Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to

Autor Wiadomość
 Tytuł: Śmiałość
 Post Napisane: 22 kwi 2011 21:39 
Senny Podróżnik

Hej wszystkim !
Więc pytam się jak to jest.
Jestem na dworze z dziewczyna, no ale problem jest taki, że z nią nie umiem rozmawiać wgl. Jestem nieśmiały. Boję się powiedzieć coś bo boje się, że te zdanie zniszczy związek, obrazi ją lub zrobi ze mnie debila ; /.
Pytanie kieruję do wszystkich którzy wiedzą jak pokonać nieśmiałość lub którzy się z tym zetknęli.
Dziękuje za pomoc przez gg; min. dla Kwiatka : ))

Tytuł: Re: Śmiałość
 Post Napisane: 22 kwi 2011 22:47 
Kontroluj swoje słowa i będzie dobrze. Dokładnie przemyśl to co mówisz. Jeśli "ona" nie narzuca tematu do rozmowy postaraj się sam podsunąć temat, w którym się dobrze czujesz. Nie okazuj nieśmiałości wyluzuj pomysł że z kolegą gadasz lub coś takiego. A nawet jeśli powiesz coś głupiego, kocha to zostanie.

Post Napisane: 22 kwi 2011 23:58 
Administrator Snów

Nieśmiałość typu "nie mogę rozmawiać z dziewczynami" po prostu mi przeszła w pewnym wieku, Tobie pewnie też samo przejdzie w najbliższym czasie ;)

LD: 36

Co to znaczy "otwarty umysł"

Post Napisane: 23 kwi 2011 16:42 
Administrator Snów

Pytanie czy jesteś nieśmiały tylko wobec dziewczyn, czy ogólnie.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 23 kwi 2011 21:01 
Senny Podróżnik

Wobec Dziewczyn ;s Najczęściej do tych których coś czuje.

Post Napisane: 24 kwi 2011 22:43 
Świadomy

To chyba naturalne. Podobny problem mam nawet we snach, nie raz się sparzyłem (właśnie tak, we śnie też :D) Odwaga tego typu polega na rozwiązaniu problemu z nieoczekiwanym skutkiem, zamiast "bezpiecznego" zaniechania - Postaw wszystko na jedną kartę. To jest gra ze swoimi przyzwyczajeniami i początkowo będziesz płynął pod prąd, z czasem się to zmieni, będzie naturalne.
Z doświadczenia wiem, że najważniejszym zagadnieniem jest złapanie wspólnego tematu. Na początku powinieneś zadać jakieś pytanie, które powinno luźno skojarzyć się z tematem. Zadając nieszablonowe pytania dowiadujesz się nieco o upodobaniach drugiej osoby i jej stosunku do Ciebie, przy czym należy pamiętać, że to jest bardzo skomplikowane i zamiast matematycznie analizować wszystkie zachowania, powinieneś zdać się raczej na instynkt.
Skoro wiesz, jakie zdanie może ewidentnie zaszkodzić, to lepiej jednak to przemilczeć.

Post Napisane: 02 maja 2011 18:21 
Przebudzony

Jeżeli martwisz się "co ona/on powie/pomysli sobie" to jesteś zależny od tego jak ktoś zareaguje, czyli twoja samoocena jest zależna od czegoś zewnętrznego. Tak działa schemat lęku, bo wtedy boisz się "a co zrobię gdy stanie się sytuacja X".

Ja osobiście polecam mniej się spinać ;)

Post Napisane: 26 mar 2014 19:42 
Senny Podróżnik

Pewnie autor tego tematu już wyrósł z problemu :) ale jednak go odkopie.

Według mnie nieśmiałość wynika z błędnej samooceny. Nasz mózg jest tak zaprogramowany ze w takiej albo innej sytuacji będziemy sie zachowywać tak a nie inaczej. Żeby zmienić zachowanie (w naszym przypadku nieśmiałość), trzeba nasz mózg tego oduczyć. Nieśmiałość jest wyuczonym zachowaniem tak jak stres czy agresja. Jeżeli znajdziemy w jaki sposób te zachowania sie utrwaliły w naszym mózgu to będzie nam prościej znaleźć antidotum.

Ja osobiście jak idę do sklepu po bułki a w nim ich nie ma to idę do innego aż je znajdę. Dokładnie tak samo trzeba postąpić z dziewczynami. Najgorszym rozwiązaniem jest jak sie bułek nie znajdzie i zrezygnuje z szukania. Wtedy głód sie nasila, nadzieja na znalezienie w przyszłości drastycznie spada i człowiek wpada w błędne koło. Jestem głodny ale nie poszukam bułeczek bo się zmęczę bieganiem po sklepach a mojej bułeczki i tak nie znajdę. Im bardziej głodni jesteśmy tym bardziej rośnie przekonanie ze bułeczki nie istnieją a nawet jeśli istnieją to są dla innych.

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to