Zarejestruj    Zaloguj    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie ja

Autor Wiadomość
 Tytuł: Grzesiek
 Post Napisane: 23 lut 2013 19:31 
Śpiący

Witam wszystkich, tak jak w temacie, mam na imię Grzesiek, mam 19 lat i jestem studentem informatyki.

Kiedyś interesowałem się świadomym śnieniem i byłem mocno zmotywowany, dzięki czemu czytając, dowiedziałem się trochę na ten temat, ale po pewnym czasie straciłem motywację i zaprzestałem ćwiczeń. Wynikło to również ze względu, na dziwną zbieżność narastającej ilości koszmarów, oraz, co ciekawe strach przed następnymi paraliżami sennymi, o których czytałem, że są rzadkością, widocznie nie w moim przypadku. Byłem młody i głupi i była to zbyt zawikła rozkmina dla takiego dzieciaka. Z tego co pamiętam świadomy sen osiągnąłem na tamten czas może z raz, w dodatku stawiam, że niecelowo. ^^

Dzisiaj przeglądając jedną ze stron z obrazkami o różnej tematyce, natknąłem się na taki oto obrazek :
http://ujarani.com/107058
dzięki, któremu pomyślałem sobie, może spróbuję raz jeszcze, a więc zacząłem czytać komentarze ludzi pod obrazkiem. Zawsze biorę pod uwagę, że ktoś może się mylić, dlatego uznałem, że czas przypomnieć sobie jak to się je. Trafiłem tutaj na forum.

Spędziłem z 3 godziny na czytanie wielu interesujących mnie aspektów, min. o chorobach psychicznych, o których słyszałem już od paru ludzi, że można w ten sposób zapaść na jakąś chorobę. W głowie miałem od razu myśl, że raczej nie zgodziłbym się z tym poglądem, ale nie miałem na to dowodów, dlatego też wolałem zachować swoje zdanie dla siebie.

Znalazłem odpowiedni dla siebie sposób na osiągnięcie LD, ze względu na łatwość z jaką przychodzi mi zasypianie wybrałem, dzięki tłumaczeniu użytkownika VM (z góry dziękuję), WBTB oraz MILD. Moim RT jest próba oddychania przez nos za każdym razem, kiedy idę na papierosa :).

Tak się nastawiłem i zaczynam od dzisiaj, muszę sobie jeszcze przygotować dziennik snów i będę gotowy. Dziękuję również użytkownikowi Fizyk, za tłumaczenia dot. WBTB oraz MILD i WILD. Z WILD jednak zacznę korzystać nieco później.

Forum zainteresowało mnie przede wszystkim przez tematykę, oraz ciekawość wypowiedzi użytkowników, oraz ich doświadczenia związane z poszerzaniem świadomości :).

Dobiegamy do końca mojej wypowiedzi, a więc doczekałem się momentu, w którym zadam pytania. Mianowicie, moja mama niedawno chorowała na psychozę paranoidalną, znajdowała się w szpitalu psychiatrycznym, tak po miesiącu wyszła cała i zdrowa, musi jednak zażywać przez parę lat leki. Z tego co przeczytałem jest jakaś szansa na uaktywnienie się choroby właśnie przez świadome sny i pytanie jest takie: Czy ktoś z was uważa to za zbyt duże ryzyko, czy też ma inne zdanie na ten temat?

W drugim pytaniu, musicie poznać sytuację z przed mojego snu, aby zwiększyć szansę na odpowiedź jak najbardziej zbliżoną do prawdy.

To tak, nie tak dawno, oglądałem pewien filmik na temat piramid, w którym chodziło o rozchodzenie się energii wewnątrz piramidy. To tak w skrócie. Filmik był bardzo ciekawy, przez co uznałem, że musi wiedzieć o nim mój ojciec, którego postrzegam za człowieka o wysokim ilorazie inteligencji i całkiem sporej wiedzy, ze względu na to, że bardzo często rozmawiam z nim na rozległe temat i praktycznie zawsze ma coś sensownego do powiedzenia. Często rozmawiamy na dany temat po 1-2h, dlatego jest dla mnie kimś ważnym.

Wracając do piramid, opowiedziałem mu całą historię, jak zwykle wynikła z tego ciekawa konwersacja, po czym posiedziałem jeszcze chwilę na necie i poszedłem spać.

Tej nocy miałem sen, którego nie będę opowiadał w całości, lecz przejdę do głównego wątku ponieważ spieszy mi się :D, mianowicie, wchodzi do mojego pokoju mama, jej obecność mnie troszkę zdenerwowała (nie wiem dlaczego), zawołała mnie do pokoju rodziców. Wstałem i poszedłem za nią. W pokoju siedział mój ojciec, mama mówi do mnie "nie słuchaj go, on kłamie", "kto?" zapytałem, "o kim Ty mówisz?", a ona, że zaraz wytłumaczy mi o kogo chodzi. W tym momencie zauważyłem coś na kształt właśnie piramidy w rękach mojej mamy. Położyła się płasko na łóżku, ułożyła sobie piramidkę na brzuchu, po czym chwyciła moją rękę i lekko przycisnęła ją do czubka piramidy. Wyczułem obecność czegoś bardzo złego, poczułem przeogromny strach, ból, oraz demoniczność. Po chwili mama zabrała moją rękę od ów piramidy. W tym momencie tato powiedział "teraz ja też poczułem tego obecność" to tym bardziej mnie przestraszyło. W tym momencie powiedziałem sobie "to tylko sen" i w głowie myśl (*teraz się budzę*) i otworzyłem oczy, mimo, że miałem otwarte.

Obudziłem się cały zapocony, z myślą, że coś może być w moim pokoju, lub też w domu, przez 30min. uspokajałem się pozytywnymi myślami, po czym zasnąłem. Tutaj jedyne pytanie to co o tym myślicie? Wydaje mi się, że zwykły koszmar, powiązany z pewnymi rzeczami, o których myślałem przed snem. Jednak było to dla mnie naprawdę przerażające.

Mam nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłem, oraz ciekawi mnie, jak będę się czuł na Waszym forum.

Pozdrawiam - Grzesiek. :)

Tytuł: Re: Grzesiek
 Post Napisane: 24 lut 2013 15:06 
Administrator Snów

Cześć, Grzesiek.

Post Napisane: 24 lut 2013 17:25 
Kreator Snów

Twoja historia z piramidką wygląda bardzo profesjonalnie, niemniej nie wiem, co może z niej wyniknąć. Jeśli wierzysz w siły nadprzyrodzone, proponowałbym po prostu poczytać o temacie tych piramid i próbować znaleźć jakieś "drugie dno" akcji. Jeśli zaś nie wierzysz - nie ma problemu.

Witam na forum!

Post Napisane: 25 lut 2013 02:39 
Śpiący

Dziękuję za odpowiedź, starałem się opisać to jak najbardziej potrafiłem i pamiętałem, podając przy tym odczucia emocjonalne związane z aktualną sytuacją, ponieważ uważam, że jest to ważny aspekt, ze względu na przedstawienie mojego sposobu myślenia i ukazania wam w jak najbardziej zbliżony sposób jak mogłem się czuć.

Jeżeli chodzi o siły nadprzyrodzone, to moje zdanie na ten temat jest takie, że istnieją rzeczy, których ludzie się boją, bo ich po prostu nie rozumieją, często tłumacząc sobie w sposób, jaki jest dla nich najbardziej wygodny.

To, że dzieje się coś, czego jeszcze wcześniej nie widzieliśmy, a więc też nie wiemy często na jakiej zasadzie działa, nie oznacza, że musimy to od razu podporządkowywać pod coś. Może jest to po prostu jakiś zakamarek naszego umysłu, który mógł zostać przez nas nieświadomie uaktywniony i jest on odpowiedzialny właśnie za daną rzecz, a jak wiemy mózg nie raz nas do tej pory już zaskoczył, jeszcze nie raz to zrobi :).

Post Napisane: 25 lut 2013 13:01 
Świadomy

Witam;) całkiem ciekawy sen, tak jak mówisz co do fabuły nieświadomych snów twój sposób myślenia, odczucia i przeżycia są bardzo istotne. Nie doszukiwałbym się jakiś specjalnych przesłanek czy wiadomości, uznałbym to za typowo reaktywny sen wynikający z filmu i długiej dyskusji na tematy tych piramid, bo skoro twój umysł zajmował się tym w dzień to równie dobrze mógł o tym myśleć w nocy :D

Post Napisane: 02 mar 2013 11:07 
Świadomy

Po pierwsze, witaj na forum ;) .

Po drugie, mi też zdarzają się podobne sny i co prawda zapadają one mocno w pamięć, ale nie wydaje mi się, żeby miały jakieś specjalne znaczenie, chociaż nigdy nie wiadomo :? .

Strona główna forum » Przebudzenie » To właśnie ja