Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wiara
 Post Napisane: 15 sie 2011 15:21 
Mistrz Snów

Ja nie przyjmuję żadnej wiary na słowo. Swoje pogląd na ten temat czerpię głównie z osobistych wglądów wgłąb siebie za pomocą różnego rodzaju praktyk duchowych, jak i metod chemicznych.
Uważam, że mój układ nerwowy jest skarbnicą prastarej wiedzy, którą mogę posiąść odpowiednio go aktywując. To, że różnego rodzaju przeżycia mistyczne można uznać jedynie za coś wywołane aktywnością moich neuronów nie znaczy, że nie są to potężne narzędzia pozwalające popatrzeć na ego z góry i prowadzić życie pozbawione strachu. Ewolucja trwa!

Post Napisane: 27 lis 2011 18:47 
Kreator Snów

Moje rozważania na temat wiary: istnieje dusza, która jest pod postacią świadomości, i której zadaniem jest kooperowanie działalności zmysłów i odbieranie bodźców. Każdy człek ma jedną duszą, chyba że doszło do jakichś patologii w fazie płodowej. Po śmierci dusza idzie do chrześcijańskiego nieba, czyścca albo piekła. Dlaczego chrześcijańskiego? Bo uważam, że brakuje dowodów na istnienie innych religii. Przypuśćmy, że Jezus istniał, zostało to udokumentowane w Biblii i w pamięci przodków. Islam może być wymysłem Mahometa - ten mógł sobie po prostu powymyślać głupoty o objawieniach, aby zasmakować małżeństwa z kilkuletnim dzieckiem. Buddyzm chyba nie jest religią - jest zbiorem zasad, których trzeba się słuchać, aby postępować w zgodzie z innymi. Judaizm też może być wymysłem - w końcu główna jego postać jeszcze się nie pojawiła. Reszta religii to głupoty. Wierzę w Boga, bo uważam, że On stworzył duszę. Reszta sam się zrobiła.

Post Napisane: 12 gru 2011 09:23 
Przebudzony

Kiedyś byłem katolikiem, czy tam chrześcijaninem i to zbyt nadgorliwym. Łaziłem co niedzielę do kościoła, księży uważałem za wzór do naśladowania, na religii zawsze 5. No i starałem się jak najmniej złego robić, w tym m.in stronienie od alkoholu (przysięga na pierwszej komunii św.).
Miałem jednak problemy i wiele lat modliłem się o poprawę sytuacji. Nic. Do tego zauważałem coraz bardziej hipokryzję kościoła. Stwierdziłem, że księża to po prostu lenie, którzy nie chcą iść normalnie zarabiać albo mają niski social skill i dlatego idą na księdza, bo chociaż tam ktoś go wysłucha. Stwierdziłem (dzięki proboszczowi), że człowiek wierzy, bo potrzebuje w coś wierzyć, tak więc religia jest tak naprawdę sektorem usług. Dostarcza nam wiary, nie daje nam ofen ceny za to, ale my chodzimy do kościoła, to wrzucamy ze 2 złote itd.
Ale niedawno wydarzyło się tyle cudownych chwil w moim życiu, że odzyskałem wiarę w Boga. Nie wiarę w kościół, bo ten to szkoda słów. Odzyskałem wiarę w Boga. Chodzę teraz do kościoła dla siebie, dla modlitwy. Nie dla jakichś zasad, nie dla księdza.

Post Napisane: 12 gru 2011 17:36 
Kreator Snów

Linds napisał(a):
Ale niedawno wydarzyło się tyle cudownych chwil w moim życiu, że odzyskałem wiarę w Boga. Nie wiarę w kościół, bo ten to szkoda słów.

Widać, że postępujesz w zgodzie z pierwotnymi założeniami protestantyzmu. Coraz więcej ludzi tak postępuje, bo widzi, jaki jest dzisiejszy Kościół. Sami pedofile.

PS. 99 post.

Post Napisane: 12 gru 2011 22:14 
Mistrz Snów

Mhm, bo najlepiej na katoli najeżdżać.

Post Napisane: 12 gru 2011 22:27 
Przebudzony

bartek5 napisał(a):
Linds napisał(a):
Ale niedawno wydarzyło się tyle cudownych chwil w moim życiu, że odzyskałem wiarę w Boga. Nie wiarę w kościół, bo ten to szkoda słów.

Widać, że postępujesz w zgodzie z pierwotnymi założeniami protestantyzmu. Coraz więcej ludzi tak postępuje, bo widzi, jaki jest dzisiejszy Kościół. Sami pedofile.

PS. 99 post.

Pewnie uznasz mnie za ignoranta, ale ja nawet nie zagłębiam się w protestantyzm. Jestem wychowany w tym odłamie chrześcijaństwa i w nim zostaję. Po prostu zawodzi mnie to, co się dzieje z obecnym kościołem. Ok, nie trzeba już płacić za spowiedź, ani wysyłać żołnierzy do zabijania muzułmanów w imię Boga jak kiedyś, ale dalej żenuje mnie pazerność wielu księży na pieniądze, albo wtrącanie się kościoła do polityki (Idę do kościoła wysłuchać homilii związanej z wiarą, a nie kolejnego pojazdu po rządzie). No i to, o czym piszesz - zatajanie występków kościoła. Słyszałem, że jest jakiś dokument wśród księży, który o tym mówi, że właśnie jak coś ksiądz zrobi to trzeba starać się to zataić jak się da, a z policją księża mają wówczas zakaz współpracowania. Heh.

Niestety ksiądz to dalej tylko człowiek, więc nie ma co się dziwić, że niektórzy księża zboczą ze ścieżki. Ale na szczęście są też i tacy księża, którzy mogą po prostu stanowić wzór dla społeczeństwa.

Post Napisane: 13 gru 2011 11:40 
Administrator Snów

Cytuj:
Ale niedawno wydarzyło się tyle cudownych chwil w moim życiu, że odzyskałem wiarę w Boga. Nie wiarę w kościół, bo ten to szkoda słów. Odzyskałem wiarę w Boga.

Praise Celestia.

Post Napisane: 13 gru 2011 12:36 
Przebudzony

yeld napisał(a):
Cytuj:
Ale niedawno wydarzyło się tyle cudownych chwil w moim życiu, że odzyskałem wiarę w Boga. Nie wiarę w kościół, bo ten to szkoda słów. Odzyskałem wiarę w Boga.

Praise Celestia.

Ja wyznaję Lunę, nie Celestię.

Post Napisane: 13 gru 2011 23:33 
Ja sam jestem wychowywany na chrześcijaństwie. Ostatnio gdzieś słyszałem o tej "pazerności księży" w istocie dzisiaj ludzie chcą zostać osobami świeckimi, gdyż będą mieli mało pracy udając że wychwalają Boga. Podobno księża będą musieli płacić podatki i tu może się ich pazerność kończyć. Mój tata stwierdza że SLD nie ma nic do gadania,a PIS i PO chcą żeby zostało jak jest. Lecz nawet jeśli będą już musieli mieć kasy fiskalne, to będą korzystać z wierności ludzi, starając się prosić o większy datek. Dzisiaj księża mają ogromny wpływ na osoby wiekowe, które zapewne jeszcze pamiętają mszę w języku łacińskim lub żyły za czasów gdy pieniądz nie rządził człowiekiem. Takie osoby dalej wierzą że to co powie ksiądz jest święte. Często podczas kazania mówią coś w stylu: -Malowanie kościoła datki co łaska. Takie "babcie" dają dużo,a z pieniędzy po malowaniu jeszcze sporo zostanie i wtedy najprawdopodobniej biorą sobie do portfela. Takie jest moje zdanie. W każdym razie dzisiaj ksiądz nie ma źle, a obecny kościół to straszny chaos.

Post Napisane: 14 gru 2011 00:13 
Przebudzony

Jak już tak piszesz o wyciąganiu większych datków to wyobraź sobie, że polski Kościół chciał wprowadzenia dodatkowego 1% odprowadzanego obowiązkowo z twojego podatku na rzecz Kościoła.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to