Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Koniec świata...
 Post Napisane: 19 wrz 2011 16:35 
Senny Podróżnik

Nie wiem za bardzo gdzie dać ten temat, więc jeśli zły dział prosiłbym o przeniesienie...

A wracając do tematu. Co o tym myślicie? Chodzi o 2012 - czyli koniec... świata (nie mam na myśli euro). Ostatnio usłyszałem, że na przełomie 22 grudnia 2011 słońce ma mieć wzmożoną aktywność. Powstanie wybuch elektrostatyczny (czy jakoś tak :)). Gdy trafi w Ziemię bieguny odwrócą się i Ziemia zacznie kręcić się w drugą stronę. Wszystkie dane zapisane na komputerach zostaną usunięte. To będzie prawdziwa apokalipsa. Cofniemy się o parę epok do tyłu... Podobno zostało to odkryte przez Egipcjan. Podobno też USA dąży do odkrycia jak to obliczyli... Zbytnio nie wiem czy to ma sens, ale po to stworzyłem ten wątek, żeby poznać waszą opinię.
Youtube - 2012 cała prawda (kolega mi powiedział)

Ma być też zderzenie komety z Ziemią (czy czegoś tam), ale nie chodzi mi tu o 2012.

Trochę zaczynam się bać powiem szczerze... Chcę spokojnie dożyć starości, a nie... Tu mi takie coś wyskakuje... Znikąd...

Co sądzicie?

Tytuł: Re: Koniec świata...
 Post Napisane: 19 wrz 2011 18:39 
Senny Podróżnik

Ziemia nie ma prawa się przekręcić ;) Najwyżej przestawią się bieguny, ale coś takiego też jest wątpliwe.
Zderzenie komety jest też wykluczone (chyba...), bo naukowcy dawno by zaobserwowali takową (najbliższa asteroida ma się tylko przybliżyć nieco do Ziemi w około 2030 roku).
A co z falą elektromagnetyczną, to nie wiem... :o :?

Post Napisane: 19 wrz 2011 19:37 
Senny Podróżnik

Trochę interesuję się właśnie tymi tematami "kosmicznymi". Co do komety - słyszałem, że naukowcy się spierają czy ma uderzyć czy ominąć. Ale do tego momentu mamy sporo czasu :).

Co do mojego postu chciałbym jeszcze dodać, że planuje się dużo inwestycji na kolejne lata. Gdyby wykryto 100% zagrożenie dla Ziemi zaprzestano by takie coś :). Chociaż... Nie potrzebnie stresować ludzi.

Co do fali elektromagnetycznej... Kiedyś oglądałem program na Discovery. Wspomniano o tym, ale już nie pamiętam czy chodziło o 2012 czy parę lat później. Swoją drogą - to trochę dziwne, aby Majowie (chodzi o 2012) przewidzieli DOKŁADNIE tą datę i dzień. Raczej zbytnio nieprawdopodobne :).

Co do Egipcjan. Byli dość rozwinięci jeśli chodzi o astronomię. Jednak - to co wyżej jeśli chodzi o Majów - przewidzenie czegoś takiego z dokładną datą (rok i dzień!) jest raczej mało prawdziwe jak dla mnie.

Post Napisane: 20 wrz 2011 15:42 
Świadomy

Kalendarz Majów kończy się waktycznie, ale syszałem, że Majowie twierdzili, że data narodzin Chrystusa jest wcześniejsza o kilka lat. Tak więc koniec świata powinien być w ok. 2008 roku.Co do komety to słyszałem w wiadomościach, że jakaś kometa ma uderzyc w Ziemię w ok. 2060. I naukowcy są tego pewni na 60%.

Świadomy Śniący Teoretyk ;)

Post Napisane: 20 wrz 2011 17:06 
Kreator Snów

Zauważyłem właśnie, jak łatwo masowe media manipulują ludźmi.

Post Napisane: 20 wrz 2011 18:16 
Senny Podróżnik

2012 to bzdura :). Koniec to będzie najprawdopodobniej uderzenie jakiejś asteroidy czy komety. W bardzo odległej przyszłości może zderzymy się z Marsem, Słońce umrze, A nasza galaktyka zderzy się z inną, "Andromedą" (z tego co pamiętam... mogę bredzić :)).

Ale na szczęście mamy Jowisza :). Jest tzw. Obrońcą Ziemi. Gdyby nie on na Ziemię spadało by o wiele wiele więcej tego.

Myślę, że nie ma się czego bać. Do czasu kiedy jakaś asteroida czy "cuś" zbliży się mamy ogrom czasu. Opracujemy plan obrony... Rozsadzenie albo zmiana kierunku toru lotu.

Reżyserowie poprzez filmy rozbudzają naszą wyobraźnię... A potem wierzymy w takie brednie :).. Najważniejsze to być sceptycznym do tego co mówią w telewizji...

A co myślicie o wybuchach elektromagnetycznych na Słońcu? Jeśli coś takiego trafi w naszą planetę to brak prądu na 10 lat gwarantowane :)... Chodzi mi o te większe wybuchy... Mniejsze nam raczej zbytnio nie grożą...

P.S. Znajdziecie jakiś ciekawy artykuł? Wklejajcie link :)

Ostatnio edytowano 21 wrz 2011 17:14 przez PiNGWiN_312, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 20 wrz 2011 18:39 
Pan Snów

PiNGWiN_312 napisał(a):
2012 to bzdura :)W bardzo odległej przeszłości może zderzymy się z Marsem...

Aha.

2012 i koniec świata? Bullshit.

Post Napisane: 20 wrz 2011 19:49 
Senny Podróżnik

Tak tak... To jest możliwe larthas :)... Innym planetom to się zdarza:

http://nauka.newsweek.pl/potworne-zderz ... 4,1,1.html

P.S. myślę... mógłbym zrobić osobny wątek o tych wszystkich sprawach "kosmicznych" :)

Post Napisane: 20 wrz 2011 20:56 
Pan Snów

lolwtf, nie chodzi mi o samo zderzenie, a o zwykły błąd w pisowni.

Post Napisane: 21 wrz 2011 17:14 
Senny Podróżnik

Ajajajaja... No tak... Wybacz nie zauważyłem :) Już poprawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to