Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Reinkarnacja, czyli życie przed życiem.
 Post Napisane: 04 sty 2011 16:45 
Senny Podróżnik

Poza LD,OOBE, interesuję się też poprzednim moim życiem.Zawsze gdy mam szanse w LD porozmawiać z moim "opiekunem" to pytam się o moje poprzednie wcielenie lecz on zawsze odpowiada to samo, a mianowicie: "Na wszystko jest czas...".Trochę to wkurza bo gdy chcesz się czegoś dowiedzieć, i Ci na tym zależy, i pytasz najbardziej zaufanej osoby (siebie) o to, to ona odpowiada jakąś zagadka lub czymś w tym rodzaju...Ja reinkarnacji nie uważam za jakieś kłamstwa czy żarty.Bo gdy ja czytałem pierwszy raz od LD, to myślałem, że to kolejny "żart".Gdy teraz wiem, że to nie jest żart to biorę to na logikę, i myślę sobie: "Mózg nie jest do końca jeszcze zbadany, więc może się jeszcze wszystko przydarzyć".Więc czemu reinkarnacja miała by być nie możliwa jeżeli świadome śnienie jest możliwe ? W tym tylko chodzi o przypomnienie sobie tamtego życia.Są też inne rzeczy które według mnie nie da się wytłumaczyć, np:
-W poprzednim wcieleniu miałeś inny mózg niż teraz, więc jakim cudem to tkwi w mojej pamięci ?!
Ale też są rzeczy które to mogą wyjaśnić, takie jak to, że dusza istnieje i jest w naszym ciele.Wiele ludzi to doświadczyło, i w to wierzą, a np: my byśmy nie mieli wierzyć bo to są może jacyś "idioci" którzy mają nie równo pod sufitem ? A zobaczmy co oni by o nas myśleli ? To samo pewnie."Debile jakieś co wierzą, że mogą kontrolować sen ? WTF !? Żal mi ich". Jeżeli tego nie doświadczyliśmy, to nie mamy po co komentować tego, że to bullshit czy coś takiego...Wyczytałem na dużo różnych metod, na przypomnienie sobie poprzedniego wcielenia, lecz ja ich nie sprawdzałem, lecz na pewno sprawdzę...
A co wy myślicie o reinkarnacji i poprzednich wcieleniach ?

Tytuł: Re: Reinkarnacja, czyli życie przed życiem.
 Post Napisane: 04 sty 2011 19:07 
Kreator Snów

Kiedyś nawet w to wierzyłem. Ostatnio jednak nie wierze nawet w duszę więc od razu wykluczam reinkarnację.

Post Napisane: 04 sty 2011 19:47 
Administrator Snów

Ekhem... zapominasz o najważniejszym aspekcie, jakim jest to, że LD udowodniono naukowo, a niestety reinkarnacji, duszy, innych tym podobnych rzeczy nie. Nie twierdzę, że trzeba je od razu negować, ale podchodził bym do tematyki reinkarnacji bardziej sceptycznie, pomijając sam fakt, że jestem katolikiem a nie buddystą czy gdzie tam to wierzą.

"To, że masz otwarte oczy nie znaczy, że nie śpisz. Trzeba jeszcze przetworzyć obraz przekazywany nam przez oczy, by zrozumieć co się dzieję w naszym otoczeniu. Jak sobie z tym radzisz? Rozejrzałeś się już?"
Obrazek
LD = 129 \o/

Post Napisane: 04 sty 2011 20:56 
Kreator Snów

Nie, nie sądzę, by to było możliwe.

Post Napisane: 04 sty 2011 21:36 
Senny Podróżnik

@Garet
Nie był bym tego taki pewien, że tego nie udowodniono.Kiedyś czytając gazety Factor X (jeszcze od babci gazety z roku 9x+) natknąłem się na reinkarnacje i różne opowieści.Wyczytałem tam to, że była kobieta (miała ok. lat 30) i miała ona taką burze myśli starych i tych nowszych.Wyczytała w tych myślach o swoich wcieleniach, a przy tym wczytywaniu się w myśli nie miała poczucia czasu.Minęły 2godziny a ona leżała na łóżku z kolanami w górze i normalnie leżała i miała takie choćby hipnagogie, widziała scenki z poprzedniego wcielenia i rozmowy różne słyszała, zaraz po tym poszła do psychologa czy jest z nią wszystko porządku bo widziała przez powieki jakichś ludzi, a psycholog jej się zapytał jakich ludzi, nagle przeszła jej huragan myśli i nagle znała każdy szczegół swojego poprzedniego życia.Podała imię, nazwisko, kraj, imię męża, data urodzenia, data 15 urodzin, imię matki i ojca.Po tym wszystkim psycholog się zadziwił, że imienia pasują do kraju bo były typowe dla tego kraju, data urodzin pasuje do daty 15 urodzin, więc zaraz powiedział tej kobiecie, że to trza zbadać bo możliwe, że ma ona wspomnienia z reinkarnacji...Kobieta pojechała to wszystko zbadać i dowiedziała się, że ma męża i dzieci i dalej sobie żyła tam, ale miała starszego syna od niej.
Więc i tak wiele opowieści krąży w necie, ale ja bardziej ufam prasie niż internetowi ;D Wg. to reinkarnacja jest prawdziwa i możliwa x) Pozdrawiam. Więc mit nie został obalony x)

Post Napisane: 04 sty 2011 23:12 
Administrator Snów

Mr.Poplop napisał(a):
Nie był bym tego taki pewien, że tego nie udowodniono.Kiedyś czytając gazety Factor X

Te gazety są wręcz wzorcem wiarygodności.

LD: 36

Co to znaczy "otwarty umysł"

Post Napisane: 05 sty 2011 11:23 
Przebudzony

Na początek wszyscy razem powtórzmy 10 razy główną zasadę zdrowego sceptycyzmu:

Anegdoty nie są dowodami. Anegdoty nie są dowodami. Anegdoty nie są dowodami. Anegdoty nie są dowodami. Anegdoty nie są dowodami. Anegdoty nie są dowodami. Anegdoty nie są dowodami. Anegdoty nie są dowodami. Anegdoty nie są dowodami. Anegdoty nie są dowodami.

A teraz oglądamy filmik instruktażowy: youtube.com/watch?v=T69TOuqaqXI

Następnie czytamy dlaczego niesamowite i imponujące zbiegi okoliczności - jak kobieta z symptomami zaburzeń psychicznych trafnie (ponoć) opisująca kilka detali z życia zmarłej osoby - muszą się przytrafiać na porządku dziennym: pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_wielkich_liczb

Zaś na sam koniec wpadamy w depresję, że rzeczywistość jest tylko rzeczywistością d;

Post Napisane: 05 sty 2011 20:20 
Senny Podróżnik

Garet napisał(a):
Ekhem... zapominasz o najważniejszym aspekcie, jakim jest to, że LD udowodniono naukowo, a niestety reinkarnacji, duszy, innych tym podobnych rzeczy nie. Nie twierdzę, że trzeba je od razu negować, ale podchodził bym do tematyki reinkarnacji bardziej sceptycznie, pomijając sam fakt, że jestem katolikiem a nie buddystą czy gdzie tam to wierzą.

Co do duszy. http://strefatajemnic.onet.pl/przepowie ... l-art.html Artykuł potwierdzający istnienie duszy ;p

Post Napisane: 05 sty 2011 20:57 
Przebudzony

snopes.com/religion/soulweight.asp
od akapitu zaczynającego się od zdania "It would take a great deal of credulity"

TL;DR : Eksperyment ten zawierał dużo błędów metodologicznych (sporo wynikających z poziomu ówczesnej techniki), odbył się na zbyt małej grupie ludzi i dał rozbieżne wyniki. Co więcej, jedyne co potencjalnie udowodnił to że "w chwili śmierci być może następuje spadek masy ciała" - żeby od tego przejść do duszy trzeba najpierw wykluczyć setki innych potencjalnych wyjaśnień, a tego z tego co wiem nikt już nie zrobił.

Post Napisane: 05 sty 2011 22:03 
Senny Podróżnik

@up
Mała grupa ludzi była dla tego, bo kto by dał się zabić dla badań hm ? Ale i tak te badania przeszły do historii ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to