Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Czy walczyłbyś za Polskę w Wojnie?
Tak 47%  47%  [ 7 ]
Nie 27%  27%  [ 4 ]
To zależy od... (Uzasadnij w Poście) 13%  13%  [ 2 ]
Pewnie że nie 7%  7%  [ 1 ]
Pojebało cię? 7%  7%  [ 1 ]
Liczba głosów : 15

Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy poszedłbyś/poszłabyś na wojnę?
 Post Napisane: 08 lis 2010 21:39 
Przebudzony

Tak jak w temacie, jestem ciekawy co o tym sądzicie - na IRCu ostatnio są dyskusje na temat przepowiedni o Trzecią Wojnę Światową dlatego jestem ciekaw czy poszlibyście walczyć za kraj czy może zrobilibyście coś innego. Pomysł na ten temat wpadł mi podczas przeglądania Wykopu, na innych forach jest już parę takich dyskusji więc dlaczego nie tutaj. Wypowiadajcie się i głosujcie w ankiecie.

Ostatnio edytowano 10 lis 2010 21:03 przez Mazur, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Czy poszedłbyś na wojnę?
 Post Napisane: 08 lis 2010 21:44 
Mistrz Snów

Najpierw bezpieczeństwo rodziny, potem ewentualna walka na froncie.

Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi. A.E.

Cóż, podobnie myślę, jeśli takowa wojna miałaby nadejść, to przy atomówkach nic nie wskóramy.

Tytuł: Re: Czy poszedłbyś/aś na wojnę?
 Post Napisane: 08 lis 2010 21:59 
Pan Snów

To zależy, czy będzie mi się chciało ruszyć dupę sprzed komputera. Ale na poważnie to
Sajner napisał(a):
Najpierw bezpieczeństwo rodziny, potem ewentualna walka na froncie.

Tytuł: Czy poszedłbyś/aś na wojnę?
 Post Napisane: 08 lis 2010 22:00 
Administrator Snów

Podobnie jak Sajner, martwiłbym się o najbliższych, dopiero później, jeśli w ogóle o kraj.

Wojny jądrowej się nie spodziewam. Jeżeli już doświadczymy na świecie następnego ataku jądrowego, będzie to atak najprawdopodobniej terrorystyczny (o ile kiedykolwiek w takich warunkach powstanie broń jądrowa sensu stricte a nie brudna bomba) i na pewno odpowiedzią nań nie będzie nuklearna wojna, co najwyżej pełnoprawna inwazja z użyciem konwencjonalnych środków.

Analogicznie: masowa wojna biologiczno - chemiczna jest też mało prawdopodobna, głównie z powodu znikomej kontroli tych środków, a na współczesnym polu walki preferuje się precyzję ponad siłę rażenia.

Dlatego wymyślono pociski kierowane, których coraz częściej używa się w miejsce dawnej artylerii.

Inna sprawa, że ciężko powiedzieć, co za broń jest dostępna w arsenałach światowych mocarstw. Nisko-orbitalne działo jonowe? Kto wie.

Co do samej wojny w najbliższych dniach nie widzę przyczyn. W przyszłości mówiło się o wojnie o ropę, później mówiło się o wojnie o wodę. W każdym razie, jakieś zasoby. Póki co ropa jeszcze jest, wody też nie brakuje. W wojnę o zasady nie wierzę.

Post Napisane: 08 lis 2010 22:34 
Kreator Snów

Czasami zastanawiam się jakby to wyglądało. Ochrona wioski, ludzie w jakiejś hali/szkole? Czy przychodzi jakiś koleś bierze pół chłopa daje jakieś stare karabiny i zapieprzać gdzieś walczyć. Raczej nie, bo teraz stawia się na zawodowców, a oni więcej zdziałają niż chmara nieogarniętych cywilów.
Ale, zależy jaka wojna. Nie znam żadnych powodów, ale jakby znalazł się jakiś na prawdę poważny to gdy spadnie na nas taki Car albo inna bombka nie było by miło. Dla nikogo. Więc raczej żadne mocarstwa tego nie użyją w obawie o swoje. Gorzej z terrorystami :p

Ale jakby, to raczej bym poszedł, brązowe gacie, ale bym poszedł.

Post Napisane: 09 lis 2010 11:36 
Pan Snów

The power of wkręt.

Gardzę wojną, nienawidzę postrzegania żołnierza drugiej strony jako "wroga", a z moim kosmopolitycznym podejściem do świata nie czuję tak pojęć jak "ojczyzna", więc jeśli miałbym się o coś bić, to tylko o własne interesy. Zatem chodzenie na wojnę nie jest dla mnie :p

Also, trudno mi wyobrazić sobie wojnę typu strzelamy-się-na-froncie w dzisiejszych czasach, więc branie ludzi z łapanki raczej odpada.

Urwali mi frędzel od pledu.

Post Napisane: 09 lis 2010 11:58 
Mistrz Snów

ramiel napisał(a):
Gardzę wojną, nienawidzę postrzegania żołnierza drugiej strony jako "wroga", a z moim kosmopolitycznym podejściem do świata nie czuję tak pojęć jak "ojczyzna", więc jeśli miałbym się o coś bić, to tylko o własne interesy. Zatem chodzenie na wojnę nie jest dla mnie :p

To.

Post Napisane: 09 lis 2010 13:31 
Kreator Snów

ramiel napisał(a):
The power of wkręt.

To.

Mazur, wiem że nie bierzesz tego serio, ale mamy na forum sporo młodzików, którzy mogą takie rewelacje brać za dobrą monetę. Ogólnie przestrzegam przed zakładaniem topiców nawiązujących do bzdur typu przepowiednie. Co innego na IRCu, gdzie gadamy o byle czym i robimy ogólną zwałę, a co innego forum.

Post Napisane: 09 lis 2010 17:42 
Administrator Snów

Alegria napisał(a):
Ogólnie przestrzegam przed zakładaniem topiców nawiązujących do bzdur typu przepowiednie. Co innego na IRCu, gdzie gadamy o byle czym i robimy ogólną zwałę, a co innego forum.

Coś w tym jest, dlatego postarałem się analitycznie podejść do prawdopodobieństwa zajścia takiego incydentu.

ramiel napisał(a):
Also, trudno mi wyobrazić sobie wojnę typu strzelamy-się-na-froncie w dzisiejszych czasach, więc branie ludzi z łapanki raczej odpada.

Ano dokładnie, dzisiejsza wojna to, jak już pośrednio napisałem, precyzja uderzenia, szybkość działania i globalna komunikacja. Nie ma tam miejsca dla żółtodziobów z poboru. Co innego partyzantka czy właśnie terroryzm (co jest tym samym, jeno zależy z której strony barykady).

Post Napisane: 10 lis 2010 17:50 
Przebudzony

#Alegria
Nie chodzi o przepowiednie, ale ogolnie co by ktos zrobil gdyby jednak Wojna przyszla.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to