Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to

Autor Wiadomość
 Tytuł: Łagodna pobudka
 Post Napisane: 19 lis 2012 20:01 
Śpiący

Witam forumowiczów.
Po dość długiej przerwie postanawiam wrócić do "zabawy" ze snami. OD dłużeszego czasu nie mogę zapamiętać snów - szczególnie w środku tygodnia, kiedy to na dźwięk buidzka o 6:50 muszę zrywać się z łóżka i łapać za telefon. Macie może jakieś swoje typy co do muzyki która może wybudzić, ale nie zmusi mnie do wyskoczenia z łóżka i pozwoli zostać w bezruchu i skupić się na przypominaniu snów?:D:D Taaa... mnie też nic nie przychodzi do głowy : P Jeśli jednak macie jakieś propozycje - walcie ;)

Tytuł: Re: Łagodna pobudka
 Post Napisane: 20 lis 2012 22:28 
Przebudzony

Zależy, czy łatwo się budzisz i czy jakaś spokojna muzyka cię obudzi.
Jeśli tak, to możesz spróbować jakąś muzykę relaksacyjną, może np. ta?: (wydaje mi się, że jak na relaksacyjną, to jest trochę 'ostrzejsza' ;P) klik ;P Kiedyś używałam jej jako kotwicy.
Ale jeżeli cię coś takiego nie obudzi, to jakieś piosenki spokojne. Ja mam aktualnie na budzik Leave Out All The Rest. Hmm, no nie wiem. Może 21 guns? Chociaż to chyba nie bardzo... No chyba że 21 guns - Cast Version

Post Napisane: 22 lis 2012 12:17 
Śpiący

Łatwo jest mnie wybudzić, więc potrzebuje raczej jakiejś łagodnej nutki :) Przetestuje Twoje typy, zacznę od tej pierwszej. Budzik w swoim telefonie muszę ustawiać na najcichszy, mimo to przy pobudce mam wrażenie jakby mnie uszy bolały, widocznie jestem na to wrażliwy. Jak macie jeszcze jakieś pomysły - ładujcie :D

Post Napisane: 23 lis 2012 14:38 
Świadomy

Myślę, że powinieneś przetestować alfa-budzik.
A co do zapamiętywania, to nie licz od razu na jakieś super rezultaty, bo wymaga to trochę czasu.

Post Napisane: 25 lis 2012 00:59 
Śpiący

Osobiście polecam : The Unguided - Betrayer of the code ;p a tak na serio to według mojego skromnego zdania szukasz rozwiązania tam gdzie nie trzeba, jeśli zależy Ci na pamiętaniu snów predzej zaczął bym z dziennikiem snów działać i afirmacją przed snem, ja zawsze zrywam się by wyłączyć tel. a sny i tak pamiętam dzięki temu.

(\../)
(O.o) This is Bunny. Copy Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.

Post Napisane: 26 lis 2012 01:26 
Świadomy

Czym dłużej śpimy tym następne fazy REM są coraz dłuższe i lepiej pamiętamy sny. Jak musisz wstawać tak wcześniej to staraj się położyć wcześniej żeby wycisnąć optymalnie 7,5h. Co do budzika najlepsza melodia spokojna i taka, która lubisz. Możesz pomyśleć nad czymś więcej niż "zwykłym budzikiem". Ja obecnie używam aplikacji "Sleep as Android" i choć na początku byłem dość sceptyczny przynosi zadziwiająco dobre rezultaty. Do tego ma dużo łagodnych dźwięków do wybudzania:)

Post Napisane: 26 lis 2012 22:56 
Śpiący

@Łabądź Kładę się spać koło godziny 23 więc udaje mi się ten optymalny czas spania wycisnąć :d Ściągnąłem z play market budzik xtreme czy jakoś tak - ma o wiele więcej poziomów głośności niż ten budzik, który mam wbudowany do androida. Z chęcią obadam też tą aplikację o której wspomniałeś
@sebastian256 Co do dziennika - prowadzę go nadal. Właściwie to kontynuuję, stary dziennik sprzed prawie 2 lat. Po wybudzeniu używam tagbooka żeby zanotować sobie najważniejsze podpunkty z poszczególnego snu, ale co zauważyłem- jeśli przeniosę je odrazu w ten sam dzień do dziennika to mam wieksze szanse na zapamiętanie snów z następnej nocy. Może dzięki temu czuję jakiś taki psychiczny komfort, kto wie ;)
@olek.zn slyszałem co nieco o tym alfa budziku, ale zanim zacznę się w to bawić chcę osiągnąć wyższy poziom jeśli chodzi o zapamiętywanie snów

Dzięki za odpowiedzi, jak coś wam jescze przychodzi do głowy - piszczie

Post Napisane: 02 gru 2012 23:19 
Śpiący

piszesz że " jeśli przeniosę je odrazu w ten sam dzień do dziennika to mam wieksze szanse na zapamiętanie snów z następnej nocy" : w dzienniku chodzi właśnie oto by zapisywać od razu po obudzeniu, bo im dłużej czekasz tym mniej pamiętasz, a skoro nie zapisujesz to nie ma tego impulsu do podświadomości że to coś ważnego żeby pamiętać sny. dodatkowo, nie pamiętam czy ktoś wspomniał ale zanim się poruszysz po obudzeniu spytaj siebie co ci się śniło i pomyśl przez chwilę . pozdro :)

(\../)
(O.o) This is Bunny. Copy Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.

Post Napisane: 03 gru 2012 15:20 
Świadomy

Co do zapisywania, gdy się obudzisz i jeszcze zanim zapiszesz sen, leżąc w tej samej pozycji staraj się przypomnieć sobie jak najwięcej elementów ze snu. Pamiętamy od końca do początku, więc będzie to taka swojego rodzaju retrospekcja:)

Post Napisane: 04 gru 2012 15:54 
Świadomy

@Łabędź
Nie koniecznie sny przypominają się od zawsze od tyłu, być może jest to zależne od osoby, ale ogólnie należy stosować taką technikę, jaka nam bardziej odpowiada, tzn. jeśli bardziej Ci odpowiada przypomnienie sobie ostatniego zdarzenia i wracania aż do początku snu, to OK, ale jeśli wolisz analizować wydarzenia po kolei, to nie jest to błędne.

Strona główna forum » Przebudzenie » Ja właśnie to