Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kuchnia
 Post Napisane: 21 kwi 2012 11:23 
Senny Podróżnik

Łeee, myślałem że stosowałeś i masz jakieś rady :D

Post Napisane: 26 mar 2014 20:33 
Senny Podróżnik

Pierś indycza, pieczone ziemniaki z tymiankiem, sałatka grecka z łososiem. Tak pięknie mi to wyszło że musiałem zrobić fotkę ;). Do pełni szczęścia brakowało tylko sosu gravy.
Obrazek

Ostatnio ciągnie mnie do kuchni wegetarianskiej. Dziś robiłem krokiety ze szpinakiem i fetą a pare dni temu musaka wegetariańskiego.
W niedalekiej przyszłości planuje głodówkę.

Post Napisane: 26 mar 2014 23:47 
Administrator Snów

Po co chcesz głodówkę? To dość ekstremalne i wycieńczające, bez sensu.

A tu moje niedawne wyczyny:
Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 27 mar 2014 03:18 
Senny Podróżnik

Pięknie, sam kiedyś gotowałem piersi z owocami. Z cynamonem zapachy niosą sie jeszcze dwa domy dalej ;) Od siebie o ile mogę coś dodać to pesto z pietruszki i coś kolorowego na sałatę. Ogólnie wszystko wygląda bardzo kusząco.

Co do głodówki. Leczę sie już parę lat i lekarze rozkładają ręce a jeden nawet mi powiedział że to co ja mam to mnie nie zabiję i mi nie może pomóc. Według mnie głodówka to taka naturalna chemioterapia. Chce doprowadzić organizm do stanu gdy zacznie szukać pożywienia wewnątrz mnie. Jeżeli zabraknie pożywienia z zewnątrz to organizm zacznie sie żywić tym co jest mu najmniej potrzebne. Wszystkie bakterie wirusy grzyby guzy i.t.d. Pierwszą głodówkę planuje zrobić na parę dni. Docelowo planuje nie jeść max 28 dni. Wegetarianizm traktuje jako pierwsze przygotowanie do głodówki.

Post Napisane: 27 mar 2014 12:55 
Administrator Snów

Raczej zabraknie Ci zapasów energetycznych i budulcowych dla układu immunologicznego i te grzyby, bakterie i wirusy zaczną zjadać Ciebie. Z nowotworami podobna bajka, o ile fizjologiczne mechanizmy nasz organizm w miarę potrafi ustawiać w jakiś szereg priorytetów, o tyle właśnie nad kom. nowotworowymi nie ma odpowiedniej kontroli i nie powie im nagle "ej, ale te glukozę to zostawcie dla mózgu". Jeżeli nie ma medycznych wskazań do głodówki w Twojej przypadłości to szczerze ją odradzam. Jeśli chcesz, możemy rozwinąć temat na pw albo na kanale irc.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 27 mar 2014 13:14 
Administrator Snów

Liczyłem trochę, że Garet się wypowie. :P

Dodatkowo, z tego co słyszałem, jak usuwane zostają zapasy tłuszczu, odkrywają się różne dziadostwa zakopane w tkance tłuszczowej (weryfikuj jak głupoty gadam).

Post Napisane: 01 kwi 2014 01:18 
Senny Podróżnik

Mnie znów dzisiaj naszło na gotowanie. Dawno na zakupach nie byłem więc musiałem sobie radzić z pozostałych zapasów. Już kiedyś myślałem żeby zrobić sobie paprykę nadziewaną ale jakoś nie mogłem znaleźć wenny do gotowania.

A więc tradycyjną paprykę nadziewa się ryżem z mięsem i oczywiście zioła, przyprawy. Ja jako że mięsa nie jem postanowiłem ryż zastąpić ciecietrzewicą bo jest cięższa i nie przelatuje tak szybko przez żołądek. Farsz zrobiłem z drobno posiekanej cebulki, czosnku, ziemniaka, puszka grzybków, odrobina szpinaku, rozmaryn, majeranek, tymianek, sól z selera i chili. Na koniec do patelki dorzuciłem ser tofu (i to był chyba błąd bo znacznie pogorszył się kolor i nie za ciekawie zaczęło to wyglądać) i wbiłem jedno jajko. Dosypałem ugotowaną wcześniej ciecietrzewice i zapakowałem do papryki. Potem całość do piekarnika na około 40 minut aż skórka się przypiekła. Wygląd nie jest powalający za sprawą tofu ale zapach i smak powala na kolana, przynajmniej mnie ;).

Obrazek

yeld napisał(a):
Liczyłem trochę, że Garet się wypowie. :P

Dodatkowo, z tego co słyszałem, jak usuwane zostają zapasy tłuszczu, odkrywają się różne dziadostwa zakopane w tkance tłuszczowej (weryfikuj jak głupoty gadam).

Nie wiem ale szczerze wątpie.

Na temat głodówki napisano już pare książek i ja w nią wierze, głównie dlatego bo nie widzę innej alternatywy. Nie mówię tutaj o kompletnym zagłodzeniu sie od tak z dnia na dzień. Glodowanie to spory wstrząs dla organizmu i jeżeli sie do tego człowiek nie przygotuje to taka terapia może wyrządzic wiecej szkód niż pożytku. Wegetarianizm to świetny początek głodówki i również bardzo dobre odżywianie po głodówce. Pokarmy są lekkie i są szybkostrawne. Organizm nie traci tak dużo energi na ich przetrawienie.

Ostatnio edytowano 01 kwi 2014 02:04 przez mimax, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 01 kwi 2014 15:24 
Administrator Snów

Bardzo lubię taką papryczkę.

Z tofu nie mam doświadczenia, nie wiem jak się zachowuje.

A u mnie: polędwiczka wieprzowa z cebulką, ziemniaki pieczone z masłem i koperkiem, sałata z papryką, pomidorami i oliwkami.

Obrazek

Post Napisane: 01 kwi 2014 15:37 
Senny Podróżnik

Widzę że temat się rozkręca ;). Od samego patrzenia ślina sie zbiera pod językiem a co dopiero jak sie ma takie danie przed nosem. Ja w sumie mięsa nie jem ale jak patrzę na takie frykasy to sie zastanawiam czy wytrzymam.

Co do tofu to pierwszy raz je jadłem i eksperymentowałem. Myśle że za bardzo go rozdrobniłem i dlatego powstała taka zielonobrązowa mało apetyczna maź. Następnym razem kawałki sera bedą znacznie większe i rozdrobnione ręcznie a nie jak ostatnim razem w blederze.

Podobno tofu fajnie smakuje jak sie je przygotuje i przyprawi tak jak kotlety schabowe. To będzie mój następny experyment i wyzwanie.

Post Napisane: 05 kwi 2014 19:12 
Senny Podróżnik

Dziś placki ziemniaczane z sosem grzybowym i do tego szklanka świeżego soku z ananasa. Można było udekorować np. natką pietruszki ale byłem taki głodny że przestało mi przeszkadzać jak wygląda a skupiłem się na smaku :D.

Obrazek

A tutaj coś z moich wcześniejszych eksperymentów w kuchni

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to