Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tabaka
 Post Napisane: 21 lut 2010 22:54 
Senny Podróżnik

Było coś podobnego na starym forum, ale zdaje się, że upadło, więc reaktywuję temat raz jeszcze, może tym razem znajdę odzew. Kto z forumowiczów tabaczy? Innymi słowy kto snuffa?

Prywatnie doświadczenia z tabaką mam następnujące:

1. Poeschltabak:
- Gawith Apricot (klasyka :D)
- Red Bull (ulubiony mózgojebca)
- Alpina owoce leśne
- Ozona Orange
- Ozona Raspberry
- Ozona Cherry
- Ozona Spearmint
- Gletscherprise
- Konigprise
- Lowenprise

2. Chapman:
- Vanilla (fuuuuj, nie polecam)

3. Samuel Gawith Snuff:
- Raspberry Menthol
- Dr. Verey's Plus

Tyle na razie udało mi się wyrwać w lokalnych sklepikach, choć tabaczę już trzeci rok. No cóż, niby kaszuby, a wybór niewielki, część przywiozłem z zamiejscowych wojaży.

Nadto, pochwalę się, jestem w stanie posiadania rogowej tabakierki :)

Obrazek

Tytuł: Re: Tabaka
 Post Napisane: 21 lut 2010 23:13 
Świadomy

Hm. Snuffam w sumie od dwóch lat z hakiem. Zaczynałem normalnie, potem pojawiły się krechy, od których na całe szczęście się oduczyłem. Mam pod ręką 23 pudełka tabaki. W sumie z 18 rodzajów.

Nie wyobrażam sobie dnia bez snuffa. Po prostu uwielbiam wieczorem (teraz) napić się herbatki i wciągnąć trochę tabaczki.

Taki mój mały top:

1.Ozona Orange
2.Ozona Raspberry
3.Gawith Snuff Apricot

Tu pytanie dla tych bardziej obeznanych. Co myślicie o Trzech Muszkieterach i tabace Polar Prise? ^^

Post Napisane: 22 lut 2010 01:34 
Senny Podróżnik

Damn, dwóch powyższych nie znam, ale postaram się nadrobić zaległości :) A krechy to okropna rzecz, za wyjątkiem tabaczanych torcików - usypuje się liczbę odpowiadającą wiekowi, który kończy jubilat, obtacza w kółeczko i dana osoba sobie taki torcik wciąga. Zdarzają się przypadki ostrych krwotoków xD

Post Napisane: 22 lut 2010 19:37 
Przebudzony

3 muszkieterów gdzieś widziałem, ale nie miałem okazji próbować, choć coś mi ię zdaje że lipa. A o Polar Prise nie mam zdania bo tylko wiem że jest i tyle.

Mam się chwalić co miałem okazję próbować? :P Trochę tego jest, może nie jakoś kosmicznie dużo ale zaznałem radochy aromatycznej :D

Najbardziej przypadł mi do gustu Packard's Club, oraz jakiś z WOSów co kwiatowy zapach miał ale średnio pamiętam który, chociaż cholera cytrusowe też dobre :D
Ze Shmalzerów to chyba Südfrucht. A tak bardziej przyziemnie to ubóstwiam ozonę cherry i Alpinę.

To tak w skrócie na temat ulubieństwa :D Ale niestety jak już kiedyś mówiłem rozpieprzyłem sobie nos kroplami i mam okrutny nieznośny katar po tabace, zapchany nos tak że się oddychać nie da i czasem nawet wycieka mi taka jakby woda, przez co spać się nie da. Więc nie snuffam bo to męka, czasem okazjonalnie jak mnie snuffający namówią jakąś ozoną cherry :P (Oczywiście nie dzieje się to po jednym snuffnięciu, po jednym nie jest tragicznie, ale już po 3 bywa okrutnie potwornie!) Ciekawe czy kiedyś się to naprawi, bo miło byłoby wrócić do tego.

Post Napisane: 22 lut 2010 22:13 
Senny Podróżnik

ramiel napisał(a):
okrutny nieznośny katar po tabace, zapchany nos tak że się oddychać nie da i czasem nawet wycieka mi taka jakby woda, przez co spać się nie da.

Skąd ja to znam. Od dłuższego czasu mam nieustający katar, nos mam zapchany permanentnie, chamskie dłubanie palcem pomaga, ale nie zawsze jest okazja, że ludzie nie patrzą xD A woda, taka brązowo-pomarańczowa to mi po Ozonie Orange czasem cieknie. A wszystko się poprawia dopiero jak snuffnę, tylko wtedy mam obie dziury drożne :P

Post Napisane: 22 lut 2010 22:34 
Mistrz Snów

walek napisał(a):
ramiel napisał(a):
okrutny nieznośny katar po tabace, zapchany nos tak że się oddychać nie da i czasem nawet wycieka mi taka jakby woda, przez co spać się nie da.

Haha, coś popieprzyłeś osoby :)

Brawo za spostrzegawczość, Szerloku.

Post Napisane: 23 lut 2010 01:33 
Przebudzony

No ale mi właśnie żadne dłubanie nie pomaga bo to jakieś wewnętrzne zarwanie ścian nosa jest xDD W każdym razie problem tkwi głęboko. ;P
A snuffnąć raz że się nie da, a dwa że mam sposoby żeby mimo wszystko się dało to potem jest tylko gorzej, więc lepiej się opanować : (

A ramiel tu w ogóle nie pisał nic w tym temacie nawet XD

Post Napisane: 23 lut 2010 14:01 
Senny Podróżnik

Źle wpisałem, sory Norb, sory Ramiel - oczywiście Norba chciałem zacytować :) Prawdziwy Kaszub zawsze znajdzie sposób, żeby snuffnąć. A pytanie z innej beczki do tabaczarzy - macie jakieś specjalnie "toasty"? Ja tam zawsze tradycyjnie, przed snuffnięciem wołam "Chcëmë lë so zażëc!", ale mój znajomy na przykład odmawia całą litanię - conajmniej pięciominutowy potok słów zaczynający się od "Ave Maria sursum corda w górę serca (...)", a kończący na "(...)pedał ku*** mać" xD

Post Napisane: 23 lut 2010 19:37 
Przebudzony

W sumie jedyne co mi przychodzi na myśl to hasła typu 'snuffniem bo znikniem' czy 'snuffniem bo ogłuchniem' i wszelkie możliwe kombinacje/udziwnienia. Ale bardzo miło wspominam jedno hasło, może nic wybitnego, ale pewnego razu, kiedy to były w Zgierzu Słodkobłękity, jest to taki mały festiwal teatralny, jakoś się tam na przedstawieniu nas całkiem dużo zebrało. W sensie znajomych. Mnóstwo harcerzy też :s W każdym razie większość osób snuffała. Ktoś wymyślił że naszykujemy tabaczki i na hasło 'pies' sobie snuffniemy. I kiedy pogasły światła przedstawienie się zaczęło, na sali zapadła totalna cisza. I nagle słychać konspiracyjny szept 'Pies' oraz następujący potem szmer wciąganej tabaki. Takie miłe wspomnienie :P

Chciałbym zobaczyć całą tą litanię o której wspominasz.

Dużo ciekawych toastów jest na ircu #snuff, ale to bardziej internetowe toasty :P
Szczególnie fajne akcje są jak wbijają okrągłe iluś tam tysięczne snuffnięcie (bo każde jest naliczane). Oczywiście ze względu na mój nos od dawna tam nie siedzę. Ale pamiętam kiedy to było blisko do iluś tam tysięcy i wiadomo było którego dnia ta liczba padnie, tak była ustawka o przykładowo 22, wchodzi wtedy mnóstwo ludzi na irca i wyczekuje tego momentu :D Potem jakieś wypasione odliczanie czasami i snuff! :D Podobnie choć może z mniejszą frekwencją pojawiały się snuffy urodzinowe. ^^,

Post Napisane: 23 lut 2010 22:33 
Administrator Snów

Ale xD najlepsze.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to