Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyjaśnić niewyjaśnione...
 Post Napisane: 03 paź 2011 20:54 
Senny Podróżnik

Witam wszystkich forumowiczów bardzo gorąco w tą pochmurną jesienną noc...

Ale do konkretów. Otóż naszła mnie myśl stworzenia tematu, gdzie będziecie mogli pisać o różnych dziwnych, niewytłumaczalnych zjawiskach, dyskutować o nich, podzielać się z własnym zdaniem na te i owe tematy. Chodzi mi o dziwne przypadki, zagadnienia na które nie znamy jeszcze konkretnej odpowiedzi. Zainspirował mnie program na Discovery "Wyjaśnić niewyjaśnione" (stąd też tytuł). Nie wiem czy pomysł się przyjmie... no ale zobaczymy :).

Zaczynamy:

Co po śmierci...? - Reinkarnacja

Lubię myśleć... Kocham myśleć :). Można by powiedzieć, że ze mnie jest taki filozof. Ale co to ma do rzeczy? Otóż ostatnio troszkę zacząłem myśleć o... śmierci. A dokładniej to co po niej. Można by rzec - Nic! Ale czy na pewno? Bardzo mnie ciekawi wiara w reinkarnację. Być może to prawda? Otóż jest pewna teoria (moim zdaniem bardzo prawdopodobna :P), która mówi, że dusza istnieje... jako rzecz namacalna... Nie tylko w naszej wyobraźni :). I tą właśnie duszą jest nasza świadomość, która po śmierci nadal żyje, potrafi wyjść z ciała i wejść w inne. To właśnie ma być reinkarnacja. Na ile to jest prawdą i w jakim stopniu mamy w to wierzyć? Tego nie wiadomo :). Pewien człowiek potrafi udowodnić to. W jaki sposób? Po przez regresję życia przeszłego (chyba jakoś tak). Otóż pacjentowi powoli się przypomina wspomnienia z życia... idąc do jego narodzin. Po dojściu do właśnie narodzin - wprowadza się go w dziwny stan (nie pamiętam za bardzo co, ale chyba karze mu się coś wyobrażać). W tym momencie pacjent widzi obraz... Obraz, który jest jego poprzednim życiem. Ciekawe :)

Jest także dziwny przypadek, który wnosi coś nowego w sprawę reinkarnacji. Otóż pewien mężczyzna pojechał na jakieś pole, nie wiem gdzie to konkretnie. Wiem natomiast, że tam toczyła się jakaś bitwa (wojna secesyjna z tego co pamiętam). I będąc tam poczuł się dziwnie. Ogarnął go smutek i rozpacz. Tak jakby wiązały się z tym miejscem jakieś wspomnienia. Nagle odczuł dziwną chęć kupienia pewnego magazynu ze sklepu z pamiątkami. Kupił go oczywiście :). Zainteresowany tą sprawą czytał o pewnym generale i okazało się... Że wygląda bardzo podobnie do niego! Dodam, że w wieku 30 lat został postrzelony w głowę (ten generał). Natomiast ten mężczyzna w swoje 30-ste urodziny poczuł straszny ból właśnie w okolicach głowy... Zaczął porównywać różne cechy swoje i niego. Uwierzył, że to jego poprzednie wcielenie.

Co o tym sądzicie? :)

Tytuł: Re: Wyjaśnić niewyjaśnione...
 Post Napisane: 04 paź 2011 15:38 
Kreator Snów

Znam badania, które zostały przeprowadzone przez jakiegoś naukowca, który zważył ciało człowieka przed i po zgonie, rezultat = po śmierci waga ciała spadła o 21 gram (chyba), co miało potwierdzić teorię istnienia duszy, ale to tylko hipoteza.

A tak w ramach tematu:
Niewiarygodne.pl

Post Napisane: 06 paź 2011 22:14 
Przebudzony

Co do regresji hipnotycznych: niestety, tworzenie fałszywych wspomnień jest tak powszechne i proste, że wartość takich seansów nie jest zbyt duża. Co więcej, nagrania z tego typu sesji często pokazują hipnotyzera aż nazbyt wyraźnie sugerującego pacjentowi co ma sobie 'przypomnieć'. Ot, biznes d;

Badanie z wagą duszy, o ile znane, o tyle także ciągle błędnie opisywane. A było z nimi sporo problemów:
- przetestowano tylko 6 osób
- moment śmierci był określony 'na oko'
- aparatura nie była dostatecznie precyzyjna
- 21 gram było tylko średnią wyników, a nie stałą
- waga po śmierci u każdej osoby wahała się w górę i w dół, u każdego kompletnie inaczej, do średniej wzięto zaś tylko jedną wartość
- istnieje wiele możliwych naturalnych wyjaśnień, które nie zostały wykluczone
- i najważniejsze: nikomu nie udało się replikować wyników tego badania

W temacie polecam te 4 artykuły z Cracked (po ang) :
cracked.com/article_19205_10-famous-unsolved-mysteries-easily-explained-by-science.html
cracked.com/article_18718_6-famous-unsolved-mysteries-that-have-totally-been-solved.html
cracked.com/article_18459_the-5-creepiest-unsolved-crimes-nobody-can-explain.html
cracked.com/article_19418_7-famous-unsolved-mysteries-science-solved-years-ago.html

Post Napisane: 29 lis 2011 08:42 
Senny Podróżnik

Czarne dziury łącznikami wszechświatów?
Zajmiemy się (jak wskazuje temat) tym czy czarne dziury łączą nas z innymi światami.. Ale najpierw zacznijmy od definicji świata. Wszechświatem nazywamy to wszystko co jest wokół nas, namacalne fizycznie. Potocznie mówimy na niego po prostu "świat"... Więc czy istnieją inne oprócz naszego? Krąży wiele teorii mówiący, że jak najbardziej. Jedna mówi też o wszechświecie równoległym, który podobno zbudowany jest z antymaterii.

Poruszmy temat czarnych dziur. Znajdują się one głównie w centrum każdej galaktyki, lecz możemy też znaleźć te samotne krążące po wszechświecie. Czarna dziura podobno łączy się z innym wszechświatem. Grawitacja tam jednak jest potężna... Do tego stopnia, że każdy obiekt zbliżający się do niej jest wciągany do środka - osobliwości, gdzie nie istnieje nawet czas i przestrzeń. Jak więc mielibyśmy za pomocą czarnej dziury dostać się do innego wszechświata? Teoretycznie jest to możliwe. Polski naukowiec pracujący w USA uważa, że materia w czarnej dziurze nie znika w osobliwości... Tylko przedostaje się do innego świata. To by tłumaczyło w jaki sposób powstał nasz wszechświat. Być może materia i antymateria z wielkiego wybuchu dostały się za pośrednictwem czarnej dziury?

Zastanówmy się jak przelecieć przez ten obiekt. Wydaje się to niemożliwe, gdyż wszystko co się dostanie w jego pobliżu jest wchłaniane i znika bez śladu... Jednak nie zawsze. Podobno możliwe jest ominięcie tego punktu (zwanym "horyzontem zdarzeń"), w którym następuje "wciągnięcie" przez czarną dziurę. Wybranie odpowiedniej ma również duże znaczenie. Jak wspominałem na początku czarne dziury znajdują się w centrum galaktyk albo podróżują samotnie po wszechświecie. Te drugie posiadają mniejszą grawitację przez co łatwiej uniknąć "wciągnięcia".

Nie nastąpi to zbyt szybko. Mówimy tu o opuszczaniu naszej galaktyki... Wówczas, gdy jeszcze ani razu człowiek nie wyleciał poza Układ Słoneczny. Zajmie nam to sporo czasu zanim opracujemy odpowiednią technologię...

Co sądzicie ogólnie o czarnych dziurach?

Post Napisane: 29 lis 2011 12:50 
Administrator Snów

Oj... Bo jak się rozpiszę, to zaspamujemy forum czarnymi dziurami :p

PiNGWiN_312 napisał(a):
wszystko co się dostanie w jego pobliżu jest wchłaniane i znika bez śladu...

Zależy co rozumiesz przez "pobliże". Powyżej pewnej odległości od czarnej dziury, całkiem niedużej wbrew pozorom, możliwe są całkiem normalne orbity, tyle że trzeba okrążać taką czarną dziurę dość szybko (prawie z prędkością światła ;) ).

PiNGWiN_312 napisał(a):
Podobno możliwe jest ominięcie tego punktu (zwanym "horyzontem zdarzeń"), w którym następuje "wciągnięcie" przez czarną dziurę. Wybranie odpowiedniej ma również duże znaczenie. Jak wspominałem na początku czarne dziury znajdują się w centrum galaktyk albo podróżują samotnie po wszechświecie. Te drugie posiadają mniejszą grawitację przez co łatwiej uniknąć "wciągnięcia".

Po pierwsze, większa czy mniejsza czarna dziura, to nie ma dużego znaczenia, jak się trzymasz odpowiednio daleko to nic Ci się nie stanie. To raz. Po drugie, jeśli już zamierzasz wpadać do czarnej dziury, to im większa jej masa, tym lepiej dla Ciebie - bo wtedy paradoksalnie przy wpadaniu będą na Ciebie działać mniejsze siły i może uda Ci się uniknąć sprasowania i rozerwania na strzępy ;)

Po trzecie, owszem, hipotetycznie czarne dziury mogłyby być "wrotami" do innego Wszechświata, tylko że nie ma to wiele wspólnego z horyzontem zdarzeń ani ich masą :p

Najważniejsze jest to, żeby taka czarna dziura wirowała. Wtedy przy wpadaniu z odpowiedniego kierunku można ominąć osobliwość i teoretycznie jest możliwe, że wtedy trafi się do białej dziury gdzieś indziej. Póki co możliwość pozostaje jednak czysto teoretyczna.

W ogóle jak ktoś chce pobawić się z symulowaną czarną dziurą, to parę miesięcy temu zrobiłem taki o programik: klik. Obecnie już opis nie do końca odpowiada zawartości - nie wszystkie opcje są opisane, np. obracanie statku klawiszami U/O jeśli dobrze pamiętam (nie mogę teraz sprawdzić za bardzo, w każdym razie w tej części klawiatury :p), ale i tak powinien objaśniać większość interfejsu. Będę się musiał w końcu zebrać i to poprawić :p

LD: 36

Co to znaczy "otwarty umysł"

Post Napisane: 29 lis 2011 16:47 
Kreator Snów

Jeżeli ktoś tak bardzo chce zaryzykować doświadczenia czarnej dziury to niech pokonbinuje coś z Wielkim Zderzaczem Hadronów.

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to