Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wiara
 Post Napisane: 18 lis 2010 21:57 
Senny Podróżnik

Hej ! Pytam z ciekawości ;d Jaką wiarę wyznajecie ? Ja osobiście nie wierze w żadnego boga i wierzę, że wszystko powstało z matki natury i ona jest 1 właścicielem świata ! A po śmierci: Albo wieczne OOBE, albo reinkarnacja ;D Ale bardzie reinkarnacja ;D

Post Napisane: 18 lis 2010 22:11 
Kreator Snów

Mam ci wypisac wszystkie moje teorie na te tematy? To jest ponad 15 tysiecy znakow wiec troche miejsca na forum to zje.

Post Napisane: 18 lis 2010 22:20 
Mistrz Snów

Na forum się jakoś przyjęło, że nie dyskutujemy o wierze. Głównie z tego powodu, że chcemy uniknąć niepotrzebnego flamewar, a żadna strona nie przekona drugiej do siebie itp itd. Dla mnie thread do zamknięcia.

Post Napisane: 18 lis 2010 22:24 
Kreator Snów

@up

To nie musi byc zle ze rozmawiamy o wierze.

Ale przekonywanie innych do innej wiary jest jednak zle, ale pamietaj ze rozmowa to glownie wymiana wiedzy i roznych pogladow ;)

Tytuł: Re: Wiara
 Post Napisane: 18 lis 2010 22:58 
Senny Podróżnik

Ponieważ jakoś nie bardzo umiem sprecyzować która religia mi najbardziej pasuje (najprędzej mi do Latającego Potwora Spaghetti :P), to odniosę się do tych bardziej znanych:

- katolicyzm
Same założenia wiary może by mi przypasowały (50 lat później), ale widząc zachowania większości katolików, księży, tę ogromną hipokryzję, która zaczęła się Judaszem, a pomnikiem Aragorna w Świebodzinie trwa dalej, odpycha mnie bardziej niż jakakolwiek inna religia.

- protestantyzm
Katolicyzm dla leniwych.

- islam, judaizm, prawosławie
W sumie nigdy się w te religie głębiej nie zagłębiałem, ale główne założenia są mniej-więcej podobne.

- ruch New Age
Ostatnio popularny (zwłaszcza w USA), mi kompletnie nie widzi się "jednia" wszystkiego (choć wszyscy i wszystko pochodzi z bozonu Higgsa, cząstki wielkości ziarna grochu), oraz ogólne spłycenie człowieka i jego ducha do postaci energii wszechświata.

- ruch Rastafari
Ten ostatnio nagłośniony ruch w związku z postulatami w/s legalizacji marihuany, "wyznawany" przez gremialną większość palaczy tego ziela (a nie mających kompletnie pojęcia z czym się ten ruch wiąże, kto go założył, gdzie i po co, liczy się tylko marihuana!), ma ze mną tyle wspólnego co ja z tą używką, czyli nic.

Ogólnie wg. mnie każda religia która odnosi się do jakiejś siły wyższej to humbug i nieporozumienie. Jezus i mu podobni żył, gdy nikt nie słyszał o teorii ewolucji Karola Darwina, dinozaurach, nikt nie widział mapy wszechświata rodem z Mass Effect (a taka powstaje i ma się dobrze!). Wprawia mnie w zakłopotanie fakt, że chrześcijan, żydów i muzułmanów na Ziemi jest kilka miliardów, a więc de facto 2/3 naszej planety modli się do kogoś, kto stworzył cały znany wszechświat, sprawił, że istnieją czarne dziury, supernowe, atomy, neutrina, kwanty i teleportacje, modli się o jakieś głupoty w stylu "Panie, spraw by on do mnie wrócił", czy "Daj pokój na Ziemię". Do tego potrzeba tak wielkiej dawki egoizmu i czelności, że to aż o bóle głowy mnie przyprawia, nawet jeśli się zwraca do własnej imaginacji.
Obrazek
Źródło: sadistic.pl

Śmiech mnie bierze, gdy słyszę "Naukowo udowodniono działanie modlitwy" czy coś podobnego. Modlitwa to nic innego jak skupienie się na własnych myślach, połączone często z wizualizacją, a co doskonale znamy jako WILD/MILD. Z tego co pamiętam nawet w House MD było, że żydówka modliła się podczas badania pozytonowej emisyjnej tomografii mózgu (PET). Rezultat - uaktywnione części płata limbicznego, odpowiadającego za "stan uduchowienia", co jest wstępem do relaksacji, medytacji, OoBE czy LD.

Na razie więcej nie chce mi się pisać, i tak za dużo tutaj tego :P
According to @up, nikogo nie mam zamiaru obrazić, nikogo nie chcę przekonować.

PS @Sajner - jak dobrze i merytorycznie prowadzić rozmowę, to żadnego flame'u nie będzie :)

Post Napisane: 18 lis 2010 23:07 
Świadomy

Ja także jestem najbardziej za Latającym Potworem Spaghetti xD Tylko, że jest to kościół satyryczny, nie liczy się raczej jako religia. A szkoda.

A oprócz tego, to chyba najciekawszy jest Kościół Ewangelicko-Augsburski. Ma całkiem dobre założenia. Z resztą nasza religia sama w sobie też nie jest zła. Sama instytucja Kościoła i większość duchownych po prostu to psuje ==

przedostatni: 22 grudnia [Bardzo realistyczny, długi i w ogóle najfajniejszy z dotychczasowych *,* Latałam, rozwalałam miasto, robiłam dziwne rzeczy ;>]
ostatni: 27 grudnia [momentalnie mnie wywaliło]

Post Napisane: 18 lis 2010 23:14 
Kreator Snów

Ja bez wszystkich moich teorii - czyli w streszczeniu 99.999% - nie wyznaje zadnej religii ALE wierze w Boga na podstawie moich teorii

Tytuł: Re: Wiara
 Post Napisane: 18 lis 2010 23:25 
Senny Podróżnik

PijanySmok napisał(a):
Ja bez wszystkich moich teorii - czyli w streszczeniu 99.999% - nie wyznaje zadnej religii ALE wierze w Boga na podstawie moich teorii

To co, robimy jakiegoś LucidChlana i zakładamy Kościół Pijanego Smoka :D

Post Napisane: 18 lis 2010 23:29 
Kreator Snów

Omg... juz mi wystarcza moi aktualni wyznawcy -_-

A co jak bysmy zalozyli kosciol Lexia?!

Post Napisane: 19 lis 2010 00:28 
Administrator Snów

Na starym forum był o tym temat, więc ten może zostać jako jego kontynuacja ;) Nie chodzi tu o przekonywanie się nawzajem, tylko możliwość zaprezentowania swoich poglądów.

Co do mnie, jestem ateistą i racjonalistą. Uważam, że wszystko da się racjonalnie wyjaśnić, tylko nie wszystko jeszcze wyjaśnić potrafimy.

Lexiu napisał(a):
- protestantyzm
Katolicyzm dla leniwych.

Ohoho, chyba nie mogłeś się bardziej pomylić. Protestantyzm (jeszcze zależy, który) w wielu kwestiach jest bardziej hardkorowy niż katolicyzm, a i sami wyznawcy zwykle traktują religię dużo poważniej, niż większość tzw. "katolików".

EDIT:
Lexiu napisał(a):
mi kompletnie nie widzi się "jednia" wszystkiego (choć wszyscy i wszystko pochodzi z bozonu Higgsa, cząstki wielkości ziarna grochu)

Cooooo? :D :D :D

LD: 36

Co to znaczy "otwarty umysł"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie to