Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dar czy podstęp?
 Post Napisane: 03 maja 2011 16:35 
Przebudzony

Oglądałem na discovery gościa który jest nienormalny :shock: :shock: :shock: . Moim zdaniem sam do tego doszedł i każdy jest zdolny to osiągnąć wiec apelujeje do was, pomyslmy wspólnie jak dojsć do takiego poziomu.i :shock:

http://patrz.pl/filmy/magia-umyslu-with-keith-barry-part13

Szczególnie interesuje mnie jak usunąć komus pamięć[...] Wiemy o tych obrazach doskonale gdyż ćwiczymy LD.
Mi często zdażało się we snie , że słysze jakies teorie które w życiu nie przyszły by mi do głowy i jakby tego było mało teorie podświadomie zarejestrowałem wcześniej , pamiętam jakiś zlepek ale mój mózg ułożył to jak naukowiec lub widzę tekst np z opisem techniki WILD nieprawdopodobne, tekst się zmienia ale większosc jest logiczna i zrozumiała jest to jak koles wyjasnił nieswiadome zapamietywanie tekstu obrazu itp. Reasumując . najbardziej zadziwiło mnie usuwanie pamięc

Damy radę???

Nie mogę znaleźć następnych części tego filmu więc opowiem wam coś o tym usuwaniu pamięci . Podszedł do gościa na ulicy który był z przyjaciółmi nakazał mu usiąść i powiedział ,że z tyłu głowy ma wszystkie informacje (pamięć) powiedział mu aby zamknął swoje oczy i wyobraził sobie , że te wszystkie informacje idą mu w stronę czoła koleś szybkim ruchem otarł mu czoło koleś otworzył oczy i nie pamiętał jak się nazywa ile ma lat nawet popartrzyl w lustro i nie wiedział że to on .Po chwili wszystko wróciło do normy.

Kolory zarezerwowane dla moderacji.

Śpię.

Tytuł: Re: Dar czy podstęp?
 Post Napisane: 06 maja 2011 14:45 
Administrator Snów

Znajdź info z którego roku jest ten program, i jakimi badaniami poparto zdolności tego gościa. Nie chce mi się oglądać całości, ale mam nadzieję, że wziąłeś pod uwagę, że to wszystko może być zwykłym przekrętem...

Edit:

Ok z ciekawości jednak obejrzałem. To o czym mówią jest jak najbardziej prawdziwe, ale dalej twierdzę, że to co pokazywali w programie było ustawione, lub statystycznie ułatwione.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 06 maja 2011 20:07 
Świadomy

Oglądałem kiedyś na diskawery "magię umysłu" mniej więcej w tym czasie zacząłem interesować się anomaliami, ciekawostkami mózgu.

Nie mam pojęcia, jak on to zrobił ;P i czy było to ustawione :P jednakże strasznie mi to zaimponowało ;P

Part 1
http://www.cda.pl/video/1079621/Magia-umyslu

Part 2
http://www.cda.pl/video/10809e5/Magia-Umyslu-cz2

Part 3
http://www.cda.pl/video/10808a5/Magia-Umyslu-cz3

Post Napisane: 06 maja 2011 21:51 
Przebudzony

Wątpię ze to fake.Na discovery by puszczali takie sciemy?
Nie sądze..Chociaż jest też iluzjonistą więc możliwe ze niektore byly zfejkowane.
no ale z tą pamięcią to mnie gosć rozwalił.

Dołączyłem info o nim.Niestety po angielsku.
http://www.keithbarry.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Keith_Barry

Śpię.

Post Napisane: 07 maja 2011 18:36 
Przebudzony

Discovery niestety nie jest tak wiarygodnym źródłem, na jakie się kreuje - zbyt duży nacisk kładzie na rozrywkę i lekkostrawność, a zbyt mały na autentyczną naukę. Ustawienie takich sztuczek jest zaś kusząco proste... w 2giej części filmiku widać nawet stary trik z osobą, która jednocześnie stoi tyłem i zakrywa oczy dłońmi, co byłoby bez sensu, gdyby nie pewien drobny detal: chowa w nich małe lusterka.

Ogólnie to większość efektów, których tutaj używa, jak np. przekaz podprogowy, nie ma pokrycia w badaniach. Oczywiście możliwe jest czytanie i pewna kontrola ludzkich zachowań, ale nie z pokazaną tu precyzją... jeśli kogoś to interesuję to polecam "The Full Facts Book of Cold Reading" autorstwa Iana Rowlanda.

Post Napisane: 08 maja 2011 23:41 
Przebudzony

Silhouette napisał(a):

Discovery niestety nie jest tak wiarygodnym źródłem, na jakie się kreuje - zbyt duży nacisk kładzie na rozrywkę i lekkostrawność, a zbyt mały na autentyczną naukę. Ustawienie takich sztuczek jest zaś kusząco proste... w 2giej części filmiku widać nawet stary trik z osobą, która jednocześnie stoi tyłem i zakrywa oczy dłońmi, co byłoby bez sensu, gdyby nie pewien drobny detal: chowa w nich małe lusterka.

Ogólnie to większość efektów, których tutaj używa, jak np. przekaz podprogowy, nie ma pokrycia w badaniach. Oczywiście możliwe jest czytanie i pewna kontrola ludzkich zachowań, ale nie z pokazaną tu precyzją... jeśli kogoś to interesuję to polecam "The Full Facts Book of Cold Reading" autorstwa Iana Rowlanda.

Masz może tłumaczenie tej książki?
Nie mogę znaleźć .

Śpię.

Post Napisane: 10 maja 2011 12:26 
Przebudzony

A wg. mnie to ściema. Nie mówię już, że ten gościu kompletnie nic nie potrafi ale takie programy są reżyserowane od początku do końca. Jakiś dowód? Nie oglądałem nawet 1 filmiku w całości a już zauważyłem jeden - skoro koleś brał przypadkowych przechodniów to czemu ten sam koleś wystąpił przy numerze z bankomatem i gazetą (ten murzyn w czapeczce i dresie). Dalej jest dla was wiarygodny taki program?

Post Napisane: 10 maja 2011 14:52 
Świadomy

Aryon napisał(a):
skoro koleś brał przypadkowych przechodniów to czemu ten sam koleś wystąpił przy numerze z bankomatem i gazetą (ten murzyn w czapeczce i dresie). Dalej jest dla was wiarygodny taki program?

... a czy musiał testować na jednej osobie jedną "sztuczkę"?
To nie jest żadne wytłumaczenie akurat ;)

Post Napisane: 10 maja 2011 14:57 
Administrator Snów

Albo żem ślepy, albo toczycie się po schodach. Przecież tam są 2 różne osoby.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 10 maja 2011 23:36 
Śpiący

Malutki napisał(a):
Wątpię ze to fake.Na discovery by puszczali takie sciemy?

Pozwolę sobie wtrącić.
Na Discovery często lecą "zbyt" pokręcone opowieści o UFO.
Wierzysz w to?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to