, że nie liczy się wiek a poziom wypowiedzi.

Prawda jest taka, że gdy ktoś tam wchodzi zazwyczaj spodziewa się, że gadamy tam 24/7 o LD, a jest kompletnie inaczej, od LD mamy forum, sporadycznie ktoś sypnie, że akurat dzisiaj miał LD, czy jakiś fajny sen. Nowych ludzi na IRCa wchodzi bardzo mało, z tej niewielkiej grupki większość nie odezwie się słowem i wyjdzie bo chyba spodziewa się powitania z fanfarami (choć, gdy akurat jesteśmy aktywni to zazwyczaj witamy należycie nowy userów). Pojedyncze coś zapytają o LD i uciekną, bo je odeślemy na forum w większości przypadków, chyba że pojawi się bardziej złożony problem. A prawdziwe unikaty raczą zagadać normalnie i zechcieć się zintegrować, i zazwyczaj wtedy już zostają i wchodzą dość często.

No ale pomijając całość, jak już wspomniałem, to co się dzieje na IRCu to jedno, to co na forum to zupełnie coś innego.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Tytuł: Re: Remont LucidForum?
 Post Napisane: 07 mar 2012 22:59 
Kreator Snów

Jako kolejna osoba odeprę niesłuszny zarzut Slavy, że jesteśmy rzekomo zamkniętą grupą. :ugeek:

Na każdym nowym forum, do którego swego czasu dołączałem, była jakaś ekipa, która się trzymała, ale ja zamiast się skupiać na wkupianiu w czyjeś łaski, po prostu robiłem swoje - pisałem posty tam, gdzie akurat miałem potrzebę. Z czasem naturalnie każdy jest w stanie zapoznać się z innymi, chociaż o wiele łatwiej i szybciej można to zrobić za pomocą rozmowy w czasie rzeczywistym na IRCu.

Tak, wiem, że IRC jest przestarzały, ale o niebo lepszy od innych opcji jak komunikatory czy Fejsbóg, bo na prostej i niezawodnej platformie daje możliwość grupowych rozmów.

Jeśli ktoś faktycznie jest tak mało ciekawą osobą, że potrafi rozmawiać tylko o LD, to niech się nie dziwi, że temat może nie zostać podjęty. Wiem też, że nie każdy potrafi się otworzyć przed innymi, ale na bogów - to są INTERNETY. Tu relacje międzyludzkie są łatwiejsze - czemu z tego nie skorzystać? ;)

[/rant]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strona główna forum » Życie Forum » Sprawy techniczne